Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Ariston AVF 109

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 НЕ ПОТЕГЛЯ за първи път
МиткоХ

Нов участник

Свързахме я с токове, студеба вода и канал.
После правим следното:

Аз-->Натискам START/STOP бутона (демек on/off)
Ariston AVF109-->Светва дисплея в последното състояние преди изключване.

Аз-->Натискам Start/Reset продължително
Ariston AVF109 --> Премигва със всички светлини на дисплея и после показва мигащо времето за пране

Аз-->Въртя селектора на програми по посока на часовниковата стрелка
Ariston AVF109--> Мигащото време се променя в зависимост от избраната програма.

ПРОБЛЕМ1: Времената на дисплея за съответните програми се различават от посочените в документацията
Например
програма1: по документация 137мин, на дисплея е 2:40, което е 160 мин май - 23мин разлика
програма2: по документация 120мин, на дисплея е 2:23, което е 143 мин : 23 мин разлика
програма3: по документация 105мин, на дисплея е 2:00, което е 120 мин : 15 мин разлика

Останалите индикации: температура,центрофугиране изглеждат коректни.

Продължавам нататък:
Аз--> Избирам програмата за "First wash cycle": the 90' program without pre-wash cycle, която според мен е програма2
слагам прах във съответната дупка
натискам Start/Reset
Ariston AVF109--> Времето на дисплея престава да мига, (на снимката е целият дисплей)
и пералнята прави НИЩО!!!

Предполагам, че някъде бъркам, ама честно казано не виждам къде???!?!?
Ще съм благодарен на всякакви съвети!

att-476fcf019e93dplay.jpg

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 24 Декември, 2007 - 15:14:05
Bat Lyubo

Постоянен участник
От: Русе

Като гледам май не ти свешва индикатора за заключена пералня. Виж дали хубаво е затворен люка. Трябва да заключи и тогава да тръгне.

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 25 Декември, 2007 - 07:36:08
МиткоХ

Нов участник

Благодаря ти много за съвета!!!
Отворих и затворих люка и потегли.
Ето ги новите ми впечатления и (за съжаление) проблеми.

1.Всъщност индикаторът за заключена пералня("ключето") за този модел, според документацията, би трябвало да светне чак след първата фаза. Т.е. по време на тази фаза люкът може да се отваря. Не мога да разбера далаверата на тази "екстра", ама нейсе, поне се държи както е документирано. Но това е така да се каже за протокола

2.Според мен люкът(или сензорът му) определено създава проблеми. Прахме два пъти. Първият без пране, както е по иструкция , вторият с пране. И двата пъти след тази първа фаза ми светваше Код:
door
на дисплея. Отворих и затворих люка и пералнята потегли, като на дисплея вече светна "ключето".
И, което е още по-неприятно вторият път този надпис се появи посред прането, докато "ключето" си светеше Пералнята спря и аз пак изпълних операцията "отвори-затвори" и слава богу успя да довърши прането.

3. Таймерът, който отчита оставащото време е малко "палав". Т.е. прави малки корекции от време на време. Засякох го вторият път и свърши около 10 мин по-късно отколкото беше предвидено в началото. Но това, слава богу, си има съвсем смислено обяснение - според документацията преди всяко центрофугиране пералнята се опитва да разпредели оптимално товара и това води до отклонения от около 10 мин. от първначално предвиденото време.

В крайна сметка не знам дали е просто лош късмет или на този тип перални люкът се ебава по-често, ама да седя и гледам кога ще ми светне Код:
door
не ми се вижда много приемливо Да не говорим, че функцията за отложено пускане става съвсем безсмислена.

Весела Коледа

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 25 Декември, 2007 - 23:03:15
nebelservice

Постоянен участник
От: София
ами тя винаги и при всички перални си е била безмислена

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Декември, 2007 - 23:18:36
ivan-59

Нов участник

пералня ariston AVF109 - не иска да включи на програма плакнене
При пускане започва да пере.Пере нормално, но не може да включи на програма за плакнене . Дисплея остава с показание 1 мин и така с часове.При ръчно пускане на програма плакнене - няма проблеми.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2012 : Отправено: 11 Януари, 2012 - 21:33:43

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Ariston AVF 109 [Страници (1)]