Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня LG WD-80150 TUP

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 мотора не върти
wasHandMix

Участник
От: Благоевград

Привет, пералнята прави всичко, само че не може да завърти мотора. От него се чува звук, като че ли няма мощност, но дори и да му се помогне не тръгва, директо с кабел се развърта.

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Февр. 2006 : Отправено: 14 Декември, 2007 - 23:10:56
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=199
Вероятно проблема ти е същият!

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Декември, 2007 - 08:24:35
rado1

Участник
От: Провадия

пералня lg wd 80150 - мотор
пералнята не върти нито на центруфуга нито на пране
релетата са добре
моторът дава съпротивление статор-2*1ом
ротор 5ома
чува се бучене от моторът
таимерът не намалява времето като пусна някоя програма
не изписва код за гречка

някои знае ли с какво мога да заместя симосторът на мотора bcr 16km
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/195094/RENESAS/BCR16KM-12LB.html
тази пералня я пробвах преди малко с друг мотор същата работа
някой има ли схема на управлението на мотора

на моторът пише 220-240 променлив ток. ето снимка на платката и моторът

att-56a7d1fc0fe9d0150.jpg

Всичко записи: 92 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 16 Ноември, 2009 - 11:32:43
kolyo

Админ
От: Русе

По принцип всички мощни симистори се заменят с BTA 16
Схемата е проста - симистор, изправител , мотор
Провери изправителя - може да е избил някой от диодите и затова да няма мощност

Мостовия изправител е на големия черен радиатор до симистора

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Ноември, 2009 - 15:35:07
rado1

Участник

исправителя е добре прави ми впечатление друго, когато трябва да тръгне моторът спира да намаля времето на таимера и не изписва никаква грешка
да не е нещо във веригата на тахото?
и същата честота с която бръмчи моторът се чува и от електроника , дроселите може би

Всичко записи: 92 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 16 Ноември, 2009 - 17:32:59
kolyo

Админ

Пробвай с кондензатор 100nF между крайните изводи на симистора
Схемата е подобна на SAMSUNG-а :
http://remont-sm.narod.ru/index_e7.htm

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Ноември, 2009 - 17:39:25
rado1

Участник

намерих схемата. свързах моторът директно след исправителя с последователно свързани намотки същата работа идва около 10v ,като укася симисторът тръгва пробвах с кондензатор на симистора както каза същата работа

след като се отремонтират тия платка заливат ли се и със какво евентуално

att-4b01c12a90972tled.bmp

Всичко записи: 92 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 16 Ноември, 2009 - 23:16:26
kolyo

Админ

Най добре си купи пистолет за силикон на пръчки - струва към 5 лева
Втвърдява се веднага и не мирише , а обикновенния трябва да го чакаш няколко часа

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Ноември, 2009 - 17:12:38
rado1

Участник

да взех си
БЛАГОДАРЯ за помоща

Всичко записи: 92 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 17 Ноември, 2009 - 17:23:17
kolyo

Админ

Пералня LG WD-80150 TUP - тръгва на високи обороти
Здравейте имам проблем с Пералня LG WD-80150 TUP
след възтановяване на две от пистите на релетата за мотора заработи нормално ,но като загря платката при реверсиране само в едната посока тръгва на високи обороти .
djino

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Март, 2010 - 23:55:50
kolyo

Админ

Пералня LG WD-80150 NUP - грешка ­ 0E
Здрвейте, пералнята ми е близо на 4 години и досега не е правила проблеми, но последните два пъти ми дава грешка 0Е. Прочетох на какво се дължи тази грешка, но нито маркуча е прегънат, нито филтъра е замърсен. И двата пъти бях пуснала програма на 60 градуса, бяло пране. Интересното е, че след като ми даде грешката и източа водата, като я пусна само на изплакване и центрофуга, няма никакъв проблем. Току що приключи пак пране, на програма 40 градуса, синтетика, и нямаше никакъв проблем. Някакви идеи защо ми прави тези номера?
Nightwish
Смени помпата
http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Lg.html

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 01 Април, 2010 - 00:49:43
kolyo

Админ

Пералня LG WD-80150 tup
Интересува ме каква е цената на платката, тъй като може да има проблем на процесора. Пералнята се претовари и излезе вода под нея.
guapisima600
Фирменните серизи са написани в гаранционната карта - там ще ти кажат цена

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Август, 2012 - 22:43:38
kolyo

Админ

ves masina LG WD-80150TUP - stane u toku rada i iskljuci motor
Zdravo kolege, ova masina ima problem sto nekad uzgubi napajanje i prekine sa radom.
Motor ispavan, cetkice dobre, grejac ispravan, NTC ispravan.
Ja sumnjam u karticu, mislim da ima neki hladan lem, jer kad pritisnem ili ispipam elemente po njoj. Masina odradi ceo program. Evo juce sam rukom ispipao karticu, i pustio masinu na rad od 90 stepeni, ona je normalno radila do kraja programa. Opet sam ispipao delove na katrici i pustio ponovo na 90 stepeni masina je radila do neko vreme i stala u toku rada, motor nije hteo da radi.

