Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня ВЯТКА ВА160500 - ­ инсталиране

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

CHILIEV

Нов участник

здравейте, скоро попаднах на автоматична пералня Вятка 160500, но проблема е че не мога да я свържа.
при изглед отзад - долу в ляво има изход за отточната вода - това добре, но горе вдясно, където трябва да бъде чистата вода има два входа и на двата има някакви цедчици, като филтърчета. Единия вход е бял, а другия черен.
Помагайте, къде се вързва чистата вода ?
благодаря предватително

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 05 Март, 2008 - 09:44:10
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Пералнята е изпълнена за включване към мрежа с топла вода.В твоя случай свързваш пералнята с два входящи маркуча и оставяш нагряването на нагревателя!

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Март, 2008 - 12:43:19
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.elremont.ru/stirm/st_rus/strus_rem72.php

att-47ceaed3e287ais_4.gif

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Март, 2008 - 16:29:31
zmd

Участник

Ако не си с централна топла вода не я свързвай към топлата вода съвет от мен.
С една тетка 3/4 и три нипела 3/4 си решаваш проблема.

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 05 Март, 2008 - 21:02:45
zz_stefanov

Участник
От: Варна

А не може ли проблема да се реши с подмяна на вентила с единичен и обединяването на двете им вериги. Мисля че ако вместо топла вода постъпи студена тя ще си я стопли. Тук е възможно да стане каша, тя само през втората вана ли прекарва топлата вода?
Или да се сложи троен вентил с един вход. Това май е най удачното.

Всичко записи: 86 : Дата на рег-ция: Яну. 2006 : Отправено: 05 Март, 2008 - 21:40:21
zmd

Участник

Може и да го пресвържеш.Когато махнеш горния капак ще видиш двата винтила - от единия има мост към другия .Вземаш другия край и го замостваш със другия край на другя вентил който ти е единичен.
На много перални които са идвали от Англия съм го правил този номер мисля че и тук ще стане .
Така че опитаи. Успех.

Всичко записи: 97 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 07 Март, 2008 - 21:53:24

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня ВЯТКА ВА160500 - ­ инсталиране [Страници (1)]