Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

съдомиялна Midea WQP8-9205 - ­ термостат

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (3): [1] 2 3 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

bobby

Участник
От: Русе

Здравеите колеги!Съдомиялна Midea WQP8-9205 не загрява -
има два термостата които са свъзани по един на двата края на нагреватела.
Според мен са авариини и са еднакви,но не съм сигурен.
Ако някой знае на колко градуса са моля да напише.Единия е прекъснал.

Всичко записи: 99 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Април, 2008 - 14:17:09
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

bobby Ето ти схема. Ако някой от тях е прекъснал - сменяй го.
Аз слагам на 130 градуса.

att-47fda669baf6dWQP8.gif

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 10 Април, 2008 - 07:44:28
bamze

Супер участник
От: Варна
Фабрично са на около 70 градуса а двойно по-големи 130 е малко безсмислено като се има в предвид ,че на повечето муфела е пластмасов .
На лицевата част на повредения не пише ли нещо от рода N70 ?

Всичко записи: 707 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Април, 2008 - 07:58:15
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
В ЕКОМ има това на 78 градуса

150AR04

att-47fe4b5f0545b_big.gif

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Април, 2008 - 12:58:05
Vialex

Super Member

bobby на този модел термистора, който следи работната температура не е ли закрепен заедно с едната термозащита? Виж тази схема. Тя за WQP8-9325, но принципа е същия.
На Midea WQP8-90016 защитата е само една, а термостатите, които определят температурите за работа са два(без винт) и са лепнати на дъното между кутията за соли и филтъра. Тези термостати са нормално отворени(KSD201 или BYDO) и са маркирани с бяла точка за 50 градуса и синя точка за 58 градуса. Като резервна част се предлагат само комплект двата заедно с пласмасовата им стойка.
Колеги обърнете внимание, че защитите са монтирани на скобите, които държат нагревателя! При сушене температурата там едва ли ще по-ниска от 70-80 градуса. Мисля, че оригиналните са на 90 градуса, но не съм много сигурен.

att-47feeffe6d19eWQP8.gif

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 11 Април, 2008 - 07:33:02
kolyo

Админ

Съдомиялна Midea WQ 9205 - Свети Е3
Колеги някои знае ли какво значи Е3 за тази съдомиялна. Нямам кодове за грешки. Благодаря предварително.
vanco

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=247

Мерси кolyo. Прекъснал е кликсона за 70 гр. Някои знае ли от къде може да се поръча. В Русе няма оригинални. Поздрави.
vanco

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Април, 2008 - 10:07:04
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Колеги, и при мен се яви същият проблем. Прекъснал е термостата между розовите кабели. Уточнено ли е вече на каква температура изключват.
Моят е с червена точка и на него пише KSD201.

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Март, 2009 - 11:54:30
kolyo

Админ

KSD201 с червена точка не е ли на 105 градуса

att-49abb14b074c2D201.jpg

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Март, 2009 - 12:13:31
Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

Кликсон на105гр има на някои микровълнови ,но повечето са с бяла точка.Както е показал kolyo, ако не пише на корпуса- отдолу на металната част пише.

Всичко записи: 416 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 02 Март, 2009 - 20:44:12
Vialex

Super Member

ilko iliev, на почти всички пише KSD201. Всички съдомиялни от тази група, които минават през мен, ги проверявам за надписи на термостатите.
И така резултата дойде от една MIDEA WQP12-9011C.
С червената точка е на 90 градуса, невъзстановяващ се.
Без цветно точка - 78 градуса, самовъзстановяващ се.

