Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня BOSCH WFB 1605 - схема

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не работи д-ля, тьрся схема
Огнян Капитанов

Нов участник

Търся схема за пералня BOSCH WFB 1605 , не работи двигателя
здрав е

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 24 Април, 2007 - 15:00:10
kolyo

Админ
От: Русе

Огнян Капитанов, след WFB 1605 има още две букви и две цифри.
Ако пералнята е с колекторен мотор, замости левия и средния изводи на симистора на платката(най добре през нагревател) и виж дали мотора тръгва.
Тази схема не става ли :

att-462e14e98db53OSCH.gif

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Април, 2007 - 17:22:22
Valio

Постоянен участник
От: Варна

пералня BOSCH WFB 1605 - не върти
Платката е COPRECI MOD.BYDUNI
COD.361-076
програматора е EC 4446.01 D

Проблема е в това,че когато си иска върти и после спира,като скъсява например лявото завъртане,центрофугата тръгне ли един път я развърта.Първоначално се насочих към програматора,отворих го и нищо нередно,но за всеки случай го позачистих.Монтирах го и пералнята трагна,но за два дни . Проверих на ново всичко ниворегулатора ,ключалка,четки,тахо,буксите на мотора,на платката,както и спойките,резултат нула.Последва повторно разглобяване на програматора и пак същата работа.Платката е доста простичка но и на нея смених товарните R ,и семистора за всеки случай,всичко това без резултат,все си върти като я кефи.........
Тази пералня ме върна ПЪРВИ КЛАС.Ако някой има насока нека помогне...........моля..

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 04 Декември, 2007 - 21:29:10
kolyo

Админ

Провери съпротивленията R7 и R8 - може да се губи синхронизацията 50 Hz на извод 9 на процесора.

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Декември, 2007 - 21:37:09
Valio

Постоянен участник

И двете са по 220к,не са и изпечени?

att-4755b3887e9beDUNI.jpg

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 04 Декември, 2007 - 21:57:03
kolyo

Админ

Закачи една лампа към извод F на платката и захранване и гледай - ако лампата свети, а мотора не върти, значи контактите за реверс не затварят

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Декември, 2007 - 22:00:08
Valio

Постоянен участник

Направих пробата,като закачих лампата на извод F и 1,но не успях да стигна до точен извод.
При завъртане на мотора лампата светва,по някой път не свети,дотук нищо ,направих и проба с откачен мотор:лампата светва но за доста кратко 2-3сек. и минава доста време докато светне от ново пак за кратко,нещата са на случаен и на неравномерен цикъл,не мога да си го убесня.
За по сигурно разглобих програматора отново за трети път и нищо,всичко пак си е наред,напълно
отчаян ход.В безизходица съм................

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 11 Декември, 2007 - 21:19:43
kolyo

Админ

Добре тогава, махни платката, вържи лампа между изводи N и F(на мястото на симистора) включи пералнята и гледай колко секунди са затворени контактите за реверс на програматора и дали пак прекъсва.

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Декември, 2007 - 22:45:48
Valio

Постоянен участник

Сглобих програматора,като понапънах няколко пластини,пуснах я в действие и тръгна.Пере си всичко е нормално засега........
Смятам да попера в сервиза една седмица за всеки случай,че вече и нямам вяра,дано да няма проблеми пак.........
Благодаря за помощта.

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 16 Декември, 2007 - 10:14:06
vaso18

Нов участник

Пералня bosch wfb 1605
здравеите моля ви помогнете имам проблем с пералнята..значи върти само на центрофуга
мисля че е от пластините на прогаматора аз сам го свалил но не знам как да натегна пластините
моля помогнете

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 30 Март, 2008 - 17:09:28
kolyo

Админ

пералня BOSCH WFB1605 - тече
някой може ли да ми помогне ?
имам теч от дозатора за пълнене на вода където се сипва прахта.
може ли да се купи нов и от къде? благодаря
RACHO1

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Януари, 2010 - 12:03:55
kolyo

Админ

Пералня BOSCH WFB1605
Пералнята върти но след спиране на мотора (1,2с след това) получава кратки импулси и се мъчи да завърти пак, като просвирва ремъка. След това върти в обратната посока и пак така.
Молиа помогнете да разбера къде е проблема.Благодаря
dimityr_i
Най вероятно има изтрити гърбици на програматора

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Август, 2010 - 11:54:05
kolyo

Админ

пералня BOSCH WFB1605 - не се върти мотора
Здравейте!Въпросната пералня е с платка COPRECI BYR891-3 ,смених всички елементи по платката,мотора е здрав но не завърта.дайте идея някаква явно проблема е някъде в платката-когато замостя двата кабела -N И f мотора тръгва
justgirl76

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Март, 2012 - 17:28:02
kolyo

Админ

Пералня BOSH WFB 1605 - произволни интервали на въртене при ниски обороти
Пералнята върти при пране наляво и надясно със различни по продължителност импулси. Понякога са кратки по 2-3 секунди, после има пауза, после пак продължи в същата посока за 2-3 сек. че и по кратко, после обръща и пак подобни интервали. После пък решава че ще върти в едната посока докато дойде реверса и обръща без изобщо да спре. Другото което се случва е да пусне супер кратък импулс, сякаш в двете посоки, при което барабана съвсем леко мръдне, но се чува "изчаткването" на мотора от превключването му. Проверих четките, добре са. Проверих мотора като му махна края от симистора на платката и го замася, работи. Подавам фаза на първо краче на куплунга на платката и мотора се развърта плавно на нормални обороти като за пране. Държа го така докато реверса не го обърне и докато му подавам фаза се върти и обръща без пауза. Мисля си че проблема може би е в програматора. Можете ли да помогнете ако някой има повече опит.
Благодаря предварително!
johnykab

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Май, 2014 - 18:07:29

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня BOSCH WFB 1605 - схема [Страници (1)]