Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

пералня SILTAL SLE 40Z - помпа

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не работи помпата
dimitar.dimitrov

Нов участник

свалих задния капак, но по маркуча за изхвърляне на водата разбрах че помпата се намира зад предния капак как да стигна до нея?
предния капак май не се сваля, да я обърна настрани ли?
пералнята има тежести за устойчивост при центрофугиране и може да стане още някоя повреда при обръщането и настрани.
Моля, да ми помогнете да стигна до помпата и да я проверя за блокажа. Бладоря предварително.

----

Всичко е наред. Обърнах пералнята да легне настрани. Свалих помпата и я освободих от навити по нея текстилни конци от прането...

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 26 Февруари, 2008 - 16:36:31
kolyo

Админ
От: Русе

пералня siltal sle 40 zt - смяна на лагери
Блокраха лагерите на барабана на пералнята и реших да ги сменя на не знам как .
свалих ремъкът и шаибата .почнах да избивам оста но не става.
помогнете със съвет как да ги сменя.
румен джамбазов

За сам ще ти е сложно,но...
1 - барабана трябва да се извади от горе или от долу на пералнята.
2 - Едва тогава ще стане ясно кво ще се прави. Разглобява се почти на цяло
rjrjrj.rjjj

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=39

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Март, 2011 - 13:58:50
kolyo

Админ

Проблема се състои в това, че пералнята първоначално не искаше да изплаква и центрофогира дрехите. Казаха ми че това е заради помпата която не изпомпва водата, затова я разглобих. Оказа се че пералнята е моден без филтър, Siltal SLE 40 ZT и поради тази причина точно преди перката на помпата имаше няколко стотинки. От там дойде и по-големия проблем, защото един приятел ми каза да махна маншона за да бръкна и да извадя стотинките, но не стана точно така, защото имало скоба която го държи (за която аз не знаех ) и сега след като го издърпах незнам как да отворя пералнята и да го сложа пак. Маншона си е здрав.
мерси предварително
zero0666

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Ноември, 2013 - 13:36:42
zoia1

Нов участник

Имам проблем със същата марка пералня. Пълни си вода, но не тръгва да върти барабана , когато превъртя програматора ръчно си източва водата . Пробвах и пуснах пералнята без пране , всичко си е наред пълни вода ,барабана си върти цинтруфужи без проблем . Мисля че проблема е дребен , но незнам какъв , моля помогнете със съвети . благодаря

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2013 : Отправено: 27 Декември, 2013 - 11:23:52
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=26

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Декември, 2013 - 17:17:35

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » пералня SILTAL SLE 40Z - помпа [Страници (1)]