Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Whirpool AWM 247

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Стърже при превъртане на ръка
whirpool

Нов участник

След превъртане на барабана на ръка за да се доизвадят останалите дрехи започна да се чува стържене. Светнах с фенерче и между барабана и нагревателя видях нещо подобно на кабел. Изключено е да е кабел, защото не му е мястото там, а с пране няма как да е попаднал.Най вероятно е банел или нещо с такава форма- не знам. Как обаче най-лесно мога да бръкна между барабана и нагревателя за да го извадя и да проверя за други чужди тела в казана.

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 06 Януари, 2008 - 22:44:50
kolyo

Админ
От: Русе

вадиш нагревателя и бъркаш

Всичко записи: 11503 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Януари, 2008 - 22:56:43
whirpool

Нов участник

Ok! Може ли да намеря някаква схема за разглобяване на машината. Свалих задният капак - не е там достъпа до нагревателя. Започнах да свалям предният капак. Махнах вратата от пантата, после пластмасовият капак най-отдолу, развих трите винта, но не посмях да напъна панела с програматора и другите копчелъци. Също не видях как би могъл да се свали предният капак без да освободя скобата стягаща гуменото уплътнение около отвора на казана ( гледам че го държи една скаба от жило, която се стяга с винт дълъг около 50мм). Ако пък няма някаква схема, можете ли да ме ориентирате в каква последователност да демонтирам за да стигна спокойно до нагревателя.

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 07 Януари, 2008 - 23:07:17
Bat Lyubo

Постоянен участник

Гуменото уплътнение по-добре го свали от към люка. Предният капак трябва да излезе без панела
с програматора и другите копчелъци
. Плъзни го надолу и трябва да се откачи.

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 08 Януари, 2008 - 11:49:08
whirpool

Нов участник

Благодаря, много сте яки! Чак днес можах да се занимая с пералнята и пак възникна питане. Свалих капака и развих гайката на нагревателя. Махнах кабелните обувки и пробвах с дърпане да го извадя. Не помръдва. Предпочитам да попитам вместо с груба сила, да го счупя и да трябва да търся нов. Какво се прави в този случай, как да го извадя без да го повредя.
Има една кафява букса, която мисля че трябва да се извади и после да се вади самия нагревател, но само така си мисля. В задния край на буксата има канал който помислих че се ползва за изваждане. Ама пак не мръдва на никъде. Гуменият уплътнител и металната пластина са много здраво прилепнали към казана.

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 17:02:42
nebelservice

Постоянен участник
От: София
След като се развие гайката, се натиска болта навътре и чак тогава се дърпа нагревателя. Освен това ако казана е карборанов се маха отдолу ако има и термозащитата.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 19:06:22
whirpool

Нов участник

Евалла! Готов съм. Извадих една сламка за сок. Много благодаря. Сега поне ще махна котления камък по нагревателя с оцет.

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 20:47:58
rozento1

Нов участник

Пералня Whirlpool AWM 247-800 ­ - платка
В програматора има 2 изгоряли резистори на тахогенераторната верига
върти много бързо
Здравейте колеги целият проблем е дошъл от това че пералната не е изпомпвала качествено водата, от там се разбиват лагерите в последствие пералната протича върху буксата на мотара там се окъсява веригата на тахогенератора и изгарят 2 резистора в платката на програматора. Знам със сигурност, че първият цвят на резисторите е кафяв, а последният е златист. Колеги ще съм ви много благодарен ако ми помогнете с параметрите на резисторите или с цялата им цветова подредба.
Изгорялите елементи се намират точно пот моторчето на програматора.
ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ

ето снимки на пералната, номера на платката, мястото на проблемните резистори.
http://www.prikachi.com/images/788/3563788J.jpg
http://www.prikachi.com/images/653/3563653F.jpg
http://www.prikachi.com/images/794/3563794F.jpg

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юли 2011 : Отправено: 13 Юли, 2011 - 14:06:57
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=72
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=785

Всичко записи: 11503 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Юли, 2011 - 17:25:10
rozento1

Нов участник

Kolyo много ти благодаря всичко стана както трябва.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Юли 2011 : Отправено: 14 Юли, 2011 - 13:13:51
kolyo

Админ

Пералня Whirpool AWM 247-800 - спира преди центрофуга
Здравейте колеги,въпросната пералня пере до момента до който идва преди изпомпване за последната центрофуга и спира,след като преместя леко програматора си изпомпва и центрофугира
valentin nikov

Всичко записи: 11503 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Октомври, 2015 - 14:45:51

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Whirpool AWM 247 [Страници (1)]