Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня INDESIT WA 8 IT - ­ зацикля

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 зацикля след като напълне
batsvilen

Нов участник

Поздрави на всички. Значи проблема е следния:
след като се пусне на основна програма ( примерно 5 ) пълни вода нормално и след което започва да върти леви-десни и така остава без да преминава по нататък, а изплакването си го минава както трябва.
Преди време е сменяна помпата, от скоро е изгорял нагревателя и е започнала да прави така.
При пускане мига един път следвано от три къси мигания, това е и за край, приема си нормално програмата. Платката е LB 2000 C.
Благодаря предварително.
Не нагрява, но до нагревателя отива захранване, него ще го сменя стига да намеря ама основния проблем е че не преминава нататък. Доскоро поне е топлела ама пак не е продължавала. Има ли специален начин за да се вкара в режим този модел да изкара кодовете. Ако по време когато е зациклила се превърти напред сама прекарва всички програми и се връща на същата .

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 20 Март, 2008 - 22:17:13
Milcho

Редовен участник
От: Павликени

Смени си нагрезателя и всичко ще е ОК!

Всичко записи: 129 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 20 Март, 2008 - 23:42:37
batsvilen

Нов участник

Притеснява ме че до скоро е топлела ,а пак е стояла на едно място, но утре ще се чуя със хората да потвърдят да ли е било така, иначе ще им предложа да сменя нагревателя или да имитирам че водата се загрява и да видя дали ще продължи.
Утре ще се чуя с тях и ще ви информирам за нещата, благодаря на всички за сега.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 21 Март, 2008 - 00:12:48
bamze

Супер участник
От: Варна
За нагледност ,но с откачен нагревател ще даде грешка .Пробвай все пак .

att-47e35166235f0T104.jpg

Всичко записи: 705 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Март, 2008 - 08:09:22
batsvilen

Нов участник

Поздрави на всички.
Значи хората са 90% сигурни че когато е станало това зацикляне е спряла и да топли и са 100% сигурни както и аз че друга индикация на светодиода не се изкарва, макар че нагревателя е прекъснал. Идеята ми е или направо да взимам друг нагревател или да имитирам загряване освен ако в програмата не е заложено че трябва да е в рамките на дадено време и ще изведе грешка, за да сам спокоен че ще продължи напред. Интересното е че когато е на пред пране ( програма 5 ) не включва да нагрява ( мерил съм го ) а пак зацикля, няма логика да изчаква загряването след като не го е включило. Иначе на следващата програма 6( основното пране ако не се лъжа ) веднага се подава захранване. Ще изчакам какво ще решат и ще ви информирам.
Благодаря пак на всички отзовали се .........

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 21 Март, 2008 - 20:31:59
kolyo

Админ
От: Русе

batsvilen не ни занимавай с глупости

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Март, 2008 - 21:05:49
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
batsvilen по старите модели на Индезит не изкарват грешка за прекъснал нагревател.Вече по новите измерват дали има консумация на ток и индицират при проблем.Не разбирам защо не си свалил задният капак досега да видиш съпротивлението на нагревателя какво е?

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Март, 2008 - 21:17:25
goro69

Нов участник

здравейте, тази тема е доста стара, но на мене сега ми се наложи да се занимавам с това.
искам да попитам- колко трябва да е съпротивлението на нагревателя на гореупоменатата пералня INDESIT WA8./1700 W/.
на мен ми показва 32 ома.
благодаря

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 06 Май, 2015 - 15:48:36
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Нормално е показанието.

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Май, 2015 - 18:00:17
goro69

Нов участник

Благодаря за бързия отговор

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 06 Май, 2015 - 18:20:05

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня INDESIT WA 8 IT - ­ зацикля [Страници (1)]