Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Haier HBF-600TE - ­ грешка

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

stefan_gb

Нов участник
От: гр. Габрово

Колеги пералнята е закупена от Гърция и нямам никаква докъментация за нея , при вклю4ване се държеше по следния на4ин:
1. пълни и запо4ва да плакни , оборот надясно оборот наляво
2. не реагира на никаква промяна на смяна на програмата.
3.не топли водата.
Направих следното:
1. проверих нагревателя - изправен
2.проверих нпрежението към него - липсва
3. проверих кое го управлява а това се оказа 1 реле 10 А упрвлявано от електр. блок с смд котролер на него на които ништо не пише ....., 12 волтовата му бобина не беше захранена от контрл.
4. не ми хареса работата на ниво реголатора и съответно го проверих, но не ми стана ясно веднага дали превклю4ва добре и от многократните проверки и изваждания пералнята всеки път се пълнеше с още 1 обем вода естествено заради това 4е отка4ах марку4а към него ... и тя се напълни до горе
5. наведох марку4а и изто4их водата и се появи следния проблем: светодиода които показва 4е захр. е в вклю4ено запо4на да мига 3 пътя и неизпълнява ве4е никаква команда, мисля 4е даде някаква грешка!!!
Някои може ли да помогне с сервизна док. или схема , и как мога да из4истя тази грешка???
Интересно 4е в нета не съществува този модел пералня все едно 4е я няма ????
Ако трябва ще направя снимки на блока управление да видим дали някои колега е поправял такув или подобен ....
Благодаря предварително на вси4ки които ми помогнат.

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 27 Януари, 2008 - 18:38:37
kolyo

Админ
От: Русе

За HBF-600TE ли говорим ?
http://www.haier.org.cn/products/product.asp?proID=9430

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Януари, 2008 - 18:56:56
stefan_gb

Нов участник

kolyo да изтеглих фаила БЛАГОДАРЯ МНОГО , сега ми станя ясно защо от4ете грешка 3 , отка4ах проводниците към сензора да го меря и явно не съм изкл.захранването , но след като ги зака4их грешката не се из4иства или трябва да направя нещо друго за да я из4истя така ли е ?

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 27 Януари, 2008 - 19:52:03
kolyo

Админ
От: Русе

Сигурно не си закачил датчика както трябва или където трябва
А за останалото :

att-479cd2df71863HBF.gif

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Януари, 2008 - 20:52:15
stefan_gb

Нов участник

няма начин как да се обърка свързването освен ако има поляритет датчика но мисля че няма , наи веоятно да е някакъв термистор или подобно ....,
това ще го проверя утре и ще ти кажа краиния резултат

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 27 Януари, 2008 - 21:53:53

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Haier HBF-600TE - ­ грешка [Страници (1)]