Качвам и схема на WQP12-9011
http://www.service-ruse.eu/dounload/WM/Midea/WQP12_9011.jpg

att-49acbfb730e99011C.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 03 Март, 2009 - 07:27:19
kolyo

Админ

Съдомиялна Midea WQP8-9205 - грешка Е4
От ръководството на друга съдомиялна Мидеа от форума разбрах ,че грешка Е4 е повреда в изключвателя на вратата, възможно е преди да се включи да не са натиснали добре врата и да не се е активирал изкючвателя ,но е разглобих измерих го задейства се (затваря контакта) ,но продължава да изписва грешката.Странното е ,че и на двата кабела към изключвателя има 220 V Спрямо масата.
От цялата работа имам чувството ,че си е запомнила грешката и не може да е нулира или има още един изключвател някъде?
Та въпроса ми е може ли някакси да се нулира софтуера и има ли друг изключвател на вратата освен този на дръжката ?

(Добавено)
В последствие разбрах от друга тема
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1123
за IAQS датчик става въпрос (OVERFLOW switch) ако е това къде се намира
shizoman
OVERFLOW switch се намира на дъното
Не е ли по добре да извикаш майстор, така ще направиш по голяма беля

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Март, 2009 - 12:47:00
zlatarov

Нов участник

По време на зададената програма съдомиалната ми работи и след известно време се самоизклячва.Трябва да я рестартирам отново на желаната програма за да започне отново дадената програма Примерно задавам за миене 45 градуса и когато достигне 18мин. работа тя ми се самоизключва и застава в първоначален статус на стартиране.Къде може да е повредата?

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 19 Октомври, 2009 - 21:45:28
Inkala70

Нов участник

Midea WQP8-9205 - свети индикация за липса на сол
Здравейте на всички! Тук съм нов,и може би доста некомпетентен,но ми се наложи да се сблъскам със следния проблем относно машината от заглавието на темата:
свети индикация за липса на сол,а съда е напълнен току що.
Какво ще ме посъветвате-
машината е купена вчера и е в експлоатация от днес?!
Мисля,че открих отговора на неприятната ситуация /нова машина пък не е какато трябва/.Като се замислих-когато слагах солта от съда не излезе ,както е нормално,изместената вода.Това означава,че нея я е нямало и съответно солта не се е разтворила.Отворих капачето и върху солта сипах около 2 водни чаши вода,която разтвори солта и измести въздуха.Индикацията естествено угасна и довечера отново ще мия,за да установя ще има ли разлика в качеството на измиване.Учудващо за мен е,че след снощното миене този съд е сух.Нов въпрос: от къде е минала водата снощи,за да не вземе сол??

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 14 Ноември, 2009 - 00:32:29
Vialex

Super Member

машината е купена вчера и е в експлоатация от днес?!
Ако беше почакал до днес, вече ще е изгаснала индикацията...
В зависимост от размера на гранулите тяхното разтваряне във водата и изгасването на индикатора за солите може да отнеме няколко часа.

att-4aff94fc5a9d5salt.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 15 Ноември, 2009 - 07:14:41
Inkala70

Нов участник

...чети по-внимателно за първото зареждане със сол! Там пише, че първо се пълни с вода и тогава се изсипва солта!
Здравейте и благодаря на Vialex.
Прав си много и благодарение на вас и факта, че ползвам съдомиялна от близо 14-15 години проблема се реши при мен.Страшно некадърен превод на ръководството за експлоатация ми създаде тези дертове,та се наложи да се оправям с оригинала.
В превода въобще липсват посочените схеми и обяснения.Още веднъж-благодаря ти,Vialex.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 15 Ноември, 2009 - 10:15:52
olegbg

Нов участник

съдомиялня ­ midea wqp8-9205 - помпа
Добър ден. Някой да ми улесни работа: в платката има студена спойка или прекъсва пистата и за това спира да работи помпата, коята върти перка.
Вопроса ми следващия, има два семистора и реле, трябва да исчистя онази пластмаса с която залята платка, отначало само там където трябва. Обаче за това че нямам схема, трябва да отварям миялня и проследявам по кабели до помпа.
Vialex е дал тук схема за външни съединения. С нея ще опитвам утре по цветовете на проводницы да локализирам мястото или по горния начин, обаче може някой насочи на по късичка пътечка.

