Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

пералня Siltal SL085X

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

vladoo

Нов участник

Пералнята не развива пълни обороти на центрофуга, дали е от платката модел CVA218 и ако е от нея кой елемент може да е повреден?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 10 Март, 2008 - 12:11:29
bobby

Участник
От: Русе

процесора или програматора

Всичко записи: 99 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Март, 2008 - 13:32:23
kolyo

Админ

мотора

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Март, 2008 - 17:48:34
Valio

Постоянен участник
От: Варна

В момента ми излезе подобен проблем,само дето и по някой път неще да завърти и ниски обороти,мъчи се аха-аха и не развърта.Проверих мотора добре 'изглежда' ,дали има шанс платицата да ми прави въртели/CVA218/?..

Мотора е...Слаба връзка на еднатата намотка на ротора към колектора

Всичко записи: 305 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 02 Май, 2008 - 18:23:50
gotiniq7

Нов участник

siltal sl085x - няма реверс
Здравейте, попаднах на тази пералня и забелязах че когато пере барабана се върти само обратно на часовника, изчаква и после пак в същата посока. Жената от която я взех ме убеждава че така си е било винаги, но на мен не ми се вярва. Така ли е наистина и ако има проблем къде може да е той. Благодаря предварително

Възможно ли е повредата да е в платката cva208 ? Клемите са добре на програматора.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 17 Октомври, 2013 - 16:09:20
kolyo

Админ

не. Реверса е от контакти на програматора - огледай кабелните обувки
http://www.elremont.ru/stirm/st_eng/image_rem55/sl_003.gif
http://www.elremont.ru/stirm/st_eng/image_rem55/sl_004.gif

Ако са добре, значи има нагорели контакти или износени гърбици.

Всичко записи: 11427 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Октомври, 2013 - 16:43:53
gotiniq7

Нов участник

Прав си, тъкмо премерих елементите и не намерих повреда в платката.
Програматора разглобяем ли е? Модела е crouzet type 2000

Зачистих го отвътре, като само до първата секция имах хубав достъп. Но мина един познат и врътна оста докато беше разглобен и се разместиха буквите
И отново си прав за износването, докато върти като натисна отзад силно буксите и тръгва нормално.

Оправих програматора. Блока с пластините и гърбиците се фиксира към ламарината с 4 правоъгълни издатъка, запилих ги с по 1 мм за да се приближат към шайбите и всичко тръгна. Благодаря за съветите
Ето видео http://vbox7.com/play:b6aa959dec

Здравейте, бихте ли ми казали какви са лагерите на Siltal sl 085 x и семеринга. Благодаря отново

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 23 Октомври, 2013 - 18:09:11

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » пералня Siltal SL085X [Страници (1)]