Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Съдомиялна Zanussi ZW 414

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

пламен харизанов

Нов участник
От: София

Имам съдомиялна машина Zanussi ZW 414.Изведнаж спря да влиза в нея вода,или едва църцори.
Почистих малките филтри на маркуча-няма ефект.
Смених електромагнитния вентил-същия проблем.
Иначе като влиза едва -едва машината си работи.
Бихте ли споделили идея ,какво може да е. Благодария

има налягане на водата. От същия кран се захранва и пералнята.Тя си работи нормално.

Не е маркуча.Отвих го от машината,сложих го в една кофа и отвих крана.Огромно налягане.Водата продължава едва едва да влиза в машината.
Имам чувство ,че има нещо запушено след винтила. Котлен камък, или нещо друго.

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 17 Декември, 2007 - 19:55:57
kolyo

Админ
От: Русе

пламен харизанов , ето ти взрив схемата - сам виж кое е запушено >>>>>>>>>>>>>

Изтегли файл: ZW414.pdf
Изтеглен пъти: 990

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Декември, 2007 - 09:55:55
пламен харизанов

Нов участник

Страхотно.Благодаря за схемата.Имам съмнение,че проблема е в плоския детаил в ляво,които не знам как се казва,но е отбелязан с номер 140.

att-4770be74362beZW.gif

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 25 Декември, 2007 - 00:17:34
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
N 140 е успокоител на налягането и едва ли има връзка с твоя проблем!
Смених електромагнитния вентил-същия проблем.
Ако си сменил наистина това цялото като комплект виждаш че е доста по сложно устроено от обикновен ЕМВ.Според мен на съдомиялната и трябва едно хубаво почистване детайл по детайл.

att-4770b7f2a9cda_big.gif

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Декември, 2007 - 09:57:38
пламен харизанов

Нов участник

Да този ЕМВ съм го сменил

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 25 Декември, 2007 - 11:21:27
Капанец

Нов участник

Днес се борих със същата миялна. Първо смених магнет вентила на входа за водата с нов. Първата проба показа, че миялната работи добре, и аз я затворих.
След повторно пускане ефектът беше същия: не влизаше вода в машината.
Свалих отново магнет вентила, разкачих зеления шлаух (предполагам с функция аква-стоп), подадох външно напрежение 220 V на бобината и отворих спирателния кран на водата и се оказа, че вентилът работи (пуска вода). Следващото, което направих е да измеря дали се подава 220 V от пералната към бобината на вентила. Включих мултицета към клемите, включих машината и започнах да въртя на ръка програматора. Измерването показа, че напрежение се подава и следователно и тази причина за повреда отпадна. Остана да се провери пресостата и изправността на връзката с този за мен неясен зелен шлаух. Единственото което можех да направя е да продухам шлауха, който влиза в основата на миялната. След това разкачих шлауха към пресостата и го продухах и него. Пресостатът щракаше и контактите работеха. Ядосах се и започнах да свалям наред всички шлаухи и да ги продухвам. Имаше един шлаух с формата "U", фиксиран с пластмасов носач. Като го родухах и него забелязах, че имаше налеп от мръсотия, който почистих. След това почуках на няколко места по дъното, където е свързана помпата, разклатих по- упорито помпата и сглобих отново машината и:
- О чудо!!. Тръгна нормално. Пусках я няколко пъти и все успешно.
Да се надявам, че съм бил полезен, въпреки че не мога да кажа точно какъв беше проблема. Най вероято запушване на някой от шлаухите...

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 12 Октомври, 2009 - 18:12:21
valentino9799

Участник

абсолютно същия проблем, само дето първия път пълни всичко нормално докато изпомпи втори път не пални за плакнене и т.н.
след като откача маркуча на ниворегулатора се чува едно щтрак закачам го и пак така
абсолутно всичко почистиx и не можаx да разбера как така създава вакум в ниворегулатора
някви решения ..

Всичко записи: 52 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 08 Август, 2011 - 21:08:30

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Съдомиялна Zanussi ZW 414 [Страници (1)]