В миялня която правя няма жица "orange". Има розова и към нея закачена верига (R20;Q8;R22;C?;R23;R24;Q10) включваща реле, предполагам за нагреватела.
"Wash Pump" помпа въртяща перката, включва от семистора TR1(R70;C40) с червена жица(Някоя спойка правила прблеми.).
Помпа за исхвърляне на водата се включва от семистора TR2 със зелена жица .

Всичко записи: 13 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 05 Декември, 2009 - 16:17:05
zlatarov

Нов участник

Здравейте на всички!Преди време бях споменал за проблема ми със съдомиална midea wqp8-9205. Незнам дали съм се изразил правилно по проблема , който имам, а именно: При зададена програма и запускането и след време(10-15 минути)тя се самоизключва, като застава в първоначала функциа.Ще ми помогнете ли с някаква идея, защото техниците, които идваха да я гледат / наистина само това правиха:гледаха я/ не ми дадоха решение по проблема , а искаха да експериментират , като последователно изказваха възможните повреди по съдомиалната.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 14 Декември, 2009 - 19:13:32
kolyo

Админ

Съдомиялна MIDEA WQP-9205- ­ грешка е4
трса кодните грешки на този модел
nae

E1 -pusni si vodata
E3- ne zagrqva(defektiral nagrevatel ili termostat )
E4 voda v dynoto tova sa osnownite
pacofazomera

съдомиялна Midea WQP8-9205 - грешка Е4
Грешката се появи, когато една капачка от детско пюре запуши магистралата за отводняване, машината не се отводни, събра се повече вода и се появи грешка Е4.
След отстраняване на капачката, при включване, машината само изпомпва, заедно със звуков сигнал и грешка Е4, но не минава към други режими.
Не се ли ресетва това нещо?
JB

Имаш теч към дъното на машината. Наклони я назад и ще изтече водата от дъното,но за после се обади в сервиз
emilpavlov

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 01 Февруари, 2010 - 20:00:03
dmironov

Участник
От: Габрово

Колеги относно тоя кликсон с червената точка . Това е защита , под боята понякога има отвор и с тънка отверка можете да я въстановите и отново да ползвате кликсона . Ако няма отвор много внимателно го направете и по същия начин го възтановете . Съдомиялната може да работи и без тази защита като се дадат кабелите на късо .

Всичко записи: 96 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 18 Март, 2010 - 17:41:24
kolyo

Админ

Съдомиялна MIDEA WQP-9205 - не върти миещата помпа....
След много опити установих че мотора , кондензатора и помпата са здрави - мотора си работи като му подам външно напрежение -- когато се изпълнява програма обаче , когато трябва да върти водата , тръгва за около 5 сек и спира и толкова. Напрежението което меря на клемите на мотора е 132V AC , но се върти нормално.
И всичко води към платките , не знам обаче имат ли ги в сервизите за този модел или да се мъча да свалям покритието и да търся дефектен елемент......
Благодаря предварително за всякакви съвети!!!
ogisan

midea wqp8-9205 - Не зарежда ­ програми
Здравейте!Машината е с електронен програматор и при включване програмите са неактивни а на дисплея пише 10мин.
Като се стартира започва да работи до 6-та мин. и спира!
tarbuk

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Септември, 2010 - 22:15:06
pechkov

Нов участник

Съдомиялна Midea WQP8-9205 - грешка E3
Обикновено я пускам на "Normal 50*", и отскоро се появи следния проблем:
Програмата стартира с време 2:18 часа, изпълнява се нормално до време 0:45 - 0:44 часа, и зацикля. Часовника спира на това показание, помпата продължава да върти водата, вътре има пяна, и след известно време в това положение спира, и извежда грешка "E3". Вътрешността на миялната е доста топла, явно нагревателя работи. "Късата" програма за 40*С си я изкарва нормално, без да спира.

