Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня SILTAL SLS 48X - ­ програматор

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Viper

Нов участник
От: Елхово

Здравейте, Имам следния проблем пералнята на жената Силтал SLS 48X започна да прави странни работи на четвърта програма спира на едно място и трябва да побутнеш малко врътката на програматора за да потегли отново,
Занимавал съм се три години с ремонт на битова техника но с автоматични перални не съм си имал вземане даване и повиках един техник, момчето каза че програматора е дал фира и иска смяна.
Дотук добре ама новия програмато е 120 лева по негови думи, та мисълта ми е дали не може да се намери нещо на по тънка цена.
Не зная точно модела на програматора но ако някой е имал същия проблем нека да сподели колко парички е похарчил за ремонта.

на останалите програми си работи без проблем.
Спира точно по средата между четвърта и пета програма.

На пране спира.
Плакненето центрофугата и всичко друго си работи само на прането спира.

Пералнята спира на основното пране. иначе всички други функций си ги изпълнява идеално пълни празни центрофужи загрява водата всичко си е както трябва само дето почти на края на основното пране зацикля и трябва да и се помогне малко е едно побутване на програматора.

Всичко записи: 25 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 11 Януари, 2008 - 18:34:40
xxxtoshev

Нов участник

Имам същата пералня и дълго време имах същия проблем. Но преди две седмици проблема стана по-голям. Програматора изобщо спря да "цъка". Само на ръка става,а не превключва сам. Занесох го в сервиза на "Роял електроникс"и от там ме пратиха на бул.Мадрид,но ми казаха да си приготвя поне 70-80 лв. Още не съм ходил. Влязох първо тук да видя как е ?

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 31 Януари, 2008 - 15:14:10
Ivan Krastev

Нов участник

Здравейте, днес имах проблем със Siltal SLS 48X. По-конкретно проблема е следния:
при последното си пране пералнята като е стигнала до стъпката за центрофугиране е останала там и не е преминала на следваща стъпка (програматора е блокирал), ръкохватката е блокирала и не се е въртяла. Аз като отидох и я погледнах ръкохватката започна да се върти нормално, но при пробата се оказа, че програматора не е наред. При по-обстоен преглед установих, че моторчето работи, но не предава движение на постаналата с-ма от зъбни колела. Стигнах до извода ,че стоп-релето е блокирало във включено положение или просто е оронил зъби някъде и е блокирал цялата с-ма. Погледнах бегло и мисля, че този програматор е неразглобяем и не подлежи на ремонт.
Може ли някой да ми даде цена за нов от къде да го купя и колко гаранция има закупения програматор ?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 25 Май, 2008 - 10:50:55
joroklima

Постоянен участник

Ето го бул. Мадрид:
http://nikelectric.com/index.php?cPath=21_25&sort=2a&filter_id=55

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 25 Май, 2008 - 12:33:23
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

пералня Siltal SLS48x - програматор
докараха ми пералнята с разкачен програматор-49573900
може ли някой да помогне с монтажна схема
състезателя
Ето ти монтажна, принципна, и времедиаграма
http://www.elremont.ru/stirm/st_eng/steng_rem55.php

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 13 Декември, 2008 - 10:22:56
състезателя

Участник

тази схема е за пералня с колекторен мотор не става

Всичко записи: 67 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 14 Декември, 2008 - 19:38:17
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.service-ruse.eu/dounload/WM/Siltal/SLS48X.pdf

att-4945fdd91734a048x.gif

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Декември, 2008 - 08:25:14
състезателя

Участник

Благодаря
Всичко е ОК

Всичко записи: 67 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 17 Декември, 2008 - 19:37:16
kolyo

Админ

Пералня SILTAL SLS 48 X - Поема много вода
Водата е преляла от чекмеджето за прах без да продължи следващият си цикъл. Като се прибрах спрях водата към пералнята и наливах от към чекмеджето с кофа, пое около 17л. вода и продължи нормална работа. сега го гледам и си работи както трябва. Предполагам или програматора не в час, или онова за нивото на водата не е сработил навреме. Но защо сега е работи... Помагайте моля.
fujitsu

почисти маркуча на ниворегулатора
Hadjo

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Юни, 2009 - 20:32:21
kamikatzeto

Редовен участник

fujitsu , отдушника може да се е запушил частично .

Всичко записи: 214 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 09 Юни, 2009 - 21:04:02
fujitsu

Постоянен участник

Почистих маркуча на ниворегулатора, беше задръстен, но се появи проблем - поема по малко вода отколкото трябва и на практика прането е наполовина сухо...???

КАто продухам с уста маркучето не усещам да е запушено. ..

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 05 Август, 2009 - 11:42:41
Чохли

Нов участник

има един пластмасов преходник между маркучето на ниворегулатора и маркуча от казана кам филтъра - изчисти го.

