Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Съдомиялна Midea WQP 12-9213 - ­ платка

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

milena

Нов участник
От: Свищов

Търся разрешение за проблем с тази миялна. След протичане и изписване на съобщение за грешка разглобихме вече извън гаранционната миялна. Оказа се че двигателят е намокрен и започнал да ръждясва но за щастие работещ. След малко зачистване и монтирането му миялната тръгна но с постоянно работеща помпа за изхвърлянето на водата. След изкарването на един цикъл на миене последва изпушване на панела и миялната спря. При отваряне на панела видяхме че има нагоряла част по платката. При вносителите на Мидея цената за нова платка е 250 лв. При цена от 450 лв. за вече стар модел на тази съдомиялна цената ми се вижда нереално висока.
Искам да знам има ли човек, който би се наел да ремонтира нагорялата част от платката ако изобщо подлежи на ремонт. Естественно и за по малка сума .Ето и снимки:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=174812

att-46f2ac5ddbf5eQP12.jpg

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 20 Септември, 2007 - 20:15:44
kolyo

Админ
От: Русе

Изгорелят симистор е 4 амперов, може да се купи заместител ( BT134 , BTA04 ,Z 0405 ) и да ви го сменят в някой телевизионен сервиз

Но щом е изгорял веднъж пак ще гръмне ако не се отстрани причината (теча)

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Септември, 2007 - 20:27:37
milena

Нов участник

Течът е отстранен/спукана пластмасова тръба на водата за горната кошница на миялната/ и единственото което ме притеснява е това непрекъснато работене на помпата за изхвърлянето на водата.
Сега и друг проблем е че не съм сигурна колко добри телевизионни техници има в Свищов но ще проуча въпросът и дано да намеря. В един малък и забутан град какъвто сме ние всичко става много трудно и повечето пъти разчитаме за ремонт на ел уреди в по големите градове. Иначе Русе. Плевен и Търново са ми на еднакво разстояние от 100 км. Тук като сервиз за Мидея е посочен сервиз Сержо ако нещо ти говори.

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 20 Септември, 2007 - 21:57:38
kolyo

Админ

Проблемът е че платките трудно се пробват без съдомиалната, така че ще трябва да я носите цялата, пък и има вероятност и процесора на другата платка да е избил(щом е спряло всичко)

Така че най добре търсете техник от вашия град, а като не тръгне си купете нова.

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Септември, 2007 - 23:10:03
milena

Нов участник

Проучих въпроса с добър телевизионен техник за евентуален ремонт на платката и се оказа че в града ни такива добри няма! То и после за тестване на миялната също няма към кого.
Въпросът ми е следният: Има ли добър сервиз в Русе /виждам че си от там/ където да си оставим уреда и да направят необходимият ремонт? Колко би струвало евентуално отремонтирането на това чудо?
Иначе не ми е проблем транспортирането на уреда но майсторите са кът. За Плевен е ясно искат направо да си купя нова платка и проблема е решен.

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 24 Септември, 2007 - 21:54:16
kolyo

Админ

не си струва да я разнасяте само за едно симисторче, а ако и процесора е избил пак ще струва колкото и в Плевен

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Септември, 2007 - 22:18:24
milena

Нов участник

Благодаря много.

Сглобихме миялната,всичко тръгна,обаче не постъпва достатъчно вода в миялната.

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 06 Октомври, 2007 - 12:20:21
kolyo

Админ

Съдомиялна Midea WQP12-9213 ­ ГРЕШКА 3
След един успешен ремонт на съдомиялната сега се появи нов проблем. След приключване на програмата миялната изписва на дисплея Грешка номер 3.
С моя недотам добър английски от оскъдната книжка подразбрах че това означава много дълго време за достигане на зададената температура. Възможен проблем в термодатчик.
Днес наблюдавах отново уреда и забелязах че времето за измиване е удължено да не кажа че миялната зацикли и не отчиташе никакво изминало време. Зададената температура от 70 градуса беше достигната.
Моля, ако някой знае какво трябва да се направи да казва. Ако не следващият ми и единствен вариант е сервиз в Русе
milena

