Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

пералня Ariston ALD 100 - грешка ­ F8

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Г.К

Нов участник

Имам пералня ariston ald 100.Показва ми грешка F8.
Можете ли да помогнете ?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 22 Декември, 2007 - 21:18:37
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=77

влага

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Декември, 2007 - 21:29:25
kolyo

Админ

Пералня Ariston ALD ­100 - Спира по средата на програмата
Здравейте, проблема е следния:
програмата тръгва, пълни вода, загрява и в един момент, около средата на времето за изпиране пералнята спира - индикацията свети, времето продължава да се отброява на дисплея, но няма никакво действие оттук нататък.
На всичкото отгоре вратата е заключена и успявам да извадя прането след няколко рестартирания от контакта. Като извадя дрехите са топли, мокри, т.е работела е както трябва определено време.
Пробвах с различни програми, но винаги посредата става така.
Какъв може да проблема - прораматор за смяна или нещо по-елементарно?
PS: сетих се още нещо - като постои известно време без да работи след прекъсването по средата, в един момент изписва DOOR, но вратата не е отворена?!!
Nadia_a
Сменете блокировката на вратата

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Ноември, 2010 - 22:05:44
kolyo

Админ

Пералня ARISTON ALD 100 EX
Здравейте, Пералнята ми е ARISTON ALD100EX, на която изгоря електромотора с късо съединение и пушек. Намерих същия електромотор, работещ, монтирах го и се случва следното:
1. Процесорът явно работи, защото приема всички команди, програми и пр.
2. При натискане на бутона START се заключва вратата и след това нищо не се случва. Не се освобождава електромагнитния винтил на водата, не може да се задейства дренажната помпа, не може да се задейства двигателят. Дисплеят не изписва никаква грешка.
Можете ли да ме ориентирате какво още е изгоряло покрай късото и какво точно да търся като резервна част? Предполагам цялата управляваща платка? По самата платка има ли предпазител или нещо друго защитно?
Много благодаря предварително.
velinski

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Август, 2015 - 13:03:18

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » пералня Ariston ALD 100 - грешка ­ F8 [Страници (1)]