Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Съдомиялна Bosch sps2442 - не ­ пълни вода

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

anakin

Нов участник

Привет.Миялна Bosch Bosch sps2442 от1999 няма гаранция и работеше без проблем ,но вече не пълни вода и съм я зарязал ,но ми се иска да я оправя...
Гледах по тръбите и механиките ,но просто всичко е сухо и ме съмнява елемента отзад ,който е връзката преди миялната

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 08 Декември, 2007 - 19:47:20
kolyo

Админ
От: Русе

anakin , кви ги плещиш ?
Ква е таа туба и къв е тоа гел ?

Всичко записи: 11506 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Януари, 2008 - 15:25:32
MILEN KOLEV

Редовен участник
От: Бургас

KOLYO. този приятел си няма и представа че това е йонно.смола,ама нищо.като отвори резервоара сам ще си я хвърли без да го е яд.не пипай там Анакин.провери си вентила или изключвателите.

Всичко записи: 109 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 06 Януари, 2008 - 19:22:46
anakin

Нов участник

Я ме просвтлете малко ...Такива ги брьщолевеше техника и като се замисля не знам как ще пьлни резервоара като е запушена преди това , ако в този гел е проблема ..
Техника тества клапите , някои маркучи ...
Поне знам ,че проблема е вьтре и се пьлни ,НО не пуска вода вьв самата камера с чиниите.

Bosch sps2442 има вода ,но не ­ мие добре
След няколко луди идеи тръгна , но забива между програми 1 и 2. Слагам всичко нужно , но трябва ръчно да пусна 2 или 3 , но пак някой съдове не са измити добре и не суши. Дайте идеи за профилактика

p.s. извинявам се за неграмотността си ,но съм във непозната територия

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 07 Януари, 2008 - 14:27:01
petko

Редовен участник
От: София

съдомиална BOSCH SMS 4702 - спря да пълни

Подобен проблем с съдомиална Бош SMS 4702 -03 FD5711 от дълго време пълнеше много бавно доката накрая спря да пълни ако можете да ми пратите серевизно или идеи от каде да я подхвана че не останаха чисти чинии в къщата

(Добавено)
Има една кутийка на края на маркучите кадети има нещо подобно на клапан съпротивлението на бобината му е около 4мОм не мога да го отворя защото какпака на бобинката е залят с някаква смола и блокира съседното капаче...

Всичко записи: 168 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 26 Април, 2009 - 12:34:27
Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

В тази кутийка има 2 магнитвентила, които са последователно в едно тяло.Сигурно единият е с прекъснала бобина. Съпротивлението не може да бъде в мом,а в ком.Търси да смениш целия маркуч ,което ще бъде трудно.Между другото има ли 220в до магнитвентила?

Всичко записи: 424 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 26 Април, 2009 - 18:01:21
petko

Редовен участник
От: София

Има 230 Вт и аз мисля че мом е прекалено много проблема е че нямам идея каде да търся части за съдомиялна...

Всичко записи: 168 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 26 Април, 2009 - 21:15:11
malin

Редовен участник
От: Враца

Налеи 150 куб.см.сярна киселина в смолата ,правил съм го върши работа.

Всичко записи: 142 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 27 Април, 2009 - 20:27:37
deko969

Участник

Съдомиална Bosch SPS 2462/06 typ S4R1B - Няма ниво
С клапан на входа и някакъв компенсатор има до клапана - това беше развалено-смених го-но продължава да пълни малко количество вода
проверих и ниворегулатора-добре е-той е с микроключе което е много меко,но друго не успява да натисне
вече 1 месец си блъскам главата и доникъде не стигам

Всичко записи: 95 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 07 Февруари, 2016 - 12:22:58

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Съдомиялна Bosch sps2442 - не ­ пълни вода [Страници (1)]