Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Korting KWS 400 - не ­ върти

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не се завърта барабана
krasi_VT

Нов участник
От: Велико Търново
Барабана се върти свободно на ръка в двете посоки, центруфужи без проблем. Само когато трябва да направи оборот барабана се завърта с усилие на 30-40 градуса, не може да направи оборот. Ако се сложи много малко пране около 1кг се завърта, но ако се сложи дори и половин пералня не става. Моля за съвет това кондензатор ли е или мотор?

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Апр. 2008 : Отправено: 14 Април, 2008 - 09:28:33
kolyo

Админ
От: Русе

кондензатор

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Април, 2008 - 09:35:19
krasi_VT

Нов участник
Какви са параметрите на този кондензатор и каква е цената му ориентировъчно? Благодаря предварително за отговора!!!

Разполага ли някой със схемаза да видя параметрите на кондензатора, защото въпросната пералня е на село!

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Апр. 2008 : Отправено: 14 Април, 2008 - 13:58:50
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
На самият кондензатор пише.Като отвориш ще видиш.
За цената няма страшно тя е към 5-6лв.

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Април, 2008 - 18:37:58
joroklima

Постоянен участник

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=26

Всичко записи: 461 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 15 Април, 2008 - 09:45:13
krasi_VT

Нов участник
Много ви благодаря! Пералнята върти вече пълна с дрехи, но.. при всеки оборот на барабана се чува едно оглушително металическо скърцане. Това е наистина при всяко завъртане. Преди като не се пълнеше с пране това се чуваше 1-2 пъти, а сега е нетърпимо. Имате ли идея от какво може да е и как да се оправи? Благодаря предварително знам, че ще ми помогнете пак
Пералнята върти вече пълна с дрехи, но.. при всеки оборот на барабана се чува едно оглушително металическо скърцане. Това е наистина при всяко завъртане. Преди като не се пълнеше с пране това се чуваше 1-2 пъти, а сега е нетърпимо. Имате ли идея от какво може да е и как да се оправи? Благодаря предварително знам, че ще ми помогнете пак

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Апр. 2008 : Отправено: 08 Май, 2008 - 14:44:53
Bat Lyubo

Постоянен участник

Махни ремъка и завърти барабана. Ако се чува стърженето, то значи има нещо попаднало вътре.Ако не се чува нищо, завърти мотора и виж да не е от него!

Всичко записи: 377 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 13 Май, 2008 - 09:45:54
angeldqvol

Постоянен участник
От: Гр. Суворово, Варнен ...

Скърцане или стържене се чува? Провери закрепването на тежестите. Ако се е разхлабил някой болт се получава и такъв ефект.

Всичко записи: 299 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 16 Май, 2008 - 07:38:30
kolyo

Админ

пералня Korting KWS 400 - тече
Здравейте! Имам следния проблем.Пералнята ми пълни вода но не я задържа.Ако може някой да помогне
Маркуча за мръсната вода е вдигнат, но продължава
deathwish
Краят на маркуча за мръсната вода трябва да е 60-90 cm. от пода

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Януари, 2010 - 20:49:47
kolyo

Админ

пералната е korting KWS 400 - не спира да грее
като пусна пералната стига до греене и не иска да премести на следваща стъпка и от там и прегрява .Пералната няма терморегулатор а само един авариен датчик на 90 градуса с нормално затворен контакт.
Предполагам проблема е някъде в механиката на програматора .Моля ако някой е имал такъв проблем да сподели дали това е поправимо или ще се наложи подмяна на програматора
an4o

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Юли, 2010 - 12:20:17
kolyo

Админ

пералня KORTING KWS 400
здравейте.от 2 дни имам проблем с пералнята.поставям дрехите за пране,пускам я ,но не върти барабана въпреки че се усеща че ел.мотора работи.
моля,дайте малко съвети от какво може да е така и как се поправя.поздрави
mitak

http://www.elremont.ru/stirm/st_eng/steng_rem19.php
Vialex

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Септември, 2010 - 09:31:34
kolyo

Админ

пералня koerting kws 400 - не тръгва
здравейте, имам пералня koerting kws 400, която от известно време прави следния проблем:
при избиране типа на програмата и натискане на старта, пералнята не започва да работи веднага , а след 15-20 минути тръгва сама. дайте съвет от какво може да е така.Благодаря
mitak

Всичко записи: 11472 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Ноември, 2013 - 13:42:37

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Korting KWS 400 - не ­ върти [Страници (1)]