Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня NEO WM-E600 - мига ­ бутона за старт

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

ники

Нов участник
От: София

Нагласям на каква програма ще работи ,индикатора за готовност не свети.
Натискам бутона за старт ,тои започва да мига.Вратата е затворена.
Пералнята започва да работи.Пере ,плакне ,центруфогира.
Струва ми се че не топли водата ,люка (стъклото) е студен и при 60гр.-90гр.
Когато свърши работа, индикатора краи не свети.

Докато беше в гаранция идва техник,проми платката и каза че си е наред.

Като чисто нова си работеше всичко,индикатори,стъклото се затопляше.

Моля за съдеиствие как да оправя нещата,за да си работят както трябва.
Ако някои е имал такива проблеми ,моля да обясни как да ги оправя.
Това какво е и къде се намира на платката?
До сега не съм се занимавал с перални (ремонтирал),не ми се е налагало.
Но с точни обяснения ще се справя с всичко.

А за нагряването на водата и за не светенето на индикаторите(до ключа за програмите) за ГОТОВНОСТ НА ПРОГРАМАТА и КРАИ НА ПРОГРАМАТА.Или това всичко е свързано с мигането на бутона СТАРТ/ПАУЗА?
Благодаря Ви за съдеиствието.Вярвам,че с Ваша помощ ще успея да я оправя.

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 15 Ноември, 2007 - 11:06:49
kolyo

Админ
От: Русе

Грешките не ги ли пише в потребителската инструкция ?
http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Neo.html

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Ноември, 2007 - 14:25:32
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

ники, щом мига индикатора за готовност, значи блокировката не заключва!!!
Защо не заключва? Ти казваш, че блокировката е в изправност! Включи ли я директно на 220 V? Тя заключи ли? Даде ли ти верига контакта й?
Ако ДА - имаш проблем с триака на платката, който управлява блокировката! Дали той е дефектирал или не получава импулс от проца - това е друга тема.
2. Разглобяваш!!! ВСИЧКО ОТПРЕД!
- махаш касетата за прах и развиваш долния най-десен винт;
- махаш телената скоба на маншона и го отделяш от ламарината;
- развиваш двата болта на блокировката, бъркаш отзад и нея махаш от ламарината
- махаш долния пласмасов капак, зад него има два рапидни винта, които държат предния панел
- натискаш го надолу и ... там вече ще се ориентираш. Окачването на този капак е малко специфично, тъй че ГЛЕДАЙ.
Като свалиш предния панел с люка всичко вече е пред теб.

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 15 Ноември, 2007 - 21:41:26
ники

Нов участник
От: София

Мига само СТАРТ/ПАУЗА.
КРАЙ на програмата не свети изобщо.
Готовност на програмата не свети изобщо.
Не нагрява.
Иначе си работи,пълни вода,пере,изпомпва водата,центрофугира.
Никои ли не е имал такъв проблем?
Пералнята започва да работи.Пере ,плакне ,центруфогира.
Когато свърши работа, индикатора краи не свети.
Може ли някои да обясни как да я оправя ?

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 04 Април, 2008 - 11:20:21
dans

Нов участник

някой може ли да ми даде схема за NEO WM-E600

мигат ми краи на програмата и старт/пауза.
на която и програма да наглася програматора все пере на 90 градуса а може и повече. на какво може да се дължи това?
и ако е проблема в термодатчика, откъде мога да намеря датчик

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 21 Декември, 2008 - 09:18:02
Vialex

Super Member

Провери ли нагревателя - може да е избил на корпус.
Или релето на платката да е залепнало
Провери и свързващите проводници.

att-494e88222332aneo.gif

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 21 Декември, 2008 - 17:43:29
dans

Нов участник

здравеите колеги , мерси за съветите , но за мое учудване пералнята се оправи от саму себе си - явно релето е било залепнало но нищо чудно скоро пак да имам такав проблем и не дай си боже по голям.
може да е имало токов удар или нещо такова за да залепне релето-поне аз така си го обяснявам.но все пак благодаря на всички

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 22 Декември, 2008 - 10:31:15
clima

Участник
От: Благоевград

пералня NEO WM-E600 свети старт
привет колеги въпросната пералня свети само старт ,не може да избираш "без центрофуга" и "стоп вода в казана",като натискаш старт не започва да мига ,а остава да свети.Заключва вратата пълни вода и спира.На всички други програми стои в покой.

