Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Siltal SLS 40 XT - ­ мотор

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Мотора не върти на пране
Петя

Нов участник

Пералнята ми при пране не иска да върти, а върти при центрофугиране.Проблемът в мотора ли е?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 25 Януари, 2008 - 21:46:57
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=26

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Януари, 2008 - 21:56:37
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Изгорял мотор

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Януари, 2008 - 22:26:01
kolyo

Админ

пералня siltal SLS 40XT - смяна на семерина и лагери
знае ли някои номерата на лагерите и семерината
angel1901
Че отвори я и виж какви са.

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Юни, 2010 - 17:57:15
trifonov

Нов участник

пералня siltal SLS 40XT - смяна на семерина и лагери
знае ли някои номерата на лагерите и семерината

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Юни 2010 : Отправено: 03 Юни, 2010 - 13:48:29
kolyo

Админ

пералня siltal 40xt - програматора не превключва. чува се само леко щракване
програматора не превключва. чува се само леко щракване. като го превключчвам ръчно изпълнява всички операции. Вероятно зъби на програматора. Ремонтира ли се или да купувам нов?
kintomania

Има вероятност да ти е изгорял мотора на програматора. Премери го , трябва да е няколко килоома, не мога да посоча точната стойност.Успех.
Genady

Че отвори го и виж дали се ремонтира

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Юни, 2010 - 10:02:29
Vasko_777

Нов участник

пералня Siltal SLS 40 XT - не пълни и не центрофугира (изборно)
С включването на пералнята всичко е наред, докато дойде време за изплакване - не иска да пълни вода. Ако е прала на 1/2 пране, като включа на цяла (пълна) програма първия път пълни след това не иска. Понякога за омекотител пълни вода, друг път не. Същото се получава и с центрофугирането. Със собствено мнение е тази наша пералня. Някой ако се сеща къде може да е проблема, ще му бъда много благодарен.
проверил съм всички маркучи да не би да са запушени-не са. Когато иска центрофугира, когато иска пълни. Ако я оставим да почине (ако не е работила), след това пълни, но не винаги. Започвам да се съмнявам в програматора. Дали не са зацапани някои пъпки?

надух маркучето на ниворегулатора - щракна си два пъти уж няма проблеми там.
Някъде другаде ще е проблема, но къде...?

Всичко записи: 20 : Дата на рег-ция: Юни 2010 : Отправено: 13 Юни, 2010 - 16:07:35
kolyo

Админ

Тук :
Свали маркучето и го почисти ЦЯЛОТО

att-4c14db7cbe935LS40.gif

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Юни, 2010 - 16:22:04
Vasko_777

Нов участник

Благодаря ти много, като че ли след като "продухах" системата тръгна. Сега пък като стигне на 5 изпомпва и не иска да продължи, трябва да изключа, да превключа програматора с едно деление и тогава продължава. Иначе много благодаря за съветите.

Всичко записи: 20 : Дата на рег-ция: Юни 2010 : Отправено: 13 Юни, 2010 - 16:41:45
Valio

Постоянен участник
От: Варна

Siltal SLS 40 XT - програматор
Имам тази пеалня от 7-8г. и досега имах 2-3 пъти проблем само с помпата, но общо взето бързо ги оправях.
Но сега се появи друг - свършваше си където трябва, но водата оставаше недоизточена - и това не всеки път.
Отворих я, изчистих помпата и всички маркучи, ниворегулатора проверих и после заработи. Но след 2-3 пускания, отново се появи същия проблем.
Реших, че е от програматора - нагорели клеми и взех че го разглобих, изчистих клемите, сглобих го отново, но явно при сглобяването нещо съм превъртял повече или по-малко и сега прави едни много странни операции - пълни, празни и центрофугира, но след като ръчно я превъртам. Превърта само след центрофуга 1 път и отива до края, но само там превърта сам. Разглобих го и го сглобих поне 10 пъти, като в началото и въртеше, но сега прави само горните операции. Моторчето му мисля, че работи.
Помагайте и най вече дайте съвет дали да купувам нов програматор или причината може да е и другаде - кондензатор, мотор, клеми?
caligula
И всичко това заради износена помпа...
Не мисля че някой може да ти каже какво точно си объркал при сглобяването на програматора/това ще е проблема,като не се брои помпата естествено/.Провери за нов програматор поне пералнята ти е относително добра и ще може да се изцеди още някоя и друга година с относително малко средства.
Успех...

