Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Съдомиялна CANDY CDI 2012

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Андреева

Нов участник

При включване светват три лампички,които,мисля,не трябва да светят-на Р4,на 6h и на третата отдолу има две разнопосочни стрелки.Съвсем нова е,нямам инструкции на български,ползвала съм я няколко пъти.От какво може да е това?
Благодаря ви.

att-47f871cac35572012.gif

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 08 Януари, 2008 - 02:54:22
kolyo

Админ
От: Русе

На лампичката 6h отдолу има и символ "изплакване" - може програмата да започва от изплакването

att-4783a83a4ec40012_.gif

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Януари, 2008 - 18:43:38
Андреева

Нов участник

Последно ползвах изплакването.Друг път при включване аз задавам програмата.А сега включвам и лампичките си светват без да съм ги натискала,но и не тръгва да изплаква,ами само бучи.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 08 Януари, 2008 - 18:55:38
kolyo

Админ

Да не е паднало някое парче стъкло в циркулационната помпа и тя да е блокирала
Ослушайте се да разберете откъде идва това бучене

Да не би водата да е спряна и да бучи магнетвентила ? Или да е задръстен филтъра за входящата вода
Там където се завива маркуча са чистата вода към съдомиалната трябва да има едно филтърче(мрежичка) - извадете го и го измийте, ако е задръстено

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Януари, 2008 - 18:58:18
Андреева

Нов участник

Няма от къде да е стъклото.За първи път като я пуснах бучеше така,защото бях забравила да пусна водата от вентила,но сега е пусната.

Проверено е,изобщо няма такова филтърче.

Забравих да напиша,че видях не много вода на дъното в машината.Попих я,но има още в канала.
Така ли трябва да бъде?

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 08 Януари, 2008 - 20:32:16
kolyo

Админ

Щом има вода на дъното , най добре извикайте майстор

Сигурно това което бучи е помпата - сработил е аквастопа

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Януари, 2008 - 20:39:30
весхри

Нов участник

И аз я използвах три пъти,след което ми се получи същият проблем -не изпомпва.

Оказа се, че маркучът за водата, която излиза от съдомиялната, има свръзка, която се е прегънала вътре и не се вижда това отвън.
Изводът е, че трябва да се купува по-дълъг маркуч, за да не се правят меки свръзки или те да са изрязани така, че да не се прегъват. Дано съм полезна на някой потребител с тази информация.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 01 Февруари, 2008 - 17:08:11
Roskoto

Нов участник

някой зне ли как да сваля декоративня челен панел на тази машина, той се монтира с помоща на две пластмасови винкелчета по дължината на вратата които в основата си имат по една кука, когато монтирах вратата те изщракаха и сега не мога да сваля вратата по никакъв начин.
Обаждах се в сервиза но се оказа че не могат да ми кажат как се сваля челния панел.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Апр. 2008 : Отправено: 06 Април, 2008 - 09:34:04
mr.tsarev

Нов участник

днес сложих Candy 2012 чисто нова, пуснах я един път на най- кратката програма изми всичко но не подсуши.
Пробвах да суша с 9h и след като започна да работи отворих и затворих вратата и повече не тръгна.
Сега мига 9h постоянно и не иска да тръгва, от програмите може само 2Р и 2Р+1/2, но 9h си мига постоянно и не тръгвва, когато натискам другите копчета издава сигнал. Проверих всички маркучи филтри няма проблеми.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 25 Февруари, 2009 - 10:12:30
Sashko

Редовен участник
От: Враца

Сега мига 9h постоянно и не иска да тръгва
Най вероятно сте включили отложен старт.
пуснах я един път на най- кратката програма изми всичко но не подсуши
На тази програма няма сушене.

Всичко записи: 207 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 25 Февруари, 2009 - 11:34:45
ganko

Нов участник

здравейте. Oт днес моето семейство е горд собственик на съдомиялна Candy 2012.От къде мога да про4ета ръководството и на български. предварително Ви благодаря!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 04 Март, 2009 - 23:19:20
kolyo

Админ

От никъде. Учи английски
http://www.candy.bg/downloadinstructions.asp?ID=4

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Март, 2009 - 23:52:01
ganko

Нов участник

Благодаря Ви за бързият отговор!
Сега съм прикачил снимка на проблема.На нея се вижда,че датчика за отложеният стар непрекъснато мига.По никакъв начин не може да бъде спрян.
Проверих филтъра вътре в машината- чист е. Вода тече нормално по маркуча. Видях и филтъра, който е на входа на чистата вода.И той е добре.
Как мога да променя режима в който се намира и да я стартирам веднага?

att-49b01596283992012.jpg

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 05 Март, 2009 - 20:04:00
kolyo

Админ

Ако я оставиш да мига 3 часа ще тръгне ли ?

Изключвал ли си я от контакта за повече от петнадесет минути ?

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Март, 2009 - 20:40:12
kuzdov

Нов участник

някой зне ли как да сваля декоративня челен панел на тази машина, той се монтира с помоща на две пластмасови винкелчета по дължината на вратата които в основата си имат по една кука, когато монтирах вратата те изщракаха и сега не мога да сваля вратата по никакъв начин.
С ножче с тънко и здраво острие леко надигаш щипките настрани и отделяш панела. А за какъв дявол ти е притрябвало да го сваляш?

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 16 Март, 2009 - 23:34:38
kolyo

Админ

миална Candy cdi2012 - огъната врата на съдомиална от прегряване
Търся електрическа схема на candy cdi 2012,
моля ако някой е имал подобен проблем на изкревена врата да сподели
wagon

http://elektrotanya.com/candy_cdi2012-3s.pdf/download.html

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Януари, 2015 - 16:09:01

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Съдомиялна CANDY CDI 2012 [Страници (1)]