Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня LG WD-80150 TUP - пяна

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 вади пяна от отделението за прах
frizman

Нов участник

Пералня LG WD-80150 TUP вади пяна като луда знам ще кажете много прах да ама не
пералнята е 7кг. и когато се напълни с пране дори и с полвин доза прах вади пяна
Пяната я вади в един и същ момент пералнята пере примерно бяло пр. с първата вода
и когато стане време изхвърля водата точно когато завърта за центрофуга бълва голямо количество пяна от оделението за прах.
Направо съм в шах с тази пералня,имам и друга 7кг daewoo няма този проблем дори да сложиш повече прах. Какво да я правя.

Всичко записи: 19 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 13 Декември, 2007 - 17:51:57
Valio

Постоянен участник
От: Варна

Все пак опита ли с различни прахове и малки дозировки,не повече от 150грама?Ремонтирана ли е някога?
Да не би по някаква причина да развърта центрофуга на неправилната посока?
Източва ли добре преди да развърти?

Всичко записи: 304 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 13 Декември, 2007 - 21:09:26
frizman

Нов участник

Опитах с различни прахове и не повече от 150гр пералнята е нова на 1 год. не е ремонтирана за центрофугата не знам на коя посока трябва да се развърта, източва добре но остава малко пяна от прането по вратата, да неби да пере с повече вода и затова да се запенва, регулатора за водата да не е настроен както трябва.

Всичко записи: 19 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 14 Декември, 2007 - 10:38:03
bojinov

Участник

Провери за чуждо тяло.При мене го имаше сащия проблем от една стелка.

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 14 Декември, 2007 - 19:46:29
frizman

Нов участник

имаш предвид чуждо тяло м/у барабана и кожуха ли.

Всичко записи: 19 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 15 Декември, 2007 - 12:10:12
bojinov

Участник

Да при мене имаше една стелка и при развартане заставаше на изходния отвор .Успех.

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 15 Декември, 2007 - 18:48:52
SERGIO

Нов участник

Всем здравствуйте!
Я здесь впервые.Позвольте по русски писать.
Насколько я смог понять по болгарски:при отжиме пена выходит из лотка при отжиме?Если так,то можно изменить направление вращения двигателя при отжиме перестановкой проводов на коллекторе мотора.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 15 Декември, 2007 - 22:43:14
kolyo

Админ
От: Русе

Пералня LG WD 80150TUP - прелива ­ от ваничката за омекотителя
Имам проблем с пералня LG WD 80150TUP. На всяка програма, когато стигне момента да поема омекотителя започва да тече вода от отпред, от долната част на ваничката.
Това го прави само при отделението за омекотителя, независимо дали има омекотител или не.
Ваничката е чистена, т.е. не е запушена, отворите отгоре също са чистени, така че не е и от там проблема.
Наблюдавала съм я, когато спре да пълни вода в това отделение съм отваряла ваничката. Вижда се, че е пълна догоре с вода, т.е. сякаш не може да я поеме изцяло.
Викахме техник, но и той не можа да разбере проблема точно. Реши, че от топлината ваничката се е изкривила или нещо подобно. Не може да е запушен и входа към пералнята, защото всички други пълнения с вода са без проблем. Моля, ако някой е имал подобен проблем да ми помогне.
ili6

Всичко записи: 11501 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Ноември, 2010 - 00:14:12

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня LG WD-80150 TUP - пяна [Страници (1)]