Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Ariston AV 537 T

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Венелен

Нов участник

Като се включи копчето (I/O) контролната лампичка светва, но пералната не тръгва.
Има захранване вътре по кабелите - видимо нищо не е прекъснато или откачено.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 16 Септември, 2007 - 11:57:57
kolyo

Админ
От: Русе

Провери блокировката на вратата (IP)

att-46ecf56292850V537.gif

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Септември, 2007 - 12:20:34
Венелен

Нов участник

Извинявай, но на тази схема много трудно разчитам номерата на кабелите, а при мен изглежда номерацията е друга...
Към тази ключалка отиват 4 кабела от програматора - 2 червени и 2 кафяви.
Червените са с номера Т30 (или Т34, или Т38 - не се различава) и Т23, а кафявите - с номер Т18 и другия е без номер.
Когато се включи I/O, на 3 от тях се получава захранване, а на Т18 не.
И това е независимо дали вратата е затворена или отворена

Към тази ключалка има още 2 кабела отдолу - черни. Не ги видях одеве.
ДА. То е ясно - сега на тези 3 кабела към програматора няма напрежение. Там не се затваря веригата (при тази ключалка). Но не е само една блокировка, а са повече неща. Затова отиват там общо 6 кабела. Утре ще разглобя и ще видя.
Това като цяла част ли се заменя?
Първо ще видя тази ключалка дали се продава някъде за да я сменя. Тя е затворена фабрично и няма как да се отвори. Името и е Т85 и на нея наистина има 3 клеми С (2), N (1) и L (3). Самите кабели се разклоняват от клемите. Това по схемата е IP и P1 в един прибор.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 16 Септември, 2007 - 13:06:48
Bat Lyubo

Постоянен участник

шунтирай двата дебели кабела

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 17 Септември, 2007 - 14:48:30
kolyo

Админ

Пералня Ariston AV537T - мотор
Мотора върти с малка мощност, или не върти
Здравейте! Преди около три години изгоря кондензатора на пералнята, като в началото замириса, а после започна да изпуска сажди. Подмених го.
Преди 6-7 месеца започна да приплъзва ремъка, подмених го и него.
От няколко седмици моторът се тормози дори при малко количество пране в казана. Понякога дори не завърта, или прави по половин оборот с голям зор в едната посока. Отворих, проверих връзки, контакти... всичко е наред.
Бихте ли ме ориентирали, къде да търся проблема? И, ако въпросът ми е много лаишки... извинете ме, не съм специалист!
vladim
Кондензатор или мотор

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Ноември, 2009 - 21:48:50
kolyo

Админ

Някой да има схема на програматора на Ariston AV 537 TX?
strk

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Юли, 2010 - 16:15:16
Венелен

Нов участник

Днес имам пак проблем с пралната и видях старата си тема. Като се пусне, лампата не светва, но вътре на ключа и кабелите има напрежение. Ако програматора е на "пълнене" пуска водата за секунди и я спира. Същото става и при изключване на ключа.
Някой може ли да каже нещо конкретно по въпроса?

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 01 Април, 2015 - 18:00:56
kolyo

Админ

Вратата заключва ли се ?
Как мериш напрежението - с фазомер или пробна лампа ?

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 01 Април, 2015 - 18:08:28
Венелен

Нов участник

С фазомер, че и прибора ми се скапа преди известно време. Вратата съм я шунтирал преди въпросните 8 години и от тогава си работеше така.

(Добавено)
Сина ми предложи да проверим клемите и след кото ги изръчкахме всичките тръгна. Вероятно някъде не е правила добър контакт.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 01 Април, 2015 - 18:50:33

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Ariston AV 537 T [Страници (1)]