Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня GORENJE WA 1044

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

elney

Нов участник
От: София

Пералня GORENJE WA 1044 - ниско ниво на водата
Как мога да кача нивото? Има ли схема на тази пералня? Нивото на водата практически няма разлика при положенията на копчето за ниво по избор. Никога не е по-високо от около 2см под ръба на барабана на която и да е от програмите. Може така да е било и преди, но не съм забелязал.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 23 Март, 2008 - 16:23:21
silenvrakata

Нов участник
От: софия

пералня Gorenie WA1044 ­ "вие" като изпомпва ­ водата
Здравейте, От 5 години използваме пералня Gorenie WA1044 в съвсем ненатоварен режим.
От няколко пранета насам, се чува едно силно виене при изпомпването на водата в края на цикъла за бяло пране - само при крайното центрофугиране.
При изпълание на по-ранните фази на цикъла на бялото пране - от D, когато има центрофугиране и изпомпване този шум го няма.
Водата се изпомпва винаги и центрофугирането работи.
Определям шума, като да е от водната помпа, но е странно , че го прави само накрая.
Моля за съвет. Благодаря предварително!
d_nedev
Последната центрофуга е най-дългата центофуга от всичките които се включват по време на прането.Горе долу е 3 пъти по- голяма като времетраене от тези при плакнене.Нормално е помпата ако е тръгнала да дефектира ,точно тогава дефекта да се усеща осезаемо- чрез виене или неизточване.
Проблема се разрешава лесно- чрез смяна на помпата.

Всичко записи: 35 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 13 Март, 2009 - 02:26:04
d_nedev

Нов участник

Да, проблемът с виенето е решен със смяна на помпата.

Но за ниското ниво на водата , за което се говори в първия пост е същия и тук, та се налага да я допълвам с вода през чекмеджето. И това е само за бялото пране, на цветното пълни повече вода. Наблюдавал съм прането вътре през цикъла за бялото пране - омокря се най-накрая - чак вече при изплакването.
Има нещо сбъркано в този модел. По време на гаранцията търсих сервиза за това, но не искаха да се занимават с този проблем и така си остана.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 13 Март, 2009 - 14:09:06
kolyo

Админ
От: Русе

Gorenje WA1044 - прелива
Направо ми взе здравето тази пералня?!?!? няколко пъти пробвах да пусна каквато и да е програма.
Започва да пълни с вода и не спира. И така си върви водата и се оттича от преливника в канала докато не я спра
По принцип се занимавам с друг вид техника, но ми писна да я карам до сервиза тази пералня, тя ми излезе златна(вече не е в гаранция) а и не е малка.
Проблема в тази тема е същия.
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=238
Разликата е в това, че при този модел машина има защита, която влючва помпата, а при мен е с Преливник!
Какво може да е решението при мен? Благодаря
hitmanspy

Сложи маркуча за мръсна вода дирекно в мивката,по високо от точката на канала в който излива в момента, и виж как ще се държи.
silenvrakata

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Март, 2009 - 14:37:02
hitmanspy

Нов участник

Здравейте! Та по моя проблем какво се оказа!
Изчетох няколко теми във форума с подобни перални, но с еднакви проблеми като моя!
И решаването на проблемите при тях е, като се извади маркучето от нивомера и се продуха да излязат мръсотиите. Но при мен беше чисто и тогава разбрах че може да е самия нивомер .
Свалих го и кто го надухх с уста забелязах че му трябва доста голямо усилие за да са чуе обичайното "ЦЪК"!
Взех частта отидох до единсвения магазин който знам и там ми казаха понеделник-вторник, като не се знае дали я имат на склад, защото разтоварват стока
На външен вид било същото като на Индезит, но параметрите са под въпрос
Номога да чакам, а бебето и то неможе да задаржа то тогава!
С много усилия и леко спукана пластмаса го разглобих!!!
Сигурно знаете какво представлява вътре. Една мембрана с ос, която натиска една пластинка (най-просто обяснено). При згастяване на въздъха,поради качването на вода по тръбичката, мембранката натиска пластинката и подава информация, че е достатъчно пълно.
Та тази същата пластинка незнайно как запираше в корпуса. Позачистих, поиздълбах там където запираше и май работи, вече втора пералня, без проблем
Благодаря! Късмет на всички!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 13 Март, 2009 - 23:42:43
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Най-добре го смени с нов. http://nikelectric.com/index.php?cPath=21_73

att-49bd557b7a8d2____.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 15 Март, 2009 - 21:22:35
kolyo

Админ
От: Русе

Gorenje wa1044 - рязко развърта центрофугата
На пералнята са сменени лагери ,семерина,амортисьори,четки на електромотора.
При две от четири центрофуги в една програма барабана се клати силно и блъска в корпуса при набиране на обороти.Когато се случва това ми се струва ,че мотора не увеличава плавно оборотите , а стъпаловидно и прането неможе да се разпредели .
Приемам всякакви насоки
kalanak

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Януари, 2016 - 22:26:07

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня GORENJE WA 1044 [Страници (1)]