измих платката със спирт - никакъв ефект
свети старт заключва се пълни вода и спира.
като натисна пауза пак си свети а не както е нормално да замига.бутончето е здраво.

Всичко записи: 87 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 14 Декември, 2009 - 11:22:21
Vialex

Super Member

Натисни го и го задръж натиснат минимум 5-10 сек.

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 14 Декември, 2009 - 20:49:24
kolyo

Админ

пералня neo wm-e600 не работи
при обстойния оглед на пералнята открих този опушен компонент на гърба на платката.бихте ли обяснили какво е това.
друго всичко съм проверил(входящо напрежение,магнет вентил,вакуум регулатор,помпата,мотора,блокировката на капака)видимо всичко е в добро състояние.в момент на пране просто отказа.
niko1
лампичките светят ли ?

att-4b48b22d7903dE600.jpg

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Януари, 2010 - 18:43:25
Vialex

Super Member

Нико, прочети това и премери този ключ. За проба може да го замостиш.

att-4b48bed03c7efE600.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 09 Януари, 2010 - 19:37:20
niko1

Нов участник

благодаря и на двамата за помощта,ключа вече съм го мерил в изправност е вообще всичко по тази платка сякаш е чисто ново с изключение на това което съм снимал.от страна на пералнята никаква реакция нито копчета нито програматора пробвах вече.снимката не е ясна понеже я правих с телефона си.на живо погледнато определено това нещо е изпушило яко.всички кабели съм проверил по няколко пъти понеже като ги разбуташ понякога тръгва сама но уви.не е проблем това да го запоя но не знам какво е.авариите винаги се случват петък вечер,нямаше време за реакция.
ето платката и отпред

att-540f382e2bfe4600e.jpg

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 09 Януари, 2010 - 20:56:11
kolyo

Админ

niko1, замери дали има напрежение на електролитните кондензатори до радиатора

И провери големия резистор горе вляво

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Януари, 2010 - 21:18:39
kolyo

Админ

перална neo wm-e600 - резистор R53
Здравейте платката е remco v030 6800...интересува ме стойноста на R53 благодародаря предварително
kikata
Да не би да е 120 к ?

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 01 Юни, 2012 - 10:44:03
dobromirdimitar

Нов участник

Колеги ,моля за помощ.
Въпросната пералня е спряла както е работила - просто е спряла.
Установих ,че захранващия ел. филтър е прекъснал.
След възстановяване на захранването ,същата не прави нищо.
Свалих платката и почвам да меря-оказа се ,че захранващия ключ не прехвърля - за пробите е замостен.
Поставих мостчета на Н.З. контакт на пресостата и ключалката ,а също и резистор 20 ком. на мястото на датчика за температура.
След включване ,светва лампата готовност и нищо повече - не може да се стартира.
Като откача резистора ,дава веднага грешката - мигат старт/пауза и край на програмата.
Като го закача - отново светва готовност.
Още по интересното е ,че като обърна щепсела обратно ,започва да мига край на програмата ,а средния бутон /не се сещам кой беше/ мига когато и както си иска - ту бързо ,ту бавно - не периодично.
Пробвах със задържане на бутона старт-пауза за по-дълго време - не става нищо.
Моля за някакви идеи.

Бутона е сменен с нов - не е от това.
Мигането ме притеснява.

Стигнах до там ,че като захраня платката ,и задам програма ,светва готовност ,след това при натискане на старт ,започва да мита край на програмата - това е грешка препълнена пералня ,и помпата се активира - не се изчиства със задържане на бутона за рестартиране.
Във същото време имам 40 волта на бобините на вентилите за вода - отворена верига - т.е. без вкл. бобини.
Интересното ми е ,че на управляващия извод на симисторите за вентилите имам мрежовото напрежение и на двата - същото е и на симистора за помпата и заключалката.
Щом махнах симистора на ключалката и изчезнаха 220 те волта от упр. електрод. След монтаж на новия - същата работа - отново 220 на упр. електрод ,но ключалката действа - т.е. заключва директно щом задам програма ,преди още да натисна старта.
М-у упр. електрод и анода към захранване ,има едно съпр. 10 ком. на всичките симистори е така направено.
Какво може да е, че сега дава авария от препълване.
Замоствам клеми 4 и 5 от клемореда ,като 1,2 и 3 са ключалката ,а 4 и 5 ти тълкувам като Н.З. контакт на пресостата.

