Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня INDESIT WIDL 126 - ­ ­ грешка F12

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (2): [1] 2 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

titi_111

Нов участник

Като вкюча пералнята в контакта започва да се пълни барабана, като още не съм стартирал пералнята. Ако натисна "старт" показва грешка F12. Предния път като я пуснах направи някакъв проблем и пералнята спря докато пълнеше барабана. Дадох платката да я прегледат. Като я включих след "ремонта" започна да прави описания проблем.
Как да реша проблема ???
Благодаря предварително
това свързано ли е с ниворегулатора? И може ли да е грешка от предния проблем за който предлеждаха платката и да се е натрупала грешна информация в платката и сега да ми прави проблеми. А забравих да спомена, че при включване в контакта освен че се пълни барабана(без да съм пуснал пералнята), водата изтича от мъркуча за канала

Прегледахме всички симистори, но се оказаха здражи. Тук има един сервиз, който поддържа гаранционните уреди на Технополис. Казаха че трябвало нова платка. От къде да намеря? А и на гърба на пералнята пише WIDL 126 CH. Според тях модификация "CH" не съществувала.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 30 Януари, 2008 - 21:18:04
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=113
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=245
Ако пералнята пълни вода, значи симистора на магнетвентила е избил
ако симистора е заминал нормално ли е да започне да пълни вода когато вклуча захранването на пералнята
да

titi_111, да не стане така че и с новата платка да не тръгне
занеси пералнята в сервиз - ще ти я оправят

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 01 Февруари, 2008 - 20:57:48
titi_111

Нов участник

Е това което написах е от сервиза. Но там кзаха че нямало "CH" А утре наистина ще я нося там.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 01 Февруари, 2008 - 21:03:33
състезателя

Участник

Всяка марка уреди си имат фирмен сервиз в повечето градове
и там може да се разчита на качествен ремонт и доставка на оригинални резервни части
така че потърси тях

Всичко записи: 66 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 01 Февруари, 2008 - 21:09:35
bamze

Супер участник
От: Варна
И ако е нагорял куплунга къде са изводите на симисторчетата пиши я бегала платката ,че и доставката и е затруднена . Старите модули бяха на Магнатек ама новите са румънски и това CH е от значение за този, който сменя модула.

Обикновенно прегаря J10 ако е със сушилня и фирата е голяма

att-47b295aed1c9b3.jpg

Всичко записи: 707 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Февруари, 2008 - 08:59:49
kolyo

Админ

Пералня indesit widl 126 - схема
Търся схема на indesit widl 126.Предварително благодаря
ceco22

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=98

пералня INDESIT WIDL 126 - код
Някой може ли да ми каже как да разбера каква е повредата от мигането на лапичките на пераля/сушилня WIDL 126 .
Благодаря предварително
todor_teofilov

http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Ariston.html
Кои лампи светят и кои мигат

пералня Индезит widl 126 - мигат 1 и 3 лампичка
В сервиза имам пералня Индезит widl 126, не пускаше вода, смених клапана, след това като я пусна на някоя от програмите например 4, пуска вода само от единия клапан и тогава почва да се включва помпата, сушилнята и почват да мигат 1 и 3 лампичка и последната червена. Проверих NTC на сушилнята ми дава 22 килома, на пералнята 53. имах един горенски, който е 21 килом, сложих го отстрани на долния, който е за перланята и пак прави същото. Нагревартелят и терморегулаторът са здрави. Имаш ли идея какво може да е?
Zoran Jovanovic
Това не е ли грешка F10 :
http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Ariston.html

widl 126 indezit - migat 1i3 zeleni iposledna crvena lampicka
пералната е сас сушилен барабан пуска од 1 клапан вода след това включва помпата и сушилната и мигат 1и3и чрвена лампички.не може да се ре стартира.всичко е здраво ,нц нагревател ниворегулатор клапан е нов на платката нема видимо изгорели . ако моженеки савет и как се чете тази грешка незнам. мерси
Zoran Jovanovic

Пералня indesit widl126s ex - при стартиране не заработва
Пералня indesit widl126s ex....При старт на бутона за включване ,лампата на блокировката започва да мига след това бутона старт пералнята се нулира светват всички бутони лампата на блокировката угасва и пералнята не прави нищо повече
След закасяване на блокировката помпата се включва за миг и спира след малко пак не дава грешка
мотора е здрав , нагревателя и всичко което може да се провери е здраво ако някой сеща нещо ...моля ако някой има думп да опитам с него
Благодаря !
nikigama
Провери кабелите от мотора до платката

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Април, 2009 - 18:32:44
mmixov

Нов участник

индезит widl 126 - грешка F04
При включване на машината в контакта започва изпомпване на водата и когато го направи няколко пъти светват мигане на блокировката заедно с бутона за лесно гладене.При мигането на тези бутони се включва и вентилатора на сушилнята.