Днес отворих предния панел, и като спря на 44 мин преди края - замерих напрежението на розовите кабели от датчика. Постепенно спадаше, и спря на около 1.29 волта. ... Без да спирам миялната използвах Ом-метъра в обратна посока, за да симулирам малко по-ниско напрежение на тези жици, и изпълнението на програмата продължи веднага.

Въпросът ми е - до какъв пад на напрежение трябва да стигне върху датчика, за да отчете зададената температура? Въобще в датчика ли да търся проблема, или в платка-управление?

Някой има ли описание на програмата? При колко минути пуска миещия препарат, при колко - плакнене, и прочие неща. Стори ми се, че след като продължи след 44 мин оставащо време - остави пяната така, и не извърши плакнене. Тази пяна дали е от rinse препарата, и 45-те минути да са за сушене?
С поздрав
Смених термо-защитата за 78 градуса. Проблема е бил в това, че тази защита е самовъзстановяваща се, и е почнала да изключва при по-ниска температура от зададената. Това поражда преждевременно изключване на нагревателя, и процесора не засича нужната температура от показанията на термистора. Простичко, ама се наложи да чакам докато забие, и да меря къде е проблема...

Между другото - розовите жици откъм платка управление малко по-надолу преминават през букса, и продължават като сини. Пълна простотия.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юли 2011 : Отправено: 20 Юли, 2011 - 19:33:06
saho

Нов участник
От: гр. Петрич

midea WQP8-9205 - спира
Тръгва на която и да и програма изпомпва, пълни вода, включва циркулационната помпа, след около три минути изгасва всичко все едно няма ток. След време пак отначало... Какво мога да проверя, да очаквам. Помпата ако я изключа ще тръгне ли без да отчете грешка?

След мерене и всякакви опити се оказа, че платката губи захранване при почукване по панела в който се намира. Възстановява захранването с почукване също. Продължавам и ще пиша какво е станало, че като гледам само въпроси има в темата, малко хора се занимават и ги ремонтират. То няма и много смисъл, че като видях намотките на циркулационната помпа как са сменили цвета...
Тая помпа няма никакво охлаждане и вентилационни отвори в корпуса на машината също липсват

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 02 Март, 2012 - 09:13:48
Zdravkicha

Супер участник

Щом с почукване тръгва, презапой пукнатите спойки по платката. А за цвета на намотките на циркулационната помпа покажи снимка.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 02 Март, 2012 - 11:20:51
saho

Нов участник
От: гр. Петрич

Презапоих почти цялата платка и проблема си остана. Явно проблема идва от црк. помпа. При мерене е добре, ама след час работа, съвсем леко почукване по панела с електрониката и ресет. Работната намотка е с цвят на графит на молив, трудно е да се снима, на пипане не е гореща. Явно качва ампераж по време на работа и е готова да роди

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 03 Март, 2012 - 08:56:18
mti

Нов участник

Здравейте колеги!Благорадя на участниците във форума за помощта!имам съдомиална midea .Първо започна да мие лошо.После започна да не вкарва вода винаги.После водата за миене стана студена.Водата в съдомиялната не покриваше нагревателя.Оказа се че кондензатора на помпата за миене е намалил капацитета си от 5Мф на 1Мф.Затова помпата не винаги тръгваше.Смених го с 4Мф(такъв намерих) и помпата се нормализира.Повредата открих като измерих напрежението на изводите на помпата-220в беше,тя затопли но не работеше.После благодарение на прочетеното във форума отвих термоизключвателя с червената точка изчегърках червения восък ,натиснах с тънка отверка и той се включи.Сега съдомиалната работи нормално.Да добвя само че съпротивлението на термостата е в студено състояние 6ком.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2012 : Отправено: 13 Март, 2012 - 12:45:44

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » съдомиялна Midea WQP8-9205 - ­ термостат [Страници (3): [1] 2 3 » ]