Posto je kartica prelivena silikonom, kako da skinem taj silikon da bi mogao da proverim elemente i vodove, na kartici??? Hvala unapred i Pozz
deletraj

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Май, 2013 - 12:31:16
kolyo

Админ

wd-80150tup
при включване на щепсела се чува само едно писване от b.z и повече нищо. въпроса ми е как да извадя платката тъи като е залепена и от долу към споиките. Предполагам че е нещо в оперативната верига на 16волта или е прекъснала първична на трафа или има някъде предпазител които немога да видя.След като няма 12в. то не се подава на ключалката и не връща обратно към платката.ако я зачистя по някъкъв начин отдолу ще мога да направя измерване. ако някои я е отлепвал моля да ми предаде опита си.
gencho47

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Декември, 2013 - 12:59:45
Гост

ОТСТРАНЕН

веш машина LG WD8015 - не ради мотор и тест диагностике
Поштовани на машини LG WD80150 не врти мотор, машина не пријављује никакву грешку.
Све сам проверио NTC, ниворегулатор, грејач, пумпа, све је исправно. Мотор је исправан пробао сам га ван машине.

А покушао сам и да испробам тест дијагностике, али и он неће да се стартује, њега сам нашао на PDF формату. Може ли ми неко помоћи.

НАПОМЕНА :незнам како да вам пошаљем PDF формат који сам скинуо са интернета да би сте видели о ком тесту диагностике причам

Хтео би да додам, да сам јуче открио да на мотор не долази нула и да нема 220в ( или има само фаза или само нула ) исто и на грец нема 200в А чује се да ради мало црно релејче, коле се налази испод она 3 плава релеја који би требали да улључују мотор

att-541bf49c822700150.jpg

Отправено: 19 Септември, 2014 - 10:43:42
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1075

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Септември, 2014 - 12:19:02
goran_jan

Редовен участник

Lg wd 80150 намалава втремето на дисплеа до 5 мин и пак накачва на 15 мин
Пералната работи всичко нормално но когато дојде до пет мин времето на дисплејат и пак скача на 15 моје ли некој да каје каде е проблемат. Мерси

моје ли некој да ми помогне искам да сложа друк дигател но не ми се намира сас девет жици на конектра намира ми се сас осам.мола за помошт схема.мерси

Всичко записи: 102 : Дата на рег-ция: Юни 2014 : Отправено: 25 Юли, 2015 - 10:29:40
kolyo

Админ

Трябва да сложиш мост между 5 и 10

att-55b477a62260d0150.gif

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 26 Юли, 2015 - 09:01:10
kolyo

Админ

Пералня LG WD-80150TUP -тропа
Здравейте! Имаме проблем с пералнята lg wd-80150-tup ,когато започне центруфугата и когато спира се чува едно тропане, само на тези обороти...
Има ли някои идея от какво може да е . Не съм викала майстор да я отваря и досега чух няколко мнения като лагери, семеринги, амортисьори....
Не можах да си намеря и ръководството от пералнята .
Моля ако някои има идея дали е нещо такова и какви са модела на лагери и изобщо нужните части за въпрсната пералня да помага
pandora

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Декември, 2015 - 22:00:47
commguy_79

Нов участник

След смяна на лагери, семеринг и амортисьори и моята пералня вече чука само при вискоки обороти( може би над 500). Преди смяната чукаше и при бавно въртене при изпиране. Моля да споделите някакви идеи за евентуалната причина за тропането при високи обороти.
Поздрави.
Ново двайсе: около месец и половина след смяна на лагери, семеринг и амортисьори при пране с вода частично заклинва барабана( при центрофугиране няма проблем). При разглобяването се оказа, че при пране барабана се измества напред с около 5 милиметра. Видимо лагерите и семеринга са си на мястото. Семеринга, обаче, го купих по размер и не е оригиналния. Има лека разлика в дизайна между оригиналния и новия семеринг. Въпросът ми е: възможно ли е това изместване и следствията - възникване на аксиален луфт и заклинване да се дължат САМО на различието на дизайна на семерингите. Да сменя ли пак и лагерите (чешки са)?
Благодаря предварително.

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 19 Януари, 2016 - 12:00:50
gatev

Редовен участник

Виж дали болта е затегнат добре, не ми се вярва семеринга да е проблема.

Всичко записи: 116 : Дата на рег-ция: Февр. 2011 : Отправено: 26 Януари, 2016 - 21:52:49
commguy_79

Нов участник

Одисеята продължава. Смених семеринга- отново се появи проблема. Болтът на шайбата е затегнат много добре и не се разхлабва. Оста на барабана е в идеално състояние, няма видими изкривявания, корозия или измятане.Сега съмненията ми са, че или не е набит вътршния лагер до заемането на нормалното му положение, или че е счупен барабана (или кръстачката с оста). Ще разглобя пералнята пак и ще огледам внимателно тия две работи.
Някой ако има някаква друга идея, моля да я сподели.
Поздрави!

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 27 Януари, 2016 - 14:07:57
orak1

Нов участник

Здравейте,при включване в контакта пералнята изписква и това е.Не може да се пусне от бутона за включване.
Извадих платката смених бутончето но не е от него-дайте идеи от къде може да е.

Като исключа всички букси от периферията исписва грешки PE,LE но бутона POWER не действа

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Март 2015 : Отправено: 22 Март, 2016 - 10:19:49

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня LG WD-80150 TUP [Страници (1)]