На първо място ми е центрофуга600/1200, след него изплакването, тогава лесно гладене и последно отложения старт.

Ниворегулатора в нормално положение дава нормалнозатворен контакт между 2 и 4 краче а при налягане първо между 2 и 3 а при по голямо налягане 2 и 1 краче. Така ли трябва да бъде , моля ви помагайте!!!

Изобщо не се подава напрежение на нагревателя. Още щом включа захранването независимо на коя програма си се включва помпата след това пълни заедно с помпата и накрая като почне да мигат едновременно индикациите заедно с помпата заработва и вентилатора на сушилнята.

Пробвах с лампа на мястото на нагревателя - лампата не светва докато трае целия процес .
След като даде грешка и тръгне вентилатора на сушилнята няма как да спреш машината освен като изключиш напрежението от контакта на мрежата.
Пак прегледах много внимателно всичко което си ми казал .Да наистина изводите на нагревателя са откачени. Грешката е Е4- втора лампа от ляво надясно - +4. Не знам какво да правя. Дали да не пробваме смяна на памет? Препрограмиране и т.н.......

Виждам се в чудо! Казвайте какво да правя с тази пералня WIDL 126 DE .
Видимо платката е като чисто нова няма никъде нагорели писти и куплунзи. Ниворегулатора е абсолютно здрав, а грешка F 4 свети и туй то. Няма оправяне. Консултирах се тук със сервиза казаха че и да сменя платката няма гаранция че ще е съвместима с лицевата защото е DE - за Германия. Пълен боклук - не знам какво да я правя - пък като я гледам е чисто нова - казан от неръж. всичко свети.
Моля Ви за съвети!!!! Предварително Ви благодаря!!!!!

Проследил съм всички външни вериги за платката. Не виждам никакви нередности . Просто не съм в състояние да разбера какъв е проблема на пералнята. Затова искам помощ!

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Септ. 2010 : Отправено: 06 Септември, 2010 - 11:59:39
kolyo

Админ

Сигурен ли си че като пробва с лампата си откачил и двата извода на нагревателя ?

Пък и сигурен ли си че грешката е E4 - втората лампа отляво-надясно ?

Огледай платката за нагорели писти около куплунга на ниворегулатора и нагревателя

att-4c85072587947kod.jpg

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Септември, 2010 - 18:06:14
Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

Пералня INDESIT widl126 - трагва сушилня вместо помпа
платката е JABIL няма поражения по платката..има ли някои схема ..
трагва сушилня при всички стартове на пералнята а помпата не помръдва
valentino9799
Какво те интересува помпата.Що не прочетеш грешката.
платката е JABIL няма поражения по платката
А може да има поражения по периферията.
има ли някои схема
Каква по точно схема ти трябва?Ако прочетеш цялата тема сигурно много неща ще се изяснят.Ако ли пък не

Всичко записи: 416 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 29 Декември, 2010 - 23:07:59
kolyo

Админ

пералня Indesit WIDL 126 - ­ грешка F7
При кратка програма (11-30мин.) пълни вода, започва да пере и след няколко минути светват трите индикатора за лесно гладене, допълнително изплакване и оборотите на центрофугата + бутона за рестартиране (катинарчето) и пералнята спира, всички бутони са блокирани и мога да я изключа само от контакта. Като я включа отново - е готова за работа. При по-дългите програми (4 например) пералнята започва да работи, като цикъла на пране не спира (чакала сам я 4 часа) т.е. не преминава на изплакване. При ръчна намеса - преместване програматора на изплакване всичко се нормализира - изплаква, центрофугира и разпуска прането. Сушинята не съм я пробвала откакто се появи този проблем.
От какво може да е този проблем?
Програматор?
Нагревател?
Благодаря ви предварително за вашите отговори!
Nadya
Нагревател

Имам пералня idesit wild 126 s и постоянно ми мига червеното копче (с иконка на катинар) и едновременно бутон +8 и +2 от картинката по горе показана във форума ( ютията и часовника). Какво значи този код ?
xzq70r4

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=218

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Юни, 2011 - 12:13:01
kolyo

Админ

Пералня Indesit WILD 126 - не преминава от пране към плакнене
Здравейте, имам следният проблем: при пускане на пералнята тя не преминават от предпране/пране към плакнене. И 5 часа да работи тя си извършва само процедурите от този етап, като естесвено не се и изключва сама. Някой има ли представа от какво може да е това? Благодаря предварително
kris_kanev