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 04 Октомври, 2010 - 19:31:01
caligula

Нов участник

Благодаря, Valio. Купих нов програматор, помпа и кондензатор. Помпата и кондензатора ги смених веднага, но преди да сложа новия програматор, погледнах как точно е зацепен и пресглобих стария. Сложих го и тръгна от 1-вия път. Просто исках да пробвам дали ще сработи, но все пак сложих новия. Така че, вече имам и резервен. Но...
По време на ремонтите блокировката на вратата нещо взе да отказва да отключва и сега не мога да я отворя. Моля кажете как да я разблокирам, за да я отворя все пак. То е ясно, че ще се купува и ключалка, но все пак трябва да я отворя по някакъв начин. Благодаря предварително!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Окт. 2010 : Отправено: 07 Октомври, 2010 - 01:29:55
kamikatzeto

Редовен участник

Махаш горния капак и с ръка трябва да достигнеш до ключалката.Тя има една метална пластина която се движи като резе.Успееш ли да изместиш пластината люка ще се отвори.След това махаш пружината която държи маншона от към люка.От страната на ключалката го изваждаш от леглото му и си готов.Вече спокойно можеш да работиш по нея.

Всичко записи: 214 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 07 Октомври, 2010 - 06:50:59
tanya1602

Нов участник

Здравейте на всички. От днес имам проблем с пералнята. Снощи докато изпомпваше изхърка и я спрях. Днес реших да продължа с опитите да изпера. Като я пуснах, го нямаше това хъркане. Като стигна програмата за изпомпване и центрофуга просто го прескочи и спря. Пробвах на ръка да задам само центрофуга, но действаше по същият начин. Какво да правя ?

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Яну. 2011 : Отправено: 15 Януари, 2011 - 10:41:48
kolyo

Админ

Пералня Siltal SL40XT - не ­ изхвърля водата
Здравейте. Имам следния проблем - с включването на пералнята всичко си е наред, пълни, нагрява изхвърля водата и като напълни отново с вода започва само да върти барабана без да изхвърля водата. Иначе програматора си върти.
Ако някой знае къде може да е проблема, ще съм му много благодарен!
БЛАГОДАРЯ предварително!
Vasko_777
Ами гледай схемата и мери(помпата е М3) :

att-4ead1af10f66f40XT.gif

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 30 Октомври, 2011 - 11:37:53
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

пълни, нагрява изхвърля водата и като напълни отново с вода започва само да върти барабана без да изхвърля водата.
Vasko_777 що не я смениш тая помпа? Помниш ли дали е сменяна, откакто си я купил?

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 30 Октомври, 2011 - 14:16:12
Vasko_777

Нов участник

Има ли вероятност да е от помпата, след като в началото няма проблеми - пълни, изпомпва, отново пълни и след това до там. Програматора си върти и накрая спира все едно е свършила прането, а пералнята е пълна с вода?
Благодаря за съветите, ще проверя и помпата!

не винаги го прави (със собствено мнение).
Когато иска пере без проблеми, като каже обаче днес няма да пера и...спира

Всичко записи: 20 : Дата на рег-ция: Юни 2010 : Отправено: 22 Ноември, 2011 - 09:08:44
Борислав Бачовски

Участник
От: Червен бряг

Нова помпа!

Всичко записи: 94 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 22 Ноември, 2011 - 15:29:53
teror1sta

Нов участник

Първо искам да благодаря на хората, който са писали по темата !!!

Тези перални ще излязат доста читави. Сега издирих гаранционната карта - нашата пералня е закупена през 2004 година и до сега не е имала проблеми. След като я отворих всичко вътре беше като ново. Нямаше течове, всички гумени части си бяха в перфектно здраве ... само пайжени където беше хванала

Та да разкажа за моя случай: Понеже аз по принцип не ползвам пералнята, беше ми "снесено" от по-горе "Пералнята спря да работи! Както си перях тръгна да цинтрофугира и до там ... остана с водата. Виж я!" . То хубаво да я видя ама по принцип не се занимавам с перални и добре, че хората са понаписали нещичко за тоя модел.

