Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Whirlpool AWT 7125

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

IKKbg

Нов участник
От: Бургас

Здравейте,
Имам пералня Whirlpool AWT 7125/S и от известно време започна да се държи странно. Не искаше да балансира добре дрехите при центрофугиране, системата за дебаланс не реагираше и като взех да я заглеждам, установих, че електрониката и се е смахнала (въпреки, че не даваше съобщения за грешки). Не искаше да отлага старта на програмата, при избор на програма и задаване на температура дисплея за температурата изгасваше, продължителността се нулираше и всякакви такива шантави показания. След няколко опита да я рисетна (спиране на захранването за кратко и продължително време и т.н.) се ядосах и развъртях здраво селектора за програмите и май се рисетна, защото започна да се държи нормално, да дава правилни показания за температура, време и доп. функции, както и да центрофугира, без да играе ръченица.
След дългото встъпление, искам да попитам, знае ли някой процедура за рисетване - примерно комбинация от бутони или нещо такова, защото развъртането (бързо и няколко пъти) на селектора, едва ли е начина за рисетване/изчистване на сервизни грешки.
Благодаря предварително.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 28 Януари, 2008 - 23:29:16
malin

Редовен участник
От: Враца

Попитай в сервизния център във вашия град,мисля,че всички модели на whirlpool имат опция за препрограмиране.

Всичко записи: 141 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 29 Януари, 2008 - 22:30:46
IKKbg

Нов участник

Не съм питал там, но сервизния център е представен от един (1) човек който бях извикал за съдомиялната и тогава не можа да ми каже нищо смислено относно проблема който имах, поогледа, почеса се и каза - това е, като не ти харесва, смени марката. Ставаше въпрос за нивелирането и за шум при работа на помпата. Както и да е...

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 30 Януари, 2008 - 00:02:36
kolyo

Админ
От: Русе

IKKbg, подобни проблеми най често са от влага , хлебарки, лош контакт и т.н.
ресета надали ще ти помогне, пък и в потребителската инструкция пише как се изчиства програмата
http://store1.data.bg/ktsonev/AWT-instrukcii/AWT%207125_SBG.PDF

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 30 Януари, 2008 - 00:09:57
IKKbg

Нов участник

Благодаря за отговоря. Относно влагата - влага няма - помещението е коридор. Хлебарки и други такива гадини нямаме (слава богу)
Склонен съм да е от лош контакт - не съм отварял електронен програматор, за да видя как е самото отчитане на положението на копчето, но едва ли е безконтактно. Програмата - да, изчиства се, но според мен, грешките се натрупват и не се нулират и от това е възможно да се появява този проблем.Съдейки от опита ми с подобен хардуер, грешките се натрупват и се пазят, докато не се изчистят в сервизен режим. Сега пералнята я пускам да пере по 3 пъти на ден ( не остана неизпрано нещо) и се държи съвсем нормално. Не успях да намеря никъде схема на тая пералня, освен кодовете на грешките.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 30 Януари, 2008 - 01:26:40
rope

Постоянен участник
От: София

пералня Whirlpool AWT 7125 - не ­ центрофугира
Пералнята работи нормално в режим на пране ,но като стигне центрофугиране изцежда , върти бавно 2 -3 минути наляво- надясно и после прави 2-3 опита за развъртане , много кратки и спира, времето става 0 и не дава никаква грешка.
Датчика и магнита работят , колектора на двигателя не е износен , единия амортисьор беше се откачил ,но и след закачането му нищо не се промени ,
контактите на кабелите и платката -почистени , лагерите нямат луфт.
Каква друга причина може да има ? Благодаря ?

Само да добавя ,че всички тестове минават без грешка ,и датчика за пяна не дава късо ,проверено днес .
Как се следи баланса на барабана -чрез тока през двигателя ли ?
А и щях да забравя ,всички електролити на платката ги проверих още в началото с ESR метър ,нямаше изсъхнал ,въпреки това май ще ги сменя днес.

Всичко записи: 324 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 24 Февруари, 2009 - 14:00:34
kolyo

Админ

Вместо да ровичкаш по платката не е ли по добре да смениш мотора за да си сигурен че не е от него

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Февруари, 2009 - 14:46:36
Nicolas

Нов участник

пипни мотора по време на работа ако грее прекалено много знаеш какво трябва да правиш.

Всичко записи: 40 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 24 Февруари, 2009 - 22:03:57
rope

Постоянен участник

Днес установих ,че отваря капака 10-12 минути преди края на програмата ,
подобна тема има тук http://monitor.net.ru/forum/viewtopic.php?t=195958
то не остана много нещо ,дали не е паметта ,
прилагам сегашния запис , моля за проверка или оригинален такъв! Благодаря !
Изтегли файл: AWT7125_def.BIN
Изтеглен пъти: 496

Всичко записи: 324 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 25 Февруари, 2009 - 14:20:32
silenvrakata

Нов участник
От: софия

Опитай този дали ще ти свърши работа
Изтегли файл: Whirlpool_AWT_7125.rar
Изтеглен пъти: 498

Всичко записи: 35 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 26 Февруари, 2009 - 01:17:19
rope

Постоянен участник

Този файл не е май това което ми трябва ,пише AVSL109 и е 8К ,моя е 1К ,но в един друг форум ми пратиха и след презаписа нищо не се променя ,явно не е от ЕЕпрома ,двигателя е студен ,пък и при тестов режим върти на 1200 и въобще никаква грешка не дава ,направо съм в задънена улица

Ура ,оправи се ,прекъснал R124 -150К , във веригата на ключето на ключалката , след подмяна работи идеално ,
благодаря за подкрепата и идеите !

