Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня INDESIT WIA 120 - не ­ стартира

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не може да стартира
nikolai mirtchev

Нов участник

здравей те пералната не може да стартира, има напрежение до програматора но не знам как деиства ключа на вратата.
Ако някой може да ми помогне със схема или идея от каде да започна. как деисва ключа на вратата икакво трябва да меря на него.
Предварително благодаря.

Всичко записи: 17 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 22 Ноември, 2007 - 09:42:01
kolyo

Админ
От: Русе

И кво общо има блокировката на вратата - платката е гръмнала
Обади се във фирмен сервиз - ще ти я сменят

Сигурен ли си че пералнята е WIA120 и няма ли някакви букви отзад(да кажем EX , EU , IT ..... )
Схемата не е ли такава :

att-4745396389dd6WIA.gif

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Ноември, 2007 - 09:49:01
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Пералня Indesit WIA 120 - Не спира да изпомпва
Здравейте. Пералня Indesit WIA 120 при включване в мрежата почва веднага да изпомпва постоянно. Ниворегулатора проверен, маркучето има проходимост. В помпата обаче имаше стотинки и се е товарила. След почистване на филтъра и повторно включване пак работи постоянно помпата. Надух нивомера при откачено маркуче но ефект нямаше. След 1 минута работа платката с код 210130041.02 94V0 LT-C126 започна да пуши. Изкарах я и видях че до големия куплунг между маса и реле JP37 и диод D10 е горяло между пътеките. Диода е здрав. Пералнята е на пенсионери и нямат пари за нова. Ще се радвам на помощ.
Това е прегорялата платка между пътеките.
това не е нагар а самата платка...текстолита е горял...на тази снимка мисля че ще се види по добре. Релето го вадих и намотката му ми дава съпротивление колкото и на другите. Един от контактите му си е постоянно затворен.
Мисълта ми е защо се получава това горене между пътеките.

att-4d4adf55827c32017.JPG

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 03 Февруари, 2011 - 19:00:40
kolyo

Админ
От: Русе

Ами почисти нагара и включвай
Можеш да откачиш мостчето JP41(препълване от ниворегулатора) и да провериш релето на помпата К4
Или отрежи пистата оттук :

att-4d4ae15e5644e120.jpg

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Февруари, 2011 - 19:06:17
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Ок. Утре ще го направя понеже не е при мен пералнята сега. Забравих да кажа че през цялото време свети червения светодиод за заключена врата. И ако спре да работи помпата след прекъсване на веригата която каза и пералнята тръгне това значи ли че ниворегулатора е заминал? Понеже го надувах и се чува да щрака. Но веригите не съм му мерил. И другото което проверих е- при изваден куплунг на ниворегулатора няма ефект. Помпата си работеше.
Пистата я отрязах но и смених триака за ключалката.Беше опукал. Оригиналния беше ACS108-6S но нямаше в магазина и сложих MAC97A8 но го завъртях на 180 градуса спрямо стария-както си е очертанието на платката. Размених и потенциометрите. Занулих старата програма и пералнята си тръгна нормално.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 03 Февруари, 2011 - 19:28:46

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня INDESIT WIA 120 - не ­ стартира [Страници (1)]