Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня AEG oko lavamat 1480

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

birichka

Нов участник

Пералня/сушилня AEG oko_lavamat ­ 1480 turbo sensortronic
Имам пералнята от скоро. Пере нормално. От известно време започна да не суши. Затопля дрехите, но от горния десен ъгъл на люка се стича тънка струйка вода и дрехите излизат по-мокри, отколкото са след центрофугиране.
Някакви съвети? Предварително благодаря.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 22 Януари, 2008 - 23:14:37
Mitko

Участник
От: Пазарджик

Долу в десния ъгъл има филтър развий го и изчисти.

Всичко записи: 93 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Януари, 2008 - 12:59:29
gda

Нов участник

AEG OKO LAVAMAT 1480 (пералня+сушилня) - не нагрява водата
Проблема и е, че при пране не нагрява водата а при сушене затопля. Нагревателя е здрав.
Някой може ли да даде съвет относно проблема или схема за платката АКО 546 054 / 546 215.
Освен ,че не нагрява водата пералнята бърка и функциите.Когато натискам намаляне на оборотите се активира сушилнята и др.
Затова си мисля че проблема е в платката.
Надявам се някой да ми помогне да реша проблема.Предварително благодаря.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 25 Септември, 2009 - 22:03:09
kolyo

Админ
От: Русе

пералня ­ AEG OKO LAVAMAT 1480 Turbo - сушилня
Здравейте! Имам пералня AEG OKO LAVAMAT 1480 Turbo. Не съм имала проблеми с нея, но не съм и ползвала сушилнята досега. Днес ми се налагаше да пусна 2 перални една след друга и реших да ползвам опцията Bugeltrocken, иначе пера на кратка програма (Kurz) на 30 градуса.
Всичко беше ОК, докато дрехите започнаха да се сушат. 45 минути се въртяха, почна да ми се струва, че мирише на изгоряло леко (т.е. на прегряло) и я изключих от копчето за включване, понеже нито имах време да я чакам (трябваше да изляза), нито даваше индикации, че ще приключва скоро.
Прибрах се, извадих дрехите - бяха сухи. Заредих втората пералня и включвайки я, се задейства пак сушилнята, сякаш с идеята да си довърши програмата. ХУбаво, де, дадох й 3-4 минути, макар дрехите да бяха сухи, защото не знаех какво друго да направя. Стъклото се загря, сухите дрехи си се сушаха, а пералнята не е*аваше да се изключи изобщо. Пак я изключих от копчето за включване/изключване (тук е момента да кажа, че нито едно от другите не работи, все едно е забила). Реших да пробвам да я "рестартирам", изключих бушона, изчаках малко и я включих пак. И... пак сушилня.
Моля ви, помогнете! Ужасно важно е, а не знам какво да правя - в момента не мога да си позволя нова пералня. Искам просто тъпата сушилня някак да се изключи и повече няма и да я включа дори.
Благодаря ви предварително и се надявам да ми отговорите скоро, понеже наистина е много спешно.
Eli

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 31 Януари, 2011 - 07:36:29

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня AEG oko lavamat 1480 [Страници (1)]