Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня samsung SWF 5003

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 шум след смяна на ремък
ewgo

Нов участник

Пералня samsung swf 5003 - от известно време започна да върти трудно, а на всичко отгоре се появи и присвирване при въртене.
Отворих я и натегнах ремъка,но резултат нямаше и затова купих нов- стария беше леко закъсан по единия борд.
При поставяне на новия ремък забелязах,че по едната страна на шайбата на барабана има налеп от ремъка,а другата е чиста.Новия се оказа доста по-стегнат от стария,пералнята започна да бучи при въртене,а присвирването си остана.Още не съм я пробвал дали поне върти с повече пране.
Интересува ме електромотора може ли да се регулира напред,назад,защото явно съосието бяга.Предполагам,че бученето идва от стегнатия ремък,но модела е 3L като стария,а след поставянето дори не съм го натягал - само стегнах болта.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 17 Септември, 2007 - 21:16:39
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Интересува ме електромотора може ли да се регулира напред,назад,защото явно съосието бяга.
Шайбата му може да се придърпа след нагряване със съответната скоба(преса).Внимавай защото е крехка!

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Септември, 2007 - 07:53:59
ewgo

Нов участник

При въртене на барабана се чува скърцащ звук,като триене на гума в метал.Звукът не е постоянен,понякога изчезва.
В началото се заблудих,че причината е в ремъка,но при развъртане на шайбата със свален ремък,скърцането си го има.
Каква може да е причината и как може да се отстрани?

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 29 Септември, 2007 - 16:29:56
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Има ли луфт на барабана, като се разклати нагоре-надолу?

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Септември, 2007 - 16:35:02
ewgo

Нов участник

Не, няма никакъв луфт,но точно зад шайбата на ремъка има нещо като гумено уплътнение,което е леко закъсано.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 30 Септември, 2007 - 11:48:04
mmony

Нов участник

Здравейте. Аз имам подобна пералня SWF 5003 и от 2 дена имам същия проблем. Скърцане като търкане на гума в метал и каточили идва отпред от гумата зад вратичката на пералнята, частта която влиза между барабана и казана. Преди 3 месеца се закъса и излезе ремъка и го смених и до тоя момент си работеше нормално. Луфт между барабана и казана няма, но като прокарвам пръсти между двете отгоре има по голямо разстояние (мога да си вкарам пръстите) отколкото в долната част (само върха на пръстите може да влезе). Не знам дали да я разглобявам и дали има проблем който тръгва от лагера или гумата между барабана и казана се е износила? Скърцането е доста досадно и на моменти става много силно, на моменти почти изчезва. Благодаря предварително на всички които могат да ме насочат къде да търся проблема.

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Окт. 2010 : Отправено: 11 Октомври, 2010 - 20:46:09
kire-peralnata

Нов участник

Провери дали болта или гаиката на шаибата не са разхлабени
Ако не са мисля ,че е за лагери щом трие в маншона

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Юли 2010 : Отправено: 12 Октомври, 2010 - 22:11:33
petermen

Нов участник

Здравейте. Имам пералня SAMSUNG SWF 5003 и имам следния проблем с нея.
Клапана за водата отваря но цялата вода която влезне в пералнята се излива в канала без да се задържи в пералнята.
Отворих я но не мога да разбера дали е помпата или платката. моля за помощ за този проблем.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Февр. 2012 : Отправено: 08 Февруари, 2012 - 13:36:10
kolyo

Админ
От: Русе

Краят на маркуча за мръсната вода трябва да бъде на височина 60-90 см.

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Февруари, 2012 - 13:48:59
kolyo

Админ

Пералня samsung swf 5003 - не върти
Пералнята работи до толкова колкото да влиза вода в нея и програмата си тръгва но не върти, програматoра си цъка до кoгaто дойде време за източване източва и пълни пак толкова само към края на програмата когато е за центрoфуга се развърта малко но съвсем слабо и за кратко. Направи ми впечaтление че програматора загрява в задната си час доста.
stoichov
Провери ли кондензатора на мотора ?

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Юни, 2012 - 15:33:44
kolyo

Админ

перална SAMSUNG SWF 5003 - няма центрофуга
На пране върти нормално, на центрофуга само вдига ампераж, Като му дам първоначално скорост почва да центрофугира. Двигателя го пуснах с друг кондензатор и си центрофугира нормално. замерих кабелите от куплунга на двигателя до програматора и се оказа че кондензатора липсва /няма никаква индексация между ценрофуга и кондензатор в програматора/. Сигурно проблема е в програматора.
Искам да попитам- / сложих друг кондензатор и го свързах с пускова и работна на куплунга към двигателя, центофугира без проблем с нормален ампераж.
Няма ли опасност от това че кондензаторите са два. Когато пере ампеража си е пак нормален.
Благодаря Ви предварително за отговорите.
boris goguschev

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Февруари, 2014 - 15:53:44
kolyo

Админ

samsung swf5003e - мотор
Здравейте!Проблема е мотора вдигаше ампераж и изключваше предпазителя. замених го с друг от SILTAL SLS 50ZT ПАРАМЕТРИТЕ СА ЕДНАКВИ. САМО ЦВЕТОВЕТЕ СА РАЗЛИЧНИ на куплунга.
Можели да ми кажете кои са за центрофуга и кои за пране. номерациите на куплунга на пералнята са M6 M7 M4 M8,И бял кабел.
Благодаря ви!
ELEKTRO 88

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=5&topic=261
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=5&topic=1358

att-540cc81967df55003.jpg

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Септември, 2014 - 00:03:21
edin ot vas

Редовен участник
От: Ямбол

samsung swf 5003e - помпа
Здравеите! Интересувам се от мнение по следният проблем: Пералнята е Самсунг swf5003e на 12 г. При пране ПОНЯКОГА (напоследък все по често) не изпомпва водата и не центруфугира след това. При ръчно поставяне на изпомпване (позиция 7) си извършва изпомпването с последващо центруфугиране.
Свалих помпичката и я изпробвах в леген - работи.
Очаквам мнения и предложения. Благодаря!
nilak
Провери помпата за разбита турбина.понякога работи,понякога не.

Всичко записи: 145 : Дата на рег-ция: Окт. 2012 : Отправено: 25 Декември, 2015 - 16:37:02

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня samsung SWF 5003 [Страници (1)]