Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

пералня Fagor FE426

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

izida78

Нов участник

Имам пералня FAGOR FE 426 вече цели 8 години работи без проблем но сега като започне да пълни вода не иска да спира и така докато се напълни барабана с вода и започне да избива през капака .
Идваха няколко техника но нищо не можаха да направят .
Ако някои е имал такъв проблем моля да ми помогне .

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 18 Февруари, 2008 - 19:13:52
zmd

Участник

Izida78 свали горния капак на пералнята.
Виж къде е закрепен ниворегулатора ,свали маркучето и се опитай да го продухаш. ако е задръстен свали го и го почисти.
След толкоз години експлоатация вазможно е да се е задрастил маркуча за нивото,мн често ходя на ремонти за такива работи.
Ако не е задрастен тогаз търси причината др. УСПЕХ.

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 18 Февруари, 2008 - 20:25:39
izida78

Нов участник

zmd благодаря маркуча беше много задръстен спести ми около 600 лева за нова пералня .
Не знам как да ти благодаря .Ако знаеш колко време се мъча.
Направих си го сама .СЪРДЕЧНИ БЛАГОДАРНОСТИ ОТ МЕН.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 23 Февруари, 2008 - 11:00:10
f114

Нов участник

Пералня fagor fe 426 - Не изпомпва добре - мокри дрехи
Привет, имам следния проблем с моята пералня ветеран (96-та година) фагор fe 426: след центрофугиране дрехите са много мокри и понякога има сапун по тях.

Какво направих до момента - разглобих маркучите около помпата и изчистих "мехчето" от всички боклуци. Продухах отгоре и тънкия маркуч, който излиза между барабана и помпата към една джаджа на страничната стена (продухването беше много трудно, почти няма движение на въздух) При първия тест без пране помпата си работеше ОК и изпомпа всичко. С пране една седмица работеше тип-топ, но после отново се появи стария проблем. Има ли смисъл да чистя/разглобявам по помпата или да я сменям (има ли ерзац и къде да го търся, колко струва?) Възможно ли е да е друг проблема - маркуча за нивото, центрофуга, програматор и тн? Мерси за помощта.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 23 Май, 2009 - 14:24:51
Гост

ОТСТРАНЕН

Ако си продухал добре всичко и е чисто , не ти остава нищо друго освен да смениш ниворегулатора сигурно има вътре малка дупчица и вече изпуща ,имал съм много такива случай след смяна всичко е наред.

Отправено: 01 Август, 2009 - 17:17:59
rado1

Участник
От: Провадия

най вероятно помпата ти прави проблеми ако е магнетична сменяи я

Всичко записи: 92 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 01 Август, 2009 - 17:58:34

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » пералня Fagor FE426 [Страници (1)]