Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

пералня Electrolux EWF 830 - ­ грешка E50

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

боко

Нов участник

изписва ми на дисплея Е50-какво означава това?бях я сложил на отложен старт за през ноща.сутринта направо я изключих от щепсъла но като погледнах видях че дрехите не са изпрани.пак я пуснах но -нищо,само завъртя един път.при следващия опит ми изписа минутите но не тръгна.после взе да ми изписва Е50.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Апр. 2008 : Отправено: 12 Април, 2008 - 12:00:24
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Това видя ли го?
http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Electrolux.html

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 12 Април, 2008 - 13:59:43
боко

Нов участник

това го видях но то не е ли за перални с платка ЕWM 1000?за моята ми казаха че е ЕWM 2000

четките ги смених-нищо. сега какво? чакам съвети

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Апр. 2008 : Отправено: 12 Април, 2008 - 17:35:30
kolyo

Админ
От: Русе

E51 - TRIAC which powers the motor short-circuited(TRIAC short-circuit cut-out activated or motor speed more than maximum speed)
Cycle blocked with door closed (after 5 attempts)
Loss of insulation on motor winding/wiring;
main PCB

E52 - No signal from tachometric generator on motor (no signal after maximum time)
Cycle blocked with door closed (after 5 attempts,the last after 20 sec)
Motor; tachometric generator; wiring; main PCB

E53 - "Sensing" circuit of motor TRIAC faulty(input signal to microprocessor always 0V or 5V)
Cycle blocked with door closed
Main PCB

E54 - Relays contacts sticking (voltage on "sensing" circuit when the relays should be open)
Cycle blocked with door closed(after 5 attempts)
Loss of insulation on motor windings/wiring; main PCB

E55 - Motor circuit open
Cycle blocked with door closed(after 5 attempts)
Motor; wiring; main PCB

E56 - Problems with motor tachimetric generator
Cycle blocked with door closed(after 5 attempts,last after 20')
Motor (tachimetric generator);wiring; main PCB

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Април, 2008 - 21:32:55

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » пералня Electrolux EWF 830 - ­ грешка E50 [Страници (1)]