Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня SIEMENS SIWAMAT PLUS ­ 5331 - помпа

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

iuli

Участник
От: Ихтиман

Здравейте, при мене има един SIMENS SIWAMAT PLUS 5331 на който му работи помпата за источване на водата непрекъснато,на която и програма да я сложа.
Проверих аквастопа и помпата и двете са ОК.
Има и още нещо, непрекъснато си мени кодове за грешка.Аз мисля ,че се е побъркал чипа.
Първо ми показва,че термодатчика за въздух е извън диапазон,аз го мерих дава 7 килоома,
след малко я пускам пак и ми показва,че няма обмен на дани между платките
Ако некой знае нещо да помага. Благодаря предварително

Всичко записи: 50 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 18 Ноември, 2007 - 14:26:25
Mitko

Участник
От: Пазарджик

Помпата се управява от тиристор тои е избил.
Има и още нещо, непрекъснато си мени кодове за грешка.Аз мисля ,че се е побъркал чипа.
Много често се получава от спукани споики на кабела м/у долната и горната платки .А може от исъхнал кондензатор 1000 м/ф на захранването.

Всичко записи: 93 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Ноември, 2007 - 09:08:29
iuli

Участник
От: Ихтиман

Mitko , найстина тиристора на помпата беше пробил, след като го смених помпата заработи нормално.
Случайно да знаеш термодатчика за въздух какви стойности трябва да показва,защото пералнята ми показва, че не е фрет.
Благодаря ти предварително

Всичко записи: 50 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 19 Ноември, 2007 - 19:54:40
kolyo

Админ
От: Русе

Пералня Siemens Siwamat plus ­ ­ 5331 - грешка ??
Значи как си переше пералнята и спря от един път и дава някаква грешка.Свети лампата на 2 иконка на дисплея и на сушилнята.Като я изгасиш и я пускаш няколко пъти всички светлини изчезват.Преди време така стана но тогава бяха четките на мотора ама сега не е това мотора е здрав.Помагай те Благодаря предварително!
slavi kostadinov

http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Bosch.html

Всичко записи: 11494 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Юни, 2010 - 17:14:02

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня SIEMENS SIWAMAT PLUS ­ 5331 - помпа [Страници (1)]