Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня AEG LAVAMAT NOVA ­ senortronic - платка EE101

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 гръм в платката
Valio

Постоянен участник
От: Варна

Поради теч има няколко изгорели резистори и семистор/мисля/,някой дали може да ми помогне за стойности и заместители на тези елементи:R58,R59,R51,TY3,като R51се намира до семистора на мотора последователно свързан с белия кондензатор/чудно каква роля изпълнява/?

att-4766d5ca06b5eE101.jpg

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 17 Декември, 2007 - 21:55:15
kolyo

Админ
От: Русе

R51се намира до семистора на мотора последователно свързан с белия кондензатор/чудно каква роля изпълнява/?
високочестотен филтър - може и без него
TY3 - симистор 4А (BTA04 , BTB04)
R58 - ако излиза на извод 4 на куплунга Е8 - 100 ома
R59 - 100 ома
R51 - 100 ома

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Декември, 2007 - 22:08:09
Valio

Постоянен участник

Смених резисторите,семисторите/сложих Z0607,като те се оказаха за моторчето на програматора и за контактора на нагревателя/,варисторите за всеки случай и пералнята тръгна но как:
На програма 1 в началото върти дългия цикъл наляво надясно после като щракне завърта един път едва едва и толкова/изчезват и по кратките цикли/,но на центрофуга си работи идеално,даже накрая си успокоява дрехите/наляво надясно/.Отворих програматора да го проверя наред е,обаче като разхвърлях бутоните се оказа "леко"гръмнали,възтанових ги но ефект няма.
Много време/цял ден/си играя с нея и нищо,ще съм много благодарен ако някой има насока за проблема.....
Да не би да съм сгрешил с бутоните,някой дали има снимка на платката на бутоните да сравня възстановяването ми.

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 23 Декември, 2007 - 09:52:59
kolyo

Админ

Че да беше казал модела на пералнята
Според мен и при откачени бутони трябва да работи

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Декември, 2007 - 11:12:22
Valio

Постоянен участник

Открих проблема ,лоша спойка в програматора.Вече пере

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 24 Декември, 2007 - 12:07:42
kolyo

Админ

Пералня AEG LAVAMAT NOVA ­ ­ senortronic - платка EE101
вкарва вода но не тръгва и не отключва вратата
Пералня AEG LAVAMAT NOVA ­ senortronic - платка EE101 пълни се с вода но до тук, мотора не тръгва. Не мога да отворя люка.
Нещо по въпроса. Ако някой може да ми помогне ще съм благодарен.Благодаря предварително.

Като се пусне напълва с вода но не тръгва мотора. След това не мога да отворя люка.
buckata
Като замостиш левия и средния изводи на симистора мотора тръгва ли ?

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Юли, 2010 - 20:44:21
buckata

Участник
От: ловеч

Замостих го и тръгна. Интересно като го меря дава че е здрав. Но отварянето на люка си остана. Не се отваря.

Всичко записи: 54 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 02 Юли, 2010 - 20:59:29

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня AEG LAVAMAT NOVA ­ senortronic - платка EE101 [Страници (1)]