Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня ariston avsf-109s - ­ омекотител

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не взима омекотитела??
цветина

Нов участник

Имам пералня ariston много нов модел.От бизкия месец отказва да ми взика омекотитела какво ли не опитах мия го постояно(отделението),почистих някакъв филтер отдолу, вече разреждам омекотителя.
Не знам какво друго да направя от сервиза ми отговориха че е до налягането???
Аз сам на 1вия етаж саседите отгоре казаха че нямат никакви проблеми.

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 08 Февруари, 2008 - 14:56:20
zmd

Участник

почисти ли ваничката за праха ?
на някои модели аристон омекотителното гнездо е с отвор на висичина ако е запушен отвора може да не го взема .
провери по време на вкарване на вода в гнездото за омекотителя идва ли вода в гнездото

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 08 Февруари, 2008 - 19:30:44
цветина

Нов участник

Ми попринцип това казах ,че го мия преди всяко пране.Ще обърна внимание дали се пълни с вода но все пак благодаря!Пак ще пиша.

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 08 Февруари, 2008 - 19:58:27
kolyo

Админ
От: Русе

вече разреждам омекотителя
от самото начало е трябвало да го разреждате

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Февруари, 2008 - 20:33:01
цветина

Нов участник

Ми аз като го разреждам пак не минава! А все пак знам че може и без да се разрежда виждала сам и преди перални

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 08 Февруари, 2008 - 20:34:39
zmd

Участник

Цвети няма значение дали го разреждаш или не проблемите са следните.
първо или няма достатъчно налягане в течащата вода или ти е запушено гнездото на омеклотителя
и още нещо изкарай кутията и вземи стара четка за заби и мн леко почисти самите отвори на кутията.

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 08 Февруари, 2008 - 21:06:31
bamze

Супер участник
От: Варна
И ако е задръстена цедката на маркуча за чиста вода налягането също е калпаво . Тука по Варна бол каманаци и варовици във водата.

Всичко записи: 706 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Февруари, 2008 - 09:53:33
цветина

Нов участник

Ами пожънах ,успех вече взима омекотителя! Незнам точно от кое ,но не чистих само цетка отпред- изчистих и с четка дупчиците,изчистих и филтера отпред ...Много благодаря!!!!

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 09 Февруари, 2008 - 21:13:55
цветина

Нов участник

и все пак не взима винаги омекотителя това не е нормално!

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 16 Февруари, 2008 - 20:28:40

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня ariston avsf-109s - ­ омекотител [Страници (1)]