Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Bauknecht WA 2340 WS ­ NL-не върти двигателя

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не върти мотора нито на пране нито на центруфуга
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Bauknecht WA 2340 WS NL
12NC 8554 978 12001

Програматор EC 4475.01 D 05 461971015363

Пералнята пълни вода и замлъква.Не върти двигателя нито на пране нито при поставяне на програматора в режим центруфугиране.Прозвънена е периферията откъм програматора двигател,помпа,NTC,нагревател,ниворегулатор,блокировка на вратата.Четките визуално са поверени и са годни за работа.С цел локализиране на проблема са сменяни три програматора но пералнята се държи по същият начин.Нейният програматор е отварян и няма слаби спойки по релето за реверс.Измерено с уред захранването към процесора изглежда нормално.При замостяване на симистора двигателя тръгва.
И при всичко изброено пералнята трябва да пере ама не ще
Ако някой има по свежи идеи моля за помощ.

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Февруари, 2008 - 12:02:58
kolyo

Админ
От: Русе

Влез в сервизния режим и виж докъде ще стигне :

att-47bea0ad4f3c7test.gif

Всичко записи: 11469 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Февруари, 2008 - 12:15:09
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Днес намерих комутация от такава пералня и се оказах с три здрави програматора а може би и четири просто единият не ми беше под ръка.Остава проблема да е в кабелната форма.Ще трябва по внимателно да проверя и всичко което ми излизаше нормално по периферията

Тестов режим не съм пробвал понеже ще имам достъп до пералнята едва в понеделник.

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Февруари, 2008 - 20:08:48

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Bauknecht WA 2340 WS ­ NL-не върти двигателя [Страници (1)]