Ако не излиза в никаква грешка зе това време , възможно е да се нуждае от препрограмиране.
Другия вариант е изгорял нагревател .
rampi

indezit widl 126 - не изпомпва вода
Здравейте, кам да попитам за следният проблем : пералнята работи минава през зададените програми но има едно ...не изпомпва водата помпата не включва когато мъркуча за мръсната вода е на място пералнята след като стигне момента на изпомпване спира тоест дава грешка както е описано светват две лампи + червената :
когато сваля маркуча ниско долу се изтича и така минава към следващтият режим .Така установих че помпата не работи .
Т въпросът ми е смяна на помпа платка или има друг чалъм за оправяне .
Благодаря предварително на отзовалите се .
juliyan69
Подай 220 V направо на помпата и ще разбереш дали е от нея

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 31 Юли, 2011 - 12:38:05
Stefoto

Нов участник

INDESIT WIDL126S - 6 лампи мигат без да спират
Здравейте.При включване на пералнята в контакта 6 лампи започват да мигат без да спират(прикрепил съм снимка).
В този режим бутоните за вкл/изкл и старт на програмата не работят.
Случвало се е и друг път да влиза в този режим след токов удар, но тогава след 5 минути се оправя и влиза в режим на работа.
Ако може да ме насочите откъде идва проблема ще ми е от полза.
Благодаря предварително

захранване? C10 и C17 ?
pacofazomera
C17 беше отишъл.
Мерси

att-53a8143a625dc126.jpg

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2012 : Отправено: 23 Ноември, 2012 - 09:02:37
toni bonboni

Нов участник

Здравейте, Имам тази пералня със сушилня и когато я включа започват да мигат едновременно или абсолютно всички лампи и тази за сушилня + отложен старт, гладенето, оборотите, плакненето. След около 20 минути мигане се оправя сама и мога да я пусна да работи.
Явно скоро ще е повредата, но искам ако можем да я отстраним все пак.
Някой може ли да ми помогне като ми каже как да стигнем до тези кондензатори и какви са им параметрите ?
Благодаря!

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2012 : Отправено: 09 Декември, 2012 - 22:42:23
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Смени електролитните кондензатори на платката и огледай за пукнати спойки.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 10 Декември, 2012 - 08:50:16
plamen82

Нов участник

пералня INDESIT WIDL 126 S EX - платка
пералнята е със сушилня.Преди една седмица,когато я включих всички лампички започнаха да мигат - без да можеш да я включиш.От оторизираният сервиз дойдоха и ми казаха,че трябва нова платка,която струва 300 лв. и един месец гаранция или нова пералня(то май по-добре).Пералнята ми е на 4 години - изглежда като току-що купена.Дал съм 900 лв. за нея - не искам да я хвърлям - все някой би следвало да може да поправя тези платки(програматори). Знаете ли някакво решение на този проблем ?
Предварително ви благодаря за съдействието !!!
ако е C10 или C 17, както пише по-горе , откъде може да се закупи такова нещо ?

мигат точно 6 лампи без да спират - какво ще е необходимо да се направи?

Това,че около С 4 също е черно,означава ли,че и D2, D3 също са заминали? От долната страна на платката е черно с радиус от 1.5 см. около С4 . Дали има шанс да се поправи ? А и C17 изглежда издут отгоре.

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Май 2013 : Отправено: 19 Май, 2013 - 14:13:58
s_gangalov

Супер участник
От: гр.Русе
Смени само С17 и пералнята ще тръгне.

Всичко записи: 529 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 19 Май, 2013 - 14:54:48
plamen82

Нов участник

смених С 17 и пералнята тръгна

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Май 2013 : Отправено: 21 Май, 2013 - 22:37:34
Sako

Нов участник

Здравейте, Изчетох всичко от форума по моя проблем, но имам няколко въпроса.
Проблема: Пералната пълни, но при започване на въртене, двигателят се тормози и не превърта барабана, с омоща на ръка - става.
При центруфугиране и изпомпване проблеми няма.
Четките на двигателя са ОК. Ремъка не превърта. Не можах да намеря КОНДЕНЗАТОРА, който е описан за други перални със същия проблем.
Кондензаторите на платката (С4, С17, С16 и С20), не се виждат да са раздути.
Около С4 има нещо като опушено.
Като се вгледам С17 не е идеално плосък отгоре.
Въпросите са ми:
-Кой кондензатор на моята INDESIT WIDL 126 S е т. нар. "кондензатор на ел. мотора" . И ако не е някои от тези на платката, къде да го търся...
-Как да премеря дали кондензаторите С4 и С17 са ОК.
Благодаря

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Септ. 2013 : Отправено: 19 Септември, 2013 - 13:55:21
kolyo

Админ

Сменяй мотора(или пералнята)

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Септември, 2013 - 14:33:41

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня INDESIT WIDL 126 - ­ ­ грешка F12 [Страници (2): [1] 2 » ]