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=247

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Април, 2008 - 19:15:29
milena

Нов участник

За съжаление линкът към предишна тема не ми е от полза. Направих допълване с вода и сол но дали въобще това има отношение към загряването. Моделът на миялната е съвсем различен от коментирания. Сега основният ми проблем е дали мога да продължавам да ползвам уреда и така или да търся сервиз преди да е изгоряло нещо друго? Така изглежда моята миялна:

att-47f51b8505958idea.jpg

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 03 Април, 2008 - 20:44:58
kolyo

Админ

Грешките са едни и същи
E3 - ниско захранващо напрежение, повреден термостат, повреден нагревател

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Април, 2008 - 20:58:42
milena

Нов участник

Повредения термостат подлежи ли на ремонт?Щом водата загрява до 70 градуса,явно не е от нагревателя.

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 24 Април, 2008 - 19:02:13
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

milena,
Миялната ти прегрява, възможните причини не са много. Виж тези снимки и описания

(Добавено)
Термостати не се ремонтират !!! СМЕНЯТ СЕ!
Изтегли файл: WQP8_9205.zip
Изтеглен пъти: 1330

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 24 Април, 2008 - 22:44:07
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

milena
ето ти и инструкция на български
Изтегли файл: Midea_WQP12_9213_Manual_BG.pdf
Изтеглен пъти: 3110

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 24 Април, 2008 - 23:20:27
kolyo

Админ

Съдомиялна MIDEA WQP12-9213 - грешка 005
Заработва нормално ,загрява и в един прекрасен момент error 005 . Какво е тази грешка ?
bamze
Е5 – Ниско захранване на електрическата мрежа, или грешка в бутона за включване.

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Декември, 2008 - 13:02:12
bamze

Супер участник
От: Варна
Изкарва програмите до сушенето и кога започне да суши след около 5 мин я генерира зази грешка .Това с занижено захранване отпада . Има епромче на платката може и от него да е . Някой да има свалена памет за тази ?

Всичко записи: 705 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Декември, 2008 - 22:45:23
Valio

Постоянен участник
От: Варна

А дали няма да е нещо по банално като кондензаторче.....
Имал съм подобни случаи.Мисля че няма да ти коства нищо да пробваш.

Всичко записи: 305 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 21 Декември, 2008 - 22:59:03
kolyo

Админ

Съдомиялна Мидеа WQP12-9213 само ­ пълни вода
Съдомиялна Мидеа WQP12-9213 само пълни вода и посе ни вопъл ни стон.Някакви идеи от какво може да е?
bratvlad

Търси сервиз! Най-вероятно проблем с циркулационна помпа или платка.
Vialex

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Юли, 2009 - 22:32:53
kolyo

Админ

Съдомиялна Midea WQP12 - 9213 - грешка 006
Здравейте, Съдомиялна Midea WQP 12 -9213 работила е 7 години без никакъв проблем.
Започна да изкарва грешка 006 и изключва. Грешката я показва след като достигне температура над 52-53 С градуса. Може пак да тръгне след като изстине, дотогава продължава да показва същата грешка.
Установих, че вътре водата се загрява на много по-висока температура отколкото показва на дисплея. На програма, която е на 50 градуса вътре водата беше 74 градуса, а на дисплея показваше 51 градуса.

Като я разглобихме вътре има един термодатчик, който според мен е някаква термозащита.
Според вас какъв е проблема? Откъде си взима показания за температурата, която е достигната и как разбира кога да спре да нагрява? На съда за соли има нещо като термодвойка (в нещо като капсула) като го свалих пак продължава да показва на дисплея каква е темпераурата.
vaya

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Август, 2011 - 23:40:09

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Съдомиялна Midea WQP 12-9213 - ­ платка [Страници (1)]