Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня AEG LAVAMAT 72850 - ­ офазяване

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 ОФАЗЕН КОРПУС
peio

Нов участник

Пералнята е нова-на два дни,неизползвана.Контакта е занулен.Както и да се включи щепселът,фазомера свети.Към водопроводната тръба дава около 100 V,с мултицет,/директно-искри/..Пералнята е на теракот,в сухо помещение.Някакъв съвет,или изисквания към тоя клас перални?

Не съм сигурен,обаче,какво е зануляването-с отделен проводник,или с мост от работната "0"!

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 17 Април, 2008 - 17:51:09
kolyo

Админ
От: Русе

Пробва ли да замериш какво е напрежението между зануляването в щепсела и водопроводната тръба при откачена пералня ?

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Април, 2008 - 18:31:14
edi

Редовен участник

Смятам че занулението не достига до пералната иначе не е възможно фазомера да свети .
Провери дали контактуват пластините на контакта със тези на щепсела.

Всичко записи: 163 : Дата на рег-ция: Май 2006 : Отправено: 17 Април, 2008 - 18:33:00
peio

Нов участник

Пластините наистина контактуваха слабо.Утечката се загуби.Благодаря за помощта.

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 17 Април, 2008 - 22:05:09
kolyo

Админ

Пералня AEG 72850
Здравейте колеги, дойде и моят момент с повреда в пералнята. Преди 6 години си взех пералня AEG / Electrolux 72850 и този уйкенд, както переше просто спря и край. Дислея свети, но няма никакъв резон барабана да се завърти.
Разбира се, като пълен малоумник, се обадих на сервиза от сервизната книжка. Дойде един господин, който срещу 27 лева ми каза - ами може и да е от програматора, ама може да е от мотора или пък от нещо друго (може би глобалното затопляне). За тези пари и аз сам мога да кажа същите неща. С една проста дума - оправяй се както можеш.
Надявам се тази тема да поразбуди иначе заспалите хора от сервизите на Electrolux, а ако някой има идея каде мога да си занеса програматора да ми пише.
Jimmy
Занеси ПЕРАЛНЯТА в сервиз - ще ти я оправят за месец-два само за 300-500 лева

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 30 Май, 2013 - 18:33:52
pacofazomera

Постоянен участник

недей плаши човека

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 30 Май, 2013 - 18:41:25

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня AEG LAVAMAT 72850 - ­ офазяване [Страници (1)]