Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

пералня Whirlpool AWM 8125

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не сработва блокировката
състезателя

Участник

пералня Whirlpool AWM8125
при задаване на програма започва да отчита време но не сработва блокировката
на програматорът има код461974482011

блокировката е напълно здрава
На платката има 4 семистора
ТС1-управлява помпата
ТС2-управлява клапан
ТС3-основен мотор
ТС4-мотор програматор(селекционер програми) само този има връзка към блокировката

пробвах с програматор за AWM6080 пералнята започва работа блокировката сработва -къде да търся проблема

Всичко записи: 66 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 12 Септември, 2007 - 18:40:01
Гост

ОТСТРАНЕН

Провери дали основния програматор се позиционира при задаване на програма.Провери да не се е вдигнала пистата която захранва блокировката.

Отправено: 12 Септември, 2007 - 20:20:28
kolyo

Админ
От: Русе

състезателя, блокировката е вързана направо към захранването 220 волта - ТРЯБВА да сработва.

Всичко записи: 11468 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Септември, 2007 - 20:20:40
kolyo

Админ

пералня Whirlpool AWM 8125
пералнята тръгва да помпи , пуска за около две секунди вода и спира дава някаква грешка.
пробвах я и на центрофуга помпи но не ще да завърти барабана .
продухах нивомера и трагна но после е спряла на 40-та минута .
дали може да е програматора според мен той или работи или не
как да съм сигурен че нивомера е в исправност ?
благодаря предварително

ако съм те разбрал правилно това е от тези програматори с една бяла кутиика
аз мисля че трябва да я огледаш много обстойно за кофти спойки около релетата, също така и малката платчица там където е запоена за често пука спойките
niko
Тази пералня не е ли като AWM8121
http://fileshare.eshop.bg/downloadsm/14680/whirlpool_AWM8121.html

Всичко записи: 11468 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Март, 2009 - 14:52:36
pavlin666

Нов участник

предполагам че е така защото когато спре водата се чува едно щтракане от програматора утре отивам да проверя
МЕРСИ

att-49c11a6851487AWM.jpg

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 18 Март, 2009 - 17:55:01
kolyo

Админ

Всички платки са опушени така
Но ако датчиците са в ред трябва да се провери платката

Всичко записи: 11468 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Март, 2009 - 18:01:12
dino07

Нов участник

Здравейте!виждам,че темата е била актуална преди доста време,но ако някой знае как е бил решен проблема моля да сподели!
Аз имам абсолютно идентичен проблем, а и снимките са все едно правени от мен.

признавам си,че нищо не разбирам от блокировки и грешки,исках да разбера към какво да се насоча към програматор, ел. мотор или направо към нова пералня.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Февр. 2013 : Отправено: 21 Февруари, 2013 - 17:35:05
kolyo

Админ

dino07, обади се в сервиз и ще ти кажат какво е

Всичко записи: 11468 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Февруари, 2013 - 17:37:59
kamenk

Нов участник

Пералня whirlpool AWM 8125 - свети червената лампа за крана на водата
Здравейте, пералнята работи и между 12 и 2 минута преди края на програмата спира като светва червената лампа за крана на водата.
Чистил съм филтрите на магнит-вентила който е в началото на маркуча за входната вода, но пак това се случва.
Някой има ли идея от какво може да е?

от 10 години маркуча за мръсната вода е на едно и също ниво

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 02 Ноември, 2013 - 07:33:38
kolyo

Админ

Пералня Whirlpool AWM 8125 - ­ програматор
Здравейте. Искам да попитам програматорите за АWM 8125 и AWM 8105 еднакви ли са? Т.е мога ли да взема от 8105 и само да я сложа на 8125 без да се налага да се променят някакви програми и др.
До колкото видях разликата е само че едната пералня е 1200 оборота а др. е 1000.
ivo_tenev_stz

Всичко записи: 11468 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Ноември, 2013 - 09:30:29
kolyo

Админ

пералня Whirlpool AWM 8125 - грешка ­ F09
Здравейте, пералня Whirlpool AWM 8125 при първоначално избиране на програма помпата се чува, че започва да изпомпва веднага. След около 20 сек. се опитва да пусне студена вода, вкарва малко за около 3-4 сек. спира, опитва отново но изписва грешка Error F09. Помпата продължава да опитва да изпомпва.
ще опитам да приложа и линк.
https://www.youtube.com/watch?v=QMKBBBXAuZs
Четох доста във Вашият форум и опитах следните неща но за момента нямам успех.
Отворих филтъра на помпата(беше чист) но го почистих до блясък
проверих повечето ел. връзки и конектори
изкарах тръбичката от Нивомера (пресостата) и продухах нямаше затлачване.
проверих кабелите на Нивомера.

А ! И да обясня че пластмасата пожълтя толкова грозно когато я бяхме поставили в кухнята и слънцето и разказа играта за по-малко и от година.
След 6 месеца се местим в нов апартамент и там ще има вече нова пералня, но трябва да спася положението за известно време така че моля помагайте.
При първоначално избиране на програма веднага се включва помпата за изпомпване на водата.В следващия момент се опитва да пусне студена вода, но след 2-3 секунди спира и дава грешка F09. Има случаи в които светва и червен диод, че липсва налягане на входа на водата.

Четох доста във форума и опитах следните неща :
Изчистих филтъра, беше сравнително чист но го измих до блясък
Проверих кабелите за хлабави връзки
Изкарах маркучето от нивомера и продухах
Пусках я с изкарано маркуче
Проверих кабелите на нивомера

Моля ако някой знае какъв е проблема да пише.
IJIvanov
Утечка в нагревателя. Пробва ли с обърнат щепсел ?

Всичко записи: 11468 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Октомври, 2018 - 18:56:25
IJIvanov

Нов участник
От: Варна

Здравей kolyo, не се засягай, но това с обръщането на щепсела ми се стори абсурдно и смешно още повече, че пералнята не беше изключвана от Ел мрежата поне 2-3 години. НО ! обърнах щепсела и пералнята заработи !!
това как да го разбирам - утечка от нагревателя ли е ?
Искам да ти изкажа своите благодарности !

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Окт. 2018 : Отправено: 27 Октомври, 2018 - 10:33:06
kolyo

Админ

Смени го и ще разбереш. Или пробвай с лампа на мястото на нагревателя.

Всичко записи: 11468 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Октомври, 2018 - 11:19:39

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » пералня Whirlpool AWM 8125 [Страници (1)]