Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

пералня Indesit WIDL 126 EX - ­ грешка F4

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

ivan_d

Нов участник

Здравейте,Имам следния проблем с Indesit WILD - 126 EX.
Независимо от избраната програма, след 2-3 минути пералнята само изпомпва и се включва сущилнята, като и свети светодиодът на втория бутон отляво надясно.
Какъв може да е проблемът и как да се разреши?
Благодаря предварително за отговорите!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 29 Ноември, 2007 - 20:26:25
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Ariston.html
ГЛЕДАЙ ЦИФРИТЕ, А НЕ КАРТИНКИТE

att-474f0e627dfd1kod.jpg

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Ноември, 2007 - 21:09:22
bobi199

Нов участник
От: Костинброд

При мене се получи подобен дефект с Индезит WIDL 146 . При поставяне на режим "Центрофуга" развалваше няколко пъти с развиване на обороти и като започне да центрофугира наистина спира и се включва сушилнята въпреки че е изключена от копчето.
Оказа се че релето за сушилнята което се намира на ъгъла на платката е залепнало . Грешката беше същата като тази F-4 . След подмяна на релето всичко заработи нормално.
Платката се намира отзад и ниско и е под казанчето за охлаждане на парата и при евентуален теч или овлажняване водата се кондензира долу където са повечето от силовите куплунзи. В повечето случаи тези перални дефектират поради таз причина.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 10 Декември, 2007 - 06:53:56
kolyo

Админ

пералня Indesit WILD 126 EX - ­ ­ грешка F13
Имам комбинирана пералня със сушлня INDEZIT WIDL-126EX
не работеше сушилнята просто не нагряваше върти си без нищо друго да се случва слагаш дрехите и си ги вадиш същите . Обадих се във фирмения сервиз за тези перани на ул. Хайдушка поляна и дойде техник. Погледна набързо и смени едно кабелче което доколкото разчитам добре в поръчката е записал 1бр. микритеми. Показа ми че грее сушилнята взе ми парите и изчезна всичко това за около 10-15 мин. Прибирам се вечерта и реших да използвам сушилнята в това студено време е добре да имаш такъв уред. Но почнаха изненадите мина не мина време както си грееше и сушеше започна да пълни вода и съгласно обясненията за кодовете светеха бутоните с код за грешка F13
Пробвах още един два пъти да видя със сигурност какво се случва и все същото ,като последния път пак спря да грее. Искам да знам какво се случва защото днес си дадох парите на вятъра ,а съм сигурен ,че утре като дойдат ще се опитат да ме врътнат и пак да ми вземат пари за работа която не са си свършили като хората.
Благодаря предварително и ивинявайте за дългото питане.
geriko

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Декември, 2010 - 07:11:14
an4o

Редовен участник

Перална INDESIT WIDL 126 - грешка F4
сменен е ниворегулатора, нагреватела , мотора, дъмпа и са проверени всички проводници ,но ефект няма
продължава да си дава грешката.

Всичко записи: 108 : Дата на рег-ция: Апр. 2009 : Отправено: 28 Януари, 2011 - 19:16:44
kolyo

Админ

пералня INDESIT WIDL 126EX
Здравейте , пралнята ми е INDESIT WIDL 126EX , при включване в 220 v , всички индикаторни лампички мигат учестено и неможе да стартира .
Моля да ми помогнете да се ориентирам какъв код е вдигнала !
simval
провери платката за издути кондензатори

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Юни, 2012 - 10:18:53
kolyo

Админ

Пералня Indesit WIDL126ex - грешка F2
Не включва помпата
Заварих пералнята пълна с вода, Изхвърлих водата чрез маркуча .Когато е поставя на центрофуга,тръгва да развърта и след малко спира и се включва сушилнята като почва да мига индикатор лесно гладене и катинарче, т.е. грешка F2!?поставяне на селектора на изпомпване не тръгва да изпомпва само свети индикатор центрофуга - и след малко 3-4 минути пак-F2 .Ресетнах пералнята- позволява.Измерени тахо 117 ома,нагревател здрав,мотора свален и пуснат на масата с регулатор с триак здрав, перфектен ток без искрене, Триак на мотора сменен,ниворегулатор измерен ,прехвърля си, но ми прави впечатление че дори и на аварийно ниво не се включва помпата.Помпата е здрава,захраних я директно,нагреватели- сушилня здрав без утечки.Триаците малките измерени Z0107 са. Кабели сноп от платката към мотора прозвънени ОК.-са.Моля за помощ и насоки, и,дъмп да пробвам да запиша и нова памет.
kableman
Помпата се управлява от реле - проследи пистите

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Юли, 2012 - 15:47:29
jik_tak

Нов участник

Пералня Indesit widl126 - Центрофуга
Здравейте.Първоначално въпросната пералня не тръгваше въобще. Мигаше само лампичката за заключен люк и до там. След смяна на четките всичко си дойде на мястото.
Но сега когато започне да центрофугира, според клиента, може да центрофужи и два часа докато не я спре. Не съм мерил нищо все още понеже пералнята не е при мене.
Може ли някакви насоки какъв може да е проблема.От къде да започна. Благодаря предварително.

Проверих мотора. Искренето е в рамките на нормалното.
Проверих нагревателя за утечка.Няма такава.
Направи ми впечатление, че помпата работи малко по-шумно. Свалих я и видях, втулката от предната страна на вала на помпата е разбита. Съответно тя беше пълна с вода и други боклуци. Иначе помпата си изпомпваше, но както казах вече работеше по шумно.
Възможно ли е проблема да е от там.Пералнята повтаря цикъла на центрофугата до безкрай.
Откачих замасяването на мотора.Пералнята пак зацикли на центрофуга.Когато я спрях, изкарах и замерих ниворегулатора.Контакта празно го нямаше.А той беше един от първите неща които бях замерил.Явно не всеки път е затварял.Подмених ниворегулатора продухах мъркучето и вече има две пранета без проблем.
Смятам проблема за решен.Благодаря на всички за помощта.

Всичко записи: 33 : Дата на рег-ция: Апр. 2010 : Отправено: 19 Май, 2014 - 10:58:34
kolyo

Админ

Пералня Indesit WIDL 126EX - Не преминава към следващия етап от прането
Здравейте,
програма 11 - пералнята ми забива на центрофуга и не продължава към следващия етап от програмата.
На програма изпомпване - изпомпва водата и остава в това положение т.е не завършва програмата, а продължава да върти докато не я рестартирам.
Не светят никакви кодове за грешки. Не знам какво да я правя и къде да търся проблема.
Надявам се някой да може да помогне.
Благодаря ви.
kolio_kn
Пробва ли с обърнат щепсел ?

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Ноември, 2014 - 17:35:33
kolyo

Админ

Пералня indezit WIDL 126 EX - Не изпълнява цялата прогама
На всички програми с центрофуга спира за миг след първото центрофугиране и продължава да повтаря центрофугирането без край
. На програма изпомпване след изпомпване не спира. По платката няма видими повреди .Смених всички ел. кондензатори няма промяна .кодове за грешки няма.
kolio_kn

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Юни, 2015 - 21:59:22

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » пералня Indesit WIDL 126 EX - ­ грешка F4 [Страници (1)]