Всичко записи: 324 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 26 Февруари, 2009 - 12:51:38
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

rope, Кольо ти каза:
Вместо да ровичкаш по платката не е ли по добре да смениш мотора за да си сигурен че не е от него

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1024

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 26 Февруари, 2009 - 22:18:33
rope

Постоянен участник

Извинявай ,колега Vialex ,ама ти къде мислиш ,че се намират тези резистори R120 и R124 ? В мотора ? Май са точно на платката която не трябваше да ровичкам ?
А това също не го ли прочете ?
днес проверявах и мотора отделно от пералнята ,няма проблеми ,освен това в тестови режим върти на максималните обороти и не дава грешки

Всичко записи: 324 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 27 Февруари, 2009 - 07:34:07
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

rope, извинявай. Прочетох го, но след като писах...
А писах, защото търсиш проблема в дъмпа... и имах предвид да пробваш с друг двигател, защото тук
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=969 коментирахме какво става при повишаване тока на двигателя.

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 28 Февруари, 2009 - 07:21:35
rope

Постоянен участник

О аз всичко това също го изчетох и проверих преди да лудна с този дефект ,като че ли и той ще стане типов ,има подобни признаци в 1-2 руски теми ,така и нямаше решение ! Дано да съм полезен и на други ,които срещнат такъв проблем !

Всичко записи: 324 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 01 Март, 2009 - 18:29:37
kolyo

Админ

перална Whirlpool 7125/s - ­блокирал лагер и превъртяла ос на барабана
Здравейте, поради скъсано гумено уплътнение е текло вода точно в/у лагера и той е блокирал, а блокиралия лагер е превъртял остта на барабана(пералната е с горно зареждане).
Та въпроса ми е дали може да се подмени само онази част дето е капсолована за барабана или трябва да се подмени целия барабан.
И ако може да се подмени от къде може да се закупи в София?
mistura

Всичко записи: 11470 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Февруари, 2011 - 23:12:50
С.Стефанов

Редовен участник
От: гр.Ямбол

пералня Whirlpool AWT7125-S - грешка F06 и F15
Здравейте колеги, докараха ми тази пералня Урпул AWT7125-S .
Клиентите се оплакват, че не пуска вода. Проверих вентила, оказа се здрав. Реших да я пусна на центруфуга, мотора завърта за около 3 секунди и на дисплеите се изписва F06. Когато се пусне на вода , прави същото нещо.
Мотора е здрав пробвах и с друг мотор същата работа.
Прегледах и платката но нищо не откривам. Моля за помощ!

Мотора върти нормално, четките са като нови.
Пущам го през ампермер и вдига 1,5А на максимални обороти.

проверих релетата здрави са когато я пуснах същото нещо.Пуснах я и в тестов режим,двигателя завърта в едната посока пак за около 3 секунди и изписва грешка само ,че този път F15.
Някакви идеи ?

нагревателя е здрав,а и би трябвало друга грешка да ми дава

Всичко записи: 146 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 01 Февруари, 2014 - 17:15:05
pacofazomera

Постоянен участник

нагревател

тури една лампа на мястото му и врътни една центрофуга

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 02 Февруари, 2014 - 13:33:40
bamze

Супер участник
От: Варна
F15 -Проблем с датчика за позиция на барабана . Дрън дрън . Тези перални са с модул ОМЕГА . Обикновенно страдат от слабо крипване на кабелите към куплунгите и като си я разбутал още повече . Ако си личи окис около куплунга на платката за мотора проследи тахото до процесора за прекъснал резистор .

Всичко записи: 707 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Февруари, 2014 - 15:51:57
С.Стефанов

Редовен участник

bamze,аз тази грешка я гледах какво означава,дори като я пущах в тестовия режим нарочно нагласих този датчик.Прегледах ги тези съпротивления за тахото,но не откривам нищо.Възможно ли е паметта да се е прецакала

Всичко записи: 146 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 02 Февруари, 2014 - 18:30:04
бейджан али

Участник
От: исперих

Видях че е пробвано с друг двигател,но провери пак магнита на тахото,ако трябва пусни 1-2 капки канаконлит между магнита и остта,че на whirlpool'а често превъртват.

Всичко записи: 65 : Дата на рег-ция: Февр. 2011 : Отправено: 02 Февруари, 2014 - 21:34:15
С.Стефанов

Редовен участник

Не не проблема сигурно е в платката,но къде?

Всичко записи: 146 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 02 Февруари, 2014 - 22:00:08
stean

Редовен участник
От: В.Търново

Този датчик, освен позицията на барабана, следи и дали въобще се върти /примерно паднал или скъсан ремък/
Залепи му едно тънко неодимово магнитче от тия дето се лепят картинки на хладилниците и пробвай.

Всичко записи: 237 : Дата на рег-ция: Юли 2010 : Отправено: 02 Февруари, 2014 - 23:27:03

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Whirlpool AWT 7125 [Страници (1)]