Всичко записи: 43 : Дата на рег-ция: Юли 2012 : Отправено: 12 Ноември, 2012 - 20:12:43
edin ot vas

Редовен участник
От: Ямбол

пералня NEO E600 - прелива
здравейте. искам да ви попитам нещо за пералня NEO-E600.
на някой програми предпрането спира нормално, но на други си пални и пални. доста си поиграх но нищо нередно не открих. Нулирах я, ниворегулатора е наред(въприки,че той не играе роля в случият). няма утечки, нищо нередно.
моля помагайте, на какво мойе да се дължи това. предварително ви благодаря.

маркучето е почистено добре. когато достигне ниво си спира.
оправих проблема с рестарт от контакта. на сащат контакт е имало включен неизправен консуматор .
благодаря на всички които ми писаха със съвет

Всичко записи: 145 : Дата на рег-ция: Окт. 2012 : Отправено: 30 Декември, 2012 - 20:12:50
мартин82

Нов участник

пералня neo wm e600 - не центрофуджи
Здравейте имам следния проблем.пералнята си изкарва програмата до край и като дойде момент за центрофуджене и почва да празни после пълни , плакне и пак празни и така до безкрайност ако не и завъртя програматора да спре.
вадя дрехите перфектно са изпрани но шуртят от вода. помагайте моля

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 06 Октомври, 2013 - 12:11:11
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Смени големия сив кондензатор на платката.
1.5mf / 275vac мисля че беше

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 06 Октомври, 2013 - 15:41:25
pepihan

Нов участник

пералня NEO WM-E600 - Мигат ready и end
Здравейте, моята пералня NEO WM-E600. Като я наглася на програма, примерно на Е(Eco) на 40гр. тя започва нормално да пере, да пълни вода и да върти мотора. Когато включи нагревателя спира да върти(може би е нормално) и докато нагрява светват индикаторите ready и end, чува се изключване на някакво реле и дотам. По кодовете за грешки пише- проблем с мотора, но преди няколко дни го правеше един два пъти и след като я пусках наново-тръгваше. Сега не иска да тръгне след като заработи нагревателя. Прави го и на др. програми и температури. Мерил съм нагревателя, не е пробил и всичко изглежда наред.
Стана много дълго но се надявам на помощ от Ваша страна.

Платката е същата като горната

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Септ. 2014 : Отправено: 09 Септември, 2014 - 19:40:01
pacofazomera

Постоянен участник

еми сменяй кондензатора

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 09 Септември, 2014 - 21:16:09
pepihan

Нов участник

Здравейте, проблема на моята пералня Neo WM-E600 е следния: нагласям на програма, пералнята си тръгва нормално, пълни, върти, центрофугира, изпомпва водата и след последната центрофуга когато трябва да спре се включва помпата за изпомпване на водата и започва да мига индикатора за край на програмата. Според кода за грешките трябва да се провери маркучето на ниворегулатора и самия ниворегулатор, но пък пералнята си изкарва програмите нормално и това ме обърква. Вашето мнение дали да проверя и продухам все пак маркучето? Благодаря предварително.

П.П. Маркучето е продухано, като се надува към самия ниворегулатор вътре се чува как цъка, което мисля е нормално, но проблема продължава да се наблюдава. Откъде може да идва проблема и какво друго да проверя. Поздрави!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Септ. 2014 : Отправено: 12 Май, 2016 - 13:45:52
kolyo