След прочетеното тука тръгнах от кондензатора. Видимо му нямаше нищо, и заради това продължих да оглеждам на татък. Програматора си цъкаше ... загледах РЦ-то и отдолу "леко" беше се избочило. Шунтирах го веднага в следствие, на което пералнята тръгна да върти на останалите програми, НО на центрофуга отново не източваше водата. Свалих водната помпа и проверих какво е положението. На кабелите на помпата се подаваше 220в, и намотката си имаше съпротивление. След като се загледах, вътре в помпата имаше найлоново пликче Разглобих я, махнах го и я тествах така разглобена дали върти и резултата беше положителен. Другото, което ми направи впечатление, е че този модел няма цедка на водата ...

Събрах всичко и пералнята си заработи перфектно.

Мерси още един път на хората дали компетентни отговори !

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2011 : Отправено: 29 Декември, 2011 - 20:32:16
kolyo

Админ

Пералня Siltal SLS 40 XT - дрехите миришат
Здравейте, имам някакъв проблем с пералнята. Дрехите, след като се изперат не миришат приятно. Доколкото разбрах можело да е от филтъра. Но не знам къде е и какво представлява...
Бихте ли ме насочили?
Поздрави.
KnightRider

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=6&topic=382

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Април, 2012 - 19:31:25
Борислав Бачовски

Участник
От: Червен бряг

Пералня Siltal SLS 40 XT върти ­ трудно
Здравейте, И нас ни споходи бедата - пералнята да върти трудно.
Изчетох много коментари по темата, но някой ако може да каже кой е този кондензатор и къде се намира (дано да е от въпросния кондензатор де)?
Предварително БЛАГОДАРЯ!
Vasko_777
Да! Сменете го!

Всичко записи: 94 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 09 Януари, 2014 - 19:34:20
edin ot vas

Редовен участник
От: Ямбол

Здравейте.Пералнята е Силтал модела не го знам,но е с програматор и три бутона-вкл./изк.,1/2 пране,и стоп на центрофугата.Проблема е следният:като я включа на някоя програма неиска да пълни вода и мотора върти само в едната посока.ако завъртя програматора на ръка няма никаква промяна,мотора продължава да се върти само в една посока не се вкл. клапана за вода.в края на цикъла въртейки програматора на ръка се вкл.центрофуга и помпа.самият програматор не се завърта всеки път.има периоди цъка после спира.Мисля че програматора е повреден.Но искам да се допитам и до по-опитните техници дали е така.

Всичко записи: 145 : Дата на рег-ция: Окт. 2012 : Отправено: 15 Март, 2014 - 15:49:27
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

Възможно е да се е прецакало едно жълто колелце в програматора най вече там са проблемите.Да не пълни и да прави аномалии имал съм проблеми със разширението на ниворегулатора да се запушва може да го погледнеш.

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 17 Март, 2014 - 22:49:31
Vasko_777

Нов участник

Пералня siltal sls 40 xt - пълни много вода
Пералнята на 1\2 пране пълни много вода.
Какъв може да е проблема? Благодаря предварително!

Възможно ли е отново помпата да е виновна?

Всичко записи: 20 : Дата на рег-ция: Юни 2010 : Отправено: 07 Август, 2015 - 20:02:03
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

провери ниворегулатора.

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 07 Август, 2015 - 23:54:41
kolyo

Админ

Пералня siltal sls 40 xt - След центрофугиране дрехите са много мокри
Здравейте, Имам следния проблем - след центрофугиране, дрехите са много мокри. Налага се втори път да се центрофугират и тогава е добре.
Ако някой знае, какъв може да е проблема, да казва!? Благодаря предварително!
Vasko_777

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Януари, 2017 - 16:42:01

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Siltal SLS 40 XT - ­ мотор [Страници (1)]