Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня BOSCH WFH 16610 OE

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не нагрява
ang djei

Нов участник
От: ямбол

Модела е BOSCH MAXX WFH 16610 OE .
Термодатчика е 7.5 Ком при студена вода,което трябва да е в норма според мен.Установих,че процесора не подава напрежение на транзистора,който управлява релето на нагревателя.
Проверен е и ниворегулатора.Пералнята изпалнява целия цикъл на пране (според думите на клиента),но със студена вода.
При измерване на термодатчика не забелязах,че куплунга към платката може да влиза в две положения.И в двете положения ефекта е един и същ.Интересува ме кое положение е правилното и от къде може да е проблема.

Всичко записи: 25 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 18 Октомври, 2007 - 14:17:46
kolyo

Админ
От: Русе

Имаше такава тема :
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=88
Може да влезеш в тестовия режим и да провериш дали загрява

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Октомври, 2007 - 15:33:45
ang djei

Нов участник

kolyo Благодаря,но това вече го четох и видях,че по таблицата на стойностите на термодатчика при темп. м/у 10 и20 градуса съпротивлението му трябва да е м/у 6.5 и 10 Ком.При мене терморегулатора показа 7,5 Ком със вода от чешмата при което реших, че проблема не е от него.Наистина не съм го пробвал с резистор 10 Ком.,но исках и да разбера кое е правилното положение на куплонга на термодатчика на платката,защото се оказа,че може да влезе в две положения.Женския (на платката) има четери пина,а мъжкия (от термодатчика)има три и влиза и в двете положения.Като при едното положение датчика се свързва към маса (минус) и един вход на процесора,а при другото положение е вързан към плюса на 5V и друг вход на процесора.Просто не видях как беше преди да го извадя (не очаквах да има две положения).И при двете положения не включва нагревателя.
Пералнята не е в сервиза, а я гледах на място и не съм правил проба с резистор,защото нямах в мене,а и датчика ми изглежда читав.
Ще направя пробата и с резистор,но е добре да ми каже някой как се влиза в тестов режим

Всичко записи: 25 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 18 Октомври, 2007 - 16:36:12
kolyo

Админ
От: Русе

ang djei , най сигурният начин да се определи към кои изводи се свързва датчика е да се замери напрежението на изводите му - трябва да някъде към четири волта при стайна температура .
Ако е нула или пет волта, значи е свързан неправилно.

Според мен си объркал куплунга - този с четирите извода е сервизен и не се използва.

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Октомври, 2007 - 17:34:15
ang djei

Нов участник

Kolyo излезе прав.Сега се вращам от пералнята и отговарям.Оказа се,че преди месец колега е свалял панела заради проблем със старт бутона и при монтажа куплунга на термодатчика го е сложил на съвсем друго място (просто там му паснало)И аз се заблудих, тъй като верния се намира под черна пластмаса, страничен на самата платка и трудно видим.Така ,че вече всичко е наред.
Благодаря отново!

Всичко записи: 25 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 18 Октомври, 2007 - 20:06:04
Angelpetrov

Нов участник

Пералня BOSCH WFH16610E - не спира да центрофугира
Добър ден. Имам проблем с пералня Бош модела е WFH16610E. След края на програмата пералнята не спира да центрофугира докато не я изключа от контакта. Проверихме платката, но проблема не е от там. Ако може да ми помогнете.
Благодаря предварително.

от ремъка не е, лагерите са добре
като е празна пак продължава да центофугира.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Юли 2013 : Отправено: 05 Юли, 2013 - 19:57:05
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

замери нагревателя може да е от него

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 05 Юли, 2013 - 22:27:39

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня BOSCH WFH 16610 OE [Страници (1)]