Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Ariston AMD 129 - грешки ­ H2O и F13

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 При сушене на дисплея мига H20
gerydd

Нов участник

Купихме си пералня Ariston AMD 129 преди 3 дни. При първото сушене всичко беше нормално, но сега на каквато и да е програма за сушене, на дисплея постоянно мига H20.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 16 Декември, 2007 - 08:16:27
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Ariston.html
h2o = хаш две о = вода

att-4764cd1cab62eh2o.gif

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Декември, 2007 - 08:44:21
kolyo

Админ

Пералня Ariston AMD 129 показа грешка f 13.
Какво да правя ? Не суши добре .

http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Ariston.html

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Февруари, 2008 - 10:28:27
kolyo

Админ

пералня със сушилня ­ Аристон AMD 129
Пералнята отказа вчера след около 3.5 години безпроблемна експлоатация.
Беше включена на 30 мин/30градуса (вероятно малко претоварена), 8 минути преди края изтрака 2 пъти и предпазителя на ел таблото изключи. При повторно включване дисплея светва и изгасва няколко пъти след което изгасва и пералнятя не реагира по никакъв начин.
Имаше вода, изгребах я, въртях щепсала но симптоните останаха същите.

Моля ако е възможно да формулирате възможния дефект. Може ли да се ремонтира ако ли не какво трябва да се смени и колко ще стува?
Благодаря предварително
vvenco

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Октомври, 2010 - 15:42:37
Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

vvenco, ако беше писал в медицински форум ,съобщението щеше да звучи:От 3.5 години се чувствам добре.Вчера станах с 30мин. по-късно.Изпих 3 кафета и ми стана кофти след 8мин.(2пъти).Ходих до тоалетна,въртях се и обратно,но пак ми е кофти.Моля ако е възможно да ми кажете от какво съм болен.Какви хапчета да пия и колко ще ми струват?Моят съвет е-посети личния си лекар

Всичко записи: 415 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 28 Октомври, 2010 - 23:37:16
iv_iv70

Нов участник

Пералня Ariston AMD 129 - не ­ изпомпва
Здравейте! Закупихме си пералня Ariston AMD 129 преди 4 години. До сега сме нямали никакви проблеми с нея-пране и сушене.
От няколко дена при изпълнението на основните програми - за пране, не завършва програмата - на дисплея показва, че остава 1 минута и това продължава докато не я спрем.
При отварянето на вратата се оказва, че дрехите не са достатъчно центрофугирани и има наличие на вода в казана. Отделните програми изпомпване и центрофуга работят нормално.
Изключих пералнята от захранващата мрежа, прегледах самопочистващия филтър, но без резултат.
Моля, кажете какво да правя от тук нататък?
Предварително благодаря!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 07 Ноември, 2011 - 11:19:05
kolyo

Админ

Закачи лампа на мястото на нагревателя и пак пробвай

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Ноември, 2011 - 12:05:59
kiro_kost

Нов участник

Пералня Ariston amd 129 - грешка F-8
От едно известно време през няколко месеца ми се появява F-8 сменям реотана и пералната се оправя до сега съм сменил 4 бр.Интересно то е че като ги замервам за мен са здрави.Ето какво правя.проверявам контакта и пералнята за зануляване проверявам тръбичката и ниво мера (смених ниво мера) куплунга J-3 НА ПРОГРАМАТОРА ИМА ШЕ МАЛКО НАГАР НО НЕ ФАТАЛЕН.Разглобих и почистих водното съединение с поплавака.А нещо важно като ми изпише F-8 се включва вентилатора на сушилната.
Пералната е на сухо място (в коридора) Ако някои има идеи от какво може де ще съм много благодарен

Като обърнеш щепсела има ли промяна ?
фазата отива до нагреватела .А при обръщане няма фаза.Но тя ще минава през релето. Кое е нормално??? не бях се сетил.Ще пробвам стар нагревател.
За сега нагря водата до 38 с .На 4 програма е из кара до края.Но не вижда това да причината!!!

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Апр. 2012 : Отправено: 19 Април, 2012 - 15:34:14
kolyo

Админ

Причината е утечка на корпус, като обърнеш щепсела , електрониката не отчита грешката

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Април, 2012 - 16:34:14
kiro_kost

Нов участник

kolyo, БЛАГОДАРЯ

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Апр. 2012 : Отправено: 19 Април, 2012 - 17:07:59
kolyo

Админ

Пералня Ariston AMD 129 не върти ­ барабана
Пералня Ariston AMD 129 не върти барабана. На дисплея не показва грешка.
При предполагаемото въртене на барабана се чува леко жужене.
Може ли да ме насочите към евентуален проблем?
daley
отвори задния капак и ще видиш къде е проблема.

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Април, 2013 - 11:50:50
daley

Нов участник

Благодаря! Проблема се оказа паднал ремък.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Апр. 2013 : Отправено: 22 Април, 2013 - 12:06:20

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Ariston AMD 129 - грешки ­ H2O и F13 [Страници (1)]