Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Indesit WA 8 IT - платка

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

wasHandMix

Участник
От: Благоевград

Здравейте,
пералнята е Indesit WA8 (IT), S/N 310170227, 46268790030.
Платката е Wr@P 0020.5 LB2000 UNI-ST. На нея са изпушили здраво симистор Q4, варистор RV4, R17 и R18.
Въпроса ми е дали е възможно да се е запазил процесора.
Благодаря предварително.

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 22 Септември, 2007 - 13:49:01
kolyo

Админ
От: Русе

Q4 , RV4 , R17 и R18 са във веригата на единия магнетвентил
Включи на центрофуга - ако работи значи процесора е здрав

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Септември, 2007 - 15:03:44
hotcool8

Редовен участник
От: до Бургас

Привет на всички!Проблема ми е следния-същата пералня и същата платка не взема вода.Беше изгорял семистор Q6.Сменен е с MAC 97.Пералнята взе един път вода и до тук.Всичко е проверено-селектор,четки ,нагревател и прочие.
При включване заключва , светва лампичката за ключалката и до там.
Лампата за начало на програмата не светва и не дава индикация за грешка.
При принудително включване на нивомера двигателя върти, прави реверс, вклюва се нагревател, помпа ,но след 2 минути програматорът започва да върти и изключва.
Благодаря предварително на всички отзовали се!!!

Всичко записи: 231 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 25 Януари, 2013 - 18:10:49
bamze

Супер участник
От: Варна
Другия вентил тръгва ли ? Пробвай на други програми .
Обикновенно при тези модули гръмне ли симистор дефектира и изхода на процесора към него .

Всичко записи: 707 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Януари, 2013 - 20:19:36
hotcool8

Редовен участник

Здравейте, проблема се оказа много елементарен-не съм запоил добре едното краче на симистора.Сега включих вентила отвори.При надуване на пресостата мотора работи и включва нагревателя.Сега ще събера всичко и ще я пробвам.Благодаря на всички и лек ден!

И отново тъч. Пералнята работи около5 минути и започва да върти програматора.Не индикира никаква грешка.
Забравих да спомена ,че беше изгоряла бобината на тахото.Подменена е с друга.По платката във веригата на тахото няма изгорели елементи.
Може ли процесора да е заминал, или иска преинсталиране на памет.Благодаря на всички отзовали се!!!

Всичко записи: 231 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 27 Януари, 2013 - 16:47:52
pacofazomera

Постоянен участник
От: Русе

то като върти програматора лампата мига определен брой пъти

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 27 Януари, 2013 - 19:41:46
Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

проблема се оказа много елементарен

Едно нещо,което стане от първия път,не е на добре.Прочети грешката

Всичко записи: 416 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 27 Януари, 2013 - 21:28:45
hotcool8

Редовен участник

Не мога да я прочета -лампата остава да свети без да мига.За сега я оставам така поради други ангажименти.Когато имам време и я видя ще пиша какъв е резултатът.За сега чао и лека на всички.

Привет отново. Пералнята е готова. Проблема беше в четките .При измерване винаги ми даваха верига ,но като ги свалих се оказа ,че няма никой.
Благодаря на всички за помоща и лек ден!

Всичко записи: 231 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 28 Януари, 2013 - 18:46:48

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Indesit WA 8 IT - платка [Страници (1)]