Админ

Пералня NEO WM-E600 - помпа
Здравейте ! Имам пералня Neo wm-e600. Купих я преди време втора употреба,но после решихме да си вземем нова, та тази пералня остана в мазето. Сега ми се налага да я използвам. Естествено, първия път не тръгна, та реших да я отворя да видя как стоят нещата вътре. Видях,че ремъка е твърде стар и го смених. После забелязах,че помпичката, която е зад перката за източване на излишната вода, е пълна с вода, та смених и нея. Други проблеми не видях. Затворих я и пуснах едната програма. Тръгна си нормално и работи около час. След това дойде ред да тръгне центрофугата и тогава се появи още един проблем. Отначало тръгна добре, източи водата от барабана, но до там. После започна да работи странно: върти бавно в едната посока, спира и завърта в другата посока(пак бавно). После напълно спира и започва да издава на темпове някакви гадни звуци сякаш нещо се мъчи. Забелязах че с темпото на звука трепери и тръбата за мръсната вода. След това тези звуци спират и пералнята пак се върти по описания начин по-горе, а понякога звуците продължават и докато се върти. Това продължава може би 20 минути,че и повече и не спира. Когато ръчно спра програмата и след две минути отворя капака дрехите си седят все още прогизнали. Някой ако знае как да отстраня проблема лично ще отида да го почерпя бира, ако ще и от другия край на България да е, защото се видях в чудо с тая пералня... Благодаря за отделеното време
Sinan9996

Докато не източи водата ,няма да има центрофуга.
Провери за запушване, около помпата, и изходящия шланг.
kableman

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Септември, 2017 - 09:23:40
Wildwest135

Нов участник

Здравейте ! Пералнята е NEO WM-E600. Проблема е в центрофугата. Изкарва си програмата (обаче не дърпа омекотител) и когато дойде ред на центрофугата започва следното нещо: издава един звук на темпове и имам чувството, се мъчи да закара излишната вода до мръсния канал, защото маркуча за мръсната вода мърда в "такт" със звука. След това понякога звука спира, а понякога заедно със звука барабана прави няколко обората по часовниковата стрелка, няколко оборота обратно, спира и всичко се повтаря наново. Така продължава да безкрайност (пробвах я до час, все същата работа). След като я изключа и я оставя за 2-3 часа, понякога след няколко опита на пералнята центрофугата тръгва. Под "опит" имам в предвид следното: прави няколко оборота по часовниковата, спира, обръща посоката и се опитва да засили, но пак спира. После прави няколко оборота по часовниковата, спира и прави още няколко оборота по часовниковата, обръща и пак се мъчи да засили, докато не тръгне. Като тръгне изкарва доста добра центрофуга, но като спре не изключва, а се опитва да завърти пак. Не знам дали има значение, но канала за мръсна вода е по висок от пералнята и маркуча за излишна вода тръгна право нагоре от изхода на пералнята. Пробвах да го оставя в хоризонтална положение,пак не иска да тръгне проклетата центрофуга.
Пералнята съм я разглобил и абсолютно всичко по нея е лъснато до съвършенство, включително и всеки един маркуч. Освен това съм сменил перката за мръсната вода в долната част заедно със целия корпус. Смених и ремъка, както и големия кондензатор, в който се свързва захранването от контакта.
Имам някаква техническа грамотност, но просто не знам как работи пералнята и ако ми кажете къде да търся проблема ще го оправя,а пък ако е от някоя платка,ще я сваля и ще я дам да я проверят. Само кажете има ли шанс да се оправи или да пестя пари за нова. Студент съм и не мога да си позволя да я дам на сервиз, иначе изобщо нямаше да се мъча.

Кондензатора го смених като направо дадох стария и по него ми дадоха нов не съм му гледал капацитета, довечера мога да го видя. Но става въпрос за кондензатора който е свързан към кабела от захранването. Има ли и друг кондензатор, който трябва да проверя ?
тънкото маркуче което минава покрай барабана( забравих къде се закачаше, продухал съм го да, но той си беше чист.
На обърнат щепсел нямам спомен да съм пробвал, не мислех,че има значение, довечера ще пробвам. А може ли да е от платките нещо.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2017 : Отправено: 01 Ноември, 2017 - 11:00:08
pacofazomera

Постоянен участник

на платката кондензатора,не филтъра на захранването-голям сив има го на снимките по горе 1,5мф

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 03 Ноември, 2017 - 21:05:04
Wildwest135

Нов участник

Смених кондензатора и се оправи проблема, много благодаря !

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2017 : Отправено: 11 Ноември, 2017 - 18:17:37

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня NEO WM-E600 - мига ­ бутона за старт [Страници (1)]