Всичко записи: 13 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 06 Август, 2009 - 14:19:54
Vialex

Super Member

Пералня SILTAL SLS 48 X с програматор 49573900 - http://www.ekom-bg.com/index.php?area=catalog&id=3140 . Отронени са зъби от жълтото зъбно колело. Програматора е спрян от производство и не се предлага.
В ЕКОМ има програматор 49554000 - http://www.ekom-bg.com/index.php?area=catalog&id=3060 .
А сега и въпроса: Някой заменял ли е 49573900 с 49554000 или да има инфо как се пренареждат кабелите? С две думи - заменими ли са или не?

att-4cf7ebc446d7f____.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 02 Декември, 2010 - 20:56:04
Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

Не знам дали са заменяеми, но съм сменял само зъбното колело(жълтото) което съм вземал от друг подобен програматор.Естествено от пералня донор.

Всичко записи: 414 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 02 Декември, 2010 - 21:30:44
kolyo

Админ

Пералня-Siltal SLS 48X -не ­ нагрява достатъчно
водата се загрява до 30 градуса
Здравейте, Задавам необходимата температура(със терморегулатора),стартирам програмата и същата протича коректно.От началото до края.
Забелязахме че дрехите не се изпират-остават петна.Нагревателя работи,в процеса на работата му се чува характерния шум при загряване на вода.Измерих го с прибор-28 ома,на същия се подава захранване 220 волта което се прекъсва от терморегулатора(ако го завъртя), в процес на работа на нагревателя.При останалите режими на програмата(без нагряване),на изводите на нагревателя няма напрежение.Проверих температурата на първата вода ръчно(непосредствено когато помпата започва дая изхвърля,на изхода-хладка ,леко топла,правил съм го и преди-имаше чувствителна разлика.)
Малко преди края на режим-Нагряване-терморегулатора включва и изключва на 30 градуса(ако го звъртя),на практика не се достига до изключване.В началото или при друг режим това комутиране го прави между 0 и 30 градуса(ако го завартя)-когато водата е студена.Терморегулатора е от типа като тези на бойлерите с газова тръбичка,според мен работи-измерих го.Програматора е механичен.
Благодаря предварително.
ven
Вдигни края на маркуча за мръсната вода нагоре(60-90 сантиметра от пода)

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Януари, 2011 - 17:53:44
fujitsu

Постоянен участник

Колко ома трябва да е съпротивлението на попмпата за мръсна вода на пералня от модела?

Всичко записи: 462 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 25 Януари, 2011 - 23:09:27
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Колега Vialex намери ли жълтото зъбно колело и ако да, от къде?

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 07 Ноември, 2012 - 08:17:18
Vialex

Super Member

Zdravkicha Клиента каза, че ще я ползва като ПОЛУавтоматична - щял да си превключва ръчно...

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 07 Ноември, 2012 - 15:33:56
Гост

ОТСТРАНЕН

Не е ли това

att-509b8fb73a6b5951A.jpg

Отправено: 08 Ноември, 2012 - 12:55:51
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Това е от друг програматор и аз точно същото намерих. С по-малък диаметър е но като се смени още едно колело става. Намерих един програматор с номер 0718/2/0.05 и от него го изкарах.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 08 Ноември, 2012 - 17:54:33
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

пералня SILTAL SLS 48 X - не точи водата
Все по често в последно време започна да не плави не точи водата и не центрофугира трябва да превъртиш програматора на ръка.
Извиках майстор той я отвори почисти маркучите и филтъра и я превъртя няколко пъти на ръка програматора и започна да работи нормално до след 2 или 3 изпирания и проблема започна отново.
Когато стигне до програма за плавене или центрофугиране се чува някакво стържене и продължава да си върти програматора до края без да прави нищо.
perodaleev
може нещо пак да е влязло във понпата или самата тя да е за смяна

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 30 Септември, 2013 - 22:17:37
kolyo

Админ

пералня Силтал SLS48 X - не ­ центрофугира
Здравейте Имам пералня Силтал SLS48 X
От известно време пералнята не може се да центрофугира и дрехите излизаха мокри.
Прочетох малко из нета, направих няколко неща и накрая смених помпата която е за центрофугиране.И наистина имаше промяна.
Нещата се оправиха до такава степен, че когато в пералнята няма дрехи центрофугата работи нормално, т.е когато е празна.
Когато сложа нещо малко, една тениска примерно, пералнята задържа вода и съответно помпата не центрофугира.
Какъв може да бъде проблема?
Благодаря предварително за всички отзовали се на моя въпрос
iavor78
Продуха ли маркучето на ниворегулатора ?

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Септември, 2016 - 20:54:40
iavor78

Нов участник

Проблема се оказа в кондензатора, смених го и се оправиха нещата

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Март 2012 : Отправено: 26 Септември, 2016 - 11:34:48

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня SILTAL SLS 48X - ­ програматор [Страници (1)]