Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Indesit Wil 85 - платка

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Късо съединение в платката за управление
peio

Нов участник

На входа е постъпило свръхнапрежение.R/Cфилтъра е изгърмял.J4 е опушен.Нагърмели са резистори,кондензатори,симистора за блокировката на вратата,.
Тъй като не ми е по силите,смяната на елементите бе направена в тв.сервиз.
След поставянето на платката на място,индикацията сработи.Приема се зададената програма,но блокировката не сработва и пералнята не започва работа.
Има ли шанс да се мине без смяна на цялата платка?

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 05 Март, 2008 - 15:27:32
kolyo

Админ
От: Русе

Замости контакта на блокировката и ще разбереш

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Март, 2008 - 15:52:10
peio

Нов участник

показва ми грешка 01.
Отивам да проверя симистора ,и всичко около "короткое замикание .......приводним мотором.."

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 05 Март, 2008 - 17:22:43
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Ariston.html

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Март, 2008 - 17:38:02
peio

Нов участник

Пералнята тръгна.Открих още два пробили резистора,но трябва да си намеря по-силна лупа,толкова са малки.Само не съм сигурен за стойността на резистора до J4/между симистора и релето.Сложих 102.
Малко ме смущава и едно "църкане"в захранването .Спира само когато се извади щепселът от контакта.

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 06 Март, 2008 - 11:53:43
kolyo

Админ

Едното е 5 волта за процесора(стабилизирано) , а другото 7 волта
Заедно правят 12 волта за захранване на релетата

Ако си майстор може и да стане с трансформатор, изправител, кондензатори , стабилизатор на 5 волта.

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Март, 2008 - 17:37:37
peio

Нов участник

Благодаря за информацията.Ако и сега нещо стане със захранването,ще опитам с траф./Междувременно ми отремонтираха захранването и днес я тествам/

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 07 Март, 2008 - 11:08:02

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Indesit Wil 85 - платка [Страници (1)]