Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

пералня Gorenje WA 62122 - ­ прелива

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

vili_al

Нов участник

Здравейте! Искам да попитам какъв може да е проблема на пералнята.
При стартиране в определена програма пълни цялата пералня с вода, а когато се стартира на допълнителна програма си работи нормално.
В експлоатация е от 3 години и до момента не е имало никакви проблеми. Възможно ли е да е от програматора, и евентуално каква може да е сумата за ремонта.
Предварително благодаря!

филтъра го изчистих

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 11 Януари, 2008 - 16:30:13
kolyo

Админ
От: Русе

Продуха ли маркучето на ниворегулатора ?
Като отвориш горния капак ще видиш едно кръгло нещо(ниворегулатор) от което виси тънко маркуче, което отива надолу
Извади маркучето и духни силно в него за да се продуха

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Януари, 2008 - 20:32:55
състезателя

Участник

имах подобен случай със същият модел пералня
оказа се че маркучето от ниворегулаторът до казана е протрито
имаше съвсем малка дупчица

Всичко записи: 67 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 11 Януари, 2008 - 21:19:18
bobby

Участник

тази пералня може да е с два ниворегулатора и затова на плакнене да работи нормално.Провери маркучетата и на двата много внимателно!

Всичко записи: 99 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 07:46:24
drago

Нов участник

При новите модели автоматични перални проблемите почти никога не са в механичните части. Моля някой да ми обясни защо се получава така. Проблем с такива машини съм имал няколко и само един път проблема беше в пресостата. Пералните си препълваха произволно на различни програми и винаги след смяна на платката машината започваше да работи нормално.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 12 Януари, 2008 - 22:34:50
Valio

Постоянен участник
От: Варна

направи това което ти казва Kolyo ,ако не се оправи най вероятно проблема е в пресостата.

Всичко записи: 305 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 13 Януари, 2008 - 01:27:18
kolyo

Админ

Пералня Gorenje WA 62122 - лагери
Здравейте, лагера на пералнята ми е за смяна и ще съм много благодарен ,ако някой ми помогне с модела и размера на лагера.
Благодаря предварително!
секом

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 31 Октомври, 2010 - 11:21:49
kolyo

Админ

Пералня GORENJE WA62122 не спира ­ да пълни вода
Здравейте, моля за помощ. Става въпрос за следния проблем на пералня Gorenje модел WA62122.
Единият проблем е че не спира да пълни вода докато пере. Като се спре принудително пак не изпомпва. Също така програмите от дясната страна(когато сте срещу пералнята) могат да бъдат включени и стига до един момент при въртенето на копчето, при който светват и 4-те светлинки, изгасват и останали програми от ляво са неактивни.
Може ли някой да даде някакви насоки къде може да бъде проблема (аз не съм механик),а само ползвател. Имате ли представа за ориентировъчна цена за платка?
Благодаря предварително на отзовалите се.
Извинявам се за нескопосаното обяснение, но не съм грамотна по отношение на частите на пералните и принципа на работа.
VEDA

за да не спира да пълни вода може маркучето за ниворегулатора да е запушено.Относно платката може да има проблем в селектора но най добре е да потърсите специалист
hishnika

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Август, 2013 - 15:57:08
kolyo

Админ

Пералня Gorenje WA62122 - не върти
Здравейте, знам че е за сервиз , но поне на някакви насоки и идеи ако има някои ще съм благодарен. Стара 10 годишна пералня , работеше добре, но от вчера само пълни вода и изпразва, но не върти. Какво може да е? Отвреме - навреме всички копчета на програмите почват да светкат заедно?
miazmatik

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Юни, 2017 - 16:47:23

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » пералня Gorenje WA 62122 - ­ прелива [Страници (1)]