Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Candy AL CB 133 Т - не ­ нагрява

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

nebelservice

Постоянен участник
От: София
Колеги , помагайте ако можете !

Нв мога да я накарам тая пущина да нагрява водата и това си е, нещо друго , даже не ми се изяснява как се реализира термоконтрол на водата въобще.

Клиентите твърдят че никога не е нагрявала ...

Така както се вижда по схемата нагревателя се управлява от контакт на реверсивния диск... Пералнята обаче, не губи захранване на моторчето на програматора на никоя стъпка от програмата.

Не мога да разбера как се осъществява регулиране на температурата също.

Платката е REMCO-5038 91200606
Захранващия тиристор на моторчето не изглежда пробит, здрава напреженова защитка ....
NTC при около 10 градуса - 100 кОма

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Февруари, 2008 - 14:59:47
kolyo

Админ
От: Русе

Те тия перални са така , често дават такъв дефект
Нагревателя можеш да го провериш като откачиш единия извод на моторчето на програматора и въртиш докато включи.

Датчика не трябва ли да е 20к

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Февруари, 2008 - 17:13:15
nebelservice

Постоянен участник
Ами не знам колко трябва да е . Пробвах с NTC 50 кОма и пак същото.

Иначе по веригата на нагревателя и самия нагревател всичко е наред, появява се захранване както е по времедиаграмата от схемата, на два пъти за един оборот на реверсивния диск.

Според мене от процесора на платката трябва да се прекъсне захранването на моторчето точно в момент, когато, контакта е включен, но как се синхронизора това ... не знам

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Февруари, 2008 - 17:19:02
kolyo

Админ

Управлението е от контактите на програматора към изводи A B C (B5 , B6 , B7 ) на платката, които са синхронизирани с контакта на нагревателя
когато са отворени към процесора се подават 50 херца
когато са затворени към -5 волта - логическа единица
когато са затворени към 0 волта - логическа нула

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Февруари, 2008 - 17:44:09
joroklima

Постоянен участник

Датчика трябва да е 20ком.
Имал съм такъв случай и докато не го смених , пералнята не грееше.

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 08 Февруари, 2008 - 08:32:39
nebelservice

Постоянен участник
Да така е, 20к, сега сменям и ще кажа.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
09.02 Работи с 20к датчик , но още не съм разбрал със схемата налице как се захранва нагревателя. Не е през реверсивния диск както си мислех, понеже мотора не спира по време на нагряване.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Февруари, 2008 - 14:26:56
kolyo

Админ

Пералня Candy 133 - тече
Появи ми се проблем с пералнята - едно архаично Candy 133. Започна да тече точно под помпата за мръсна вода. Шланговете са здрави и сухи, а овлажняването е точно под тялото с перката.
Някакви идеи за ремонт, защото имам опасение, че едва ли ще намеря нова помпа.
Имам нужда от съвет. Пералнята Candy протече при помпата. Въпросът ми е: Оотсраним ли е този проблем (чрез подмяна на семеринги, уплътнения и т.н.) или да се впускам в търсене на нова помпа? Има ли начин за полеви тест на помпата, който да докаже предположението ми?
canonman

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Октомври, 2010 - 21:07:09

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Candy AL CB 133 Т - не ­ нагрява [Страници (1)]