Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня GORENIE WA 62121

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 мигат всички лампи
bojinov

Участник

Здравеите колеги.
При избиране и стартиране на програма пералнята пълни вода развърта на едната страна и спира и след около една минута започват да мигат всички лампи на интервали по четири пъти.
Благодаря ви предварително.

Тахото показва 85 ома. Толкова ли трябва да бъде.

Всичко записи: 57 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 15 Февруари, 2008 - 09:58:32
kolyo

Админ
От: Русе

Провери ли магнитчето на тахогенератора и съпротивленията му на платката - често изгарят

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Февруари, 2008 - 16:28:16
zmd

Участник

ако магнита на тахото е наред провери четките на двигателя ако има блокирала четка също го прави този номер.
имал сам подобен случаи

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 16 Февруари, 2008 - 21:35:48
Bosoglav

Нов участник

servis kodove

att-4f604491ad0f52121.jpg

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Ноем. 2010 : Отправено: 17 Ноември, 2010 - 01:18:51
ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 00

Нов участник

перална gorenje wa62121 - не нагрява
перална gorenje wa62121 не включва нагревател.нагреватела е здрав няма отечка
ниворегулатора работи.

датчика е 37.1 килоома

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Март 2011 : Отправено: 14 Март, 2012 - 11:11:44
vanilechkin

Нов участник

При стайна температура 20гр. датчика трябва да е 24к
Провери и реленцето,което включва самият нагревател,може то да е дало фира!

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 15 Март, 2012 - 15:49:12
pacofazomera

Постоянен участник

на пръв поглед релето може да изглежда здраво но понеже платката е двойно фолирана обикновено прекъсва точно под релето !

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 15 Март, 2012 - 17:38:24
anspiv

Нов участник

Здравейте ,незнам дали трябва тук да си задам въпроса ,но се надявам да ме ориентирате.Може ли да ми препоръчате сервиз за перална gorenje ,не иска да центрофугира.Благодаря и се извинявам ако не е мястото тук за моя проблем

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2012 : Отправено: 17 Март, 2012 - 14:47:51
kolyo

Админ

http://www.gorenje.bg/support/service

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Март, 2012 - 15:55:47
anngelina

Нов участник

Пералня Gorenje WA 62121 - не ­върти
Здравейте ще Ви бъда благодарнa ако някои може да ми помогне с моя проблем.На въпросната пералня след стартиране започва да върти и спира, след малко се опитва да върти но не може и започват да мигат всички лампи.
задавам само да центруфугира и пак завърта за секунда и спира.
съпротивлението на тахогенератора е 95 ома
къде да занеса платката да се провери

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Апр. 2009 : Отправено: 07 Септември, 2012 - 22:55:41
kolyo

Админ

http://www.gorenje.bg/support/service

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Септември, 2012 - 21:46:59
kolyo

Админ

Пералня Gorenje WA 62121 - на центрофуга примигва
Пералнята беше за четки!Смених ги.Мотора завъртя и след като стигне до стъпка центрофуга става странно.На високите обороти на центрофугата LED индикацията показваща текущата операция(в случая центрофуга) примигва почти незабележимо!С премигването накъсва и мотора.Това става съвсем несинхронизирано и почти незабележимо.LED не гасне, а просто примигва за част от секундата!С това премигване се чува цъкане от платката(реле може би...нз и само предполагам)С това премигване също,но не всеки път се отваря и магнет-вентил.Става много бързо.Не започва да налива,а просто цъка вентила заедно с премигването.След това мотора и помпата спират за момент и цялата стъпка на центрофугата се рестартира и се повтаря същото до безкрай!!!Не дава грешка.Мотора не тегли голям ток.Смених отново четките с такива за горение.Първите бяха по размер,но не за горение.Ефекта беше същия!Четките са по колектора.Колектора е чист,а мотора не искри.Платката я свалих и пратих за проверка с описание на проблема.От там ми я върнаха и казаха,че е изправна.Казаха да погледна четките.За това ги смених отново(вторият път описан по-горе).Не мога да повярвам,че е от мотора.Вече не мисля,че е от четките.Оставих я да работи на центрофуга цял ден за да оглади четките идеално.Цял ден едно и също... на високите обороти прекъсва и се рестартира.Вече си мисля дали има възможност тахогенератора да е виновен.Имам чувството,че мотора направо "излита".Много високи обороти развива.Именно там се появява проблема.Има ли вероятност да не отчита правилно оборотите и да ги вдига много...!!?Помогнете със съвет Благодаря на отзовалите се.
k_r_i_s_o

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Октомври, 2012 - 23:33:59
stean

Редовен участник
От: В.Търново

Симптомите са ти от тази тема: http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=969
Нов мотор или този за рециклиране (ремонтират се успешно)

Всичко записи: 236 : Дата на рег-ция: Юли 2010 : Отправено: 15 Октомври, 2012 - 23:54:04

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня GORENIE WA 62121 [Страници (1)]