Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня INDESIT WIN 102

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (2): « 1 [2] ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 центрофуга
edin ot vas

Редовен участник
От: Ямбол

оказа се платката.умряла мишка под радиатора на големия симистор.
някой ако разполага със снимка за да видя елементите и патечките който са изгорели.

немога да видя транзистора и резистора какви са,те управляват помпата

Всичко записи: 145 : Дата на рег-ция: Окт. 2012 : Отправено: 28 Септември, 2014 - 11:25:34
s_gangalov

Супер участник
От: гр.Русе
Дано свършат работа.

http://prikachi.com/images.php?images/168/7632168G.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/171/7632171D.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/174/7632174m.jpg

Всичко записи: 528 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 28 Септември, 2014 - 12:22:03
edin ot vas

Редовен участник

немога да видя транзистора и резистора какви са,те управляват помпата
ето тези елементи

att-542816339058aatka.jpg

Всичко записи: 145 : Дата на рег-ция: Окт. 2012 : Отправено: 28 Септември, 2014 - 17:07:47
kolyo

Админ
От: Русе

Транзистора е BC 846 BW (6BW), резистора до него 1к
Горния резистор само ги махни - може и без него

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Септември, 2014 - 17:35:40
edin ot vas

Редовен участник

здравейте, смених транзистора и резистора който съм отбелязал.
помпата тръгна, но се яви друг проблем. като вкл. помпата тя остава да работи постоянно, не може да се спре по никакъв начин . нито от селектора нито от копчето за изк. на пералнята, само от щепсала.
на какво може да се дължи ?

и с нов симистор не може да се изк. помпата

Всичко записи: 145 : Дата на рег-ция: Окт. 2012 : Отправено: 04 Октомври, 2014 - 08:59:16
kolyo

Админ

Пералня ИНДЕЗИТ WIN102 не приема ­ команди
След преместване от едно жилище в друго пералнята не приема никакви команди и не работи. Мигат само червения диод на ключалката и зеления на отложения старт.
Вода има и е под налягане. Филтъра е чист и помпата се превърта с отверка. Четките на мотора са нови, няма нагар по колектора. Никакви видими прекъсвания на кабели или нагорели писти по платката. Галетните ключове за температурата и избора на програма са ОК, имат си грес и не са зацапани. Двата диода просто си мигат без прекъсване и никой бутон не им влияе. Обръщах щепсела без ефект. От едното жилище до другото преседя 6м без да е включвана на вода и ток. Люка си се отваря не се блокира. Приложих снимка на лицевия панел. Ако някой има идея да помага, моля.
reksi

Провери блокировката!
upsarin

att-55579de8b3051102.jpg

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Май, 2015 - 22:43:36
kolyo

Админ

Пералня Indesit win 102 - не се отваря вратата
Пералнята след като си свърши програмата, светва копчето за отключване на вратата, но не мига, след 5-10 минути започват да мигат всички копчета, но вратата не може да се отвори. Къде може да е проблема и може ли да се отсрани без да се носи за ремонт?
Iliqna_90
Като извадиш щепсела вратата не се ли отваря ?

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Юли, 2015 - 15:10:52
kolyo

Админ

Пералня Indesit WIN 102
Здравейте, Имам пералня Indesit WIN 102, при която се появи следният проблем :
При включване на дадена програма - пране, центрофуга, източване, пералнята тръгва нормално според програмата. Но след 20-30 секунди спира и не продължава нататък, все едно програмата е свършила. Врата се заключва при започване и се отключва при спиране, точно както си трябва. Като пусна пералнята, и след като спре, ако се опитам пак да пусна нещо, не тръгва, не дава никаква индикация. Ако изчакам 1-2 часа и тогава се опитам - тогава пак тръгва за малко и отново спира.
Отворил съм пералнята, всичко изглежда наред - кабелите са ок, захранване има, вода има, ключалката сякаш работи добре, по платката не виждам черни или раздути елементи. Опитах диагностика по кодовете с грешки, но при мен не свети нищо от посочените 5 индикатора.
Моля за насоки къде да търся проблема.
vesso83

Измери нагревателя дали няма утечка към корпус.
kableman
И четките на мотора

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Юли, 2017 - 18:01:19
rokoko

Участник
От: Шумен

Пералня indesit win 102 ex
Пералнята работи до момента в който включи центрафуга и не спира,когато се превключа само на центрафуга всичко е ок.
откачи замасяването на мотора
След смяна на четки и почистване на колектора всичко се оправи .Благодаря за съвета.

Всичко записи: 81 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 10 Октомври, 2017 - 13:01:52
Getz

Нов участник

Здравейте, побеля ми главата от един Indesit WIL 85 ех/тр
тръгва нормално, пълни, нагрява, пере...стига до края почти, до центрофуга и изпомпване -и млък, и свети само старта/червената/ и 4h 6h, - . Зануляване, изключване - не помага.. Жената простира мокри дрехи, а аз вадя останалата вода...щото помпата за 5-6 сек - върти, но остава две канчета вода...Следващия път, когато я пусна, след ден-два - довършва командата от предишната - демек центрофужи, изпомпва, и тогава почва новата програма...до същия момент.
Изчистих филтъра, имаше 3-4 монети, вадих помпата, маркучи, канал - чисто, помпата на директен контакт - върти нормално, извадих долната платка, имаше надут електр. кондензатор - 470 мF, 10v - смених го, почистих контактите, прегледах цялата платка - никакви следи от поражения...Сглобих - пуснах....до същия момент - с това изключение, че вместо да светят двете цифри /как опеделяте F - грешките, не намерих пояснение/ - сега свети само 9h и червената. Само 2-3 минути преди края на процеса ...искам само центрофуга, и изпомпване...
Моля, помогнете !

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Окт. 2017 : Отправено: 10 Октомври, 2017 - 22:49:28
evge2

Нов участник

Пералня Indesit WIN102
Здравейте, вчера пералнята отнякъде изглежда даде на късо и изгоря бушона на ел. таблото. След това я включих наново и доизпра прането, но не иска да центрофугира. Като завърта барабана се мъчи (трудно тръгва).
Четох във форума за същите симптоми и си мисля че може да е от кондензаторът на двигателят.
За беда, нито го знам къде се намира ,нито го знам колко микрофарада е.
Моля за компетентното Ви мнение ,ще съм много благодарен ако ми помогнете.
Моторите с четки нямат кондензатор.
Какъв може да е проблемът според Вас ?

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Май 2014 : Отправено: 12 Юли, 2018 - 22:51:28
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=199
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1049

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Юли, 2018 - 12:37:59
evge2

Нов участник

Здравейте,благодаря за съдействието досега,моя мотор (с жълтия етикет) явно е окъсил ,мога ли да сложа мотора със сивия етикет на снимката ,въпреки че има една цифра разлика в номерата?
Линковете долу водят към снимките!
http://evge2.snimka.bg/photos-from-gsm/motor2018.5134081
http://evge2.snimka.bg/photos-from-gsm/motor2018.5134081.38688324

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Май 2014 : Отправено: 18 Юли, 2018 - 11:01:51

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня INDESIT WIN 102 [Страници (2): « 1 [2] ]