Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Indesit WIL 85 - не ­ ресетва

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

lab

Нов участник

Indesit WIL85 Не се нулира. Остава на центрофуга ( последна операция от програмата)
Вчера идва майстор - не съм бил у нас- нулирал я е някак, но след 1-вото пране отново остана на центрофуга.
Изключвам от мрежата, пускам отново, след натискане на бутон ON/OFF автоматично тръгва центрофуга (т.е. не я пускам от СТАРТ/РЕСЕТ ). Ако задържа СТАРТ/РЕСЕТ за няколко секунди - светва все едно се нулира, но продължава да върти центрофуга.
Не съм специалист, но видях тук кодове за грешки. Тествах като откачах различни неща ( помпа, нагревател) - показва си коректно грешките.
Всъщност питането ми е: какво се е сдухало най-вероятно, че майсторът ще ми дойде след 2 дена и не се знае след още колко ще я оправи ( ако нещо се сменя ) и дали да не е по-добре да бягам за нова, че жената вече ме гледа "на кръв".

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Апр. 2008 : Отправено: 23 Април, 2008 - 23:28:19
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

когато се нулира святкат всички индикации ако не се получава наи вероятно проблема е в платката

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 09 Май, 2008 - 22:56:58
bamze

Супер участник
От: Варна
indesit wil 85 (ex) (tx) - не нулира
пералната не нулира програмите. При натискане на бутона старт пералнята машината пълни вода включва нагревател почва да върти като никой от зелените диоди не светва , само свети диода старт.
Натискам нулиране пресветват диодите за секунда и пак тръгва да прави същото, без да изключва нагревателя / не отчита никаква команда/.
След стопиране на програма, след малко без натискане на бутона пак се включва.
Като я изключа от мрежата някой път се опитва да тръгне центрофуга, изпомпва водата но не може да развие обороти.
Запитвам колегите дали повредата е в горната платка и ако да къде може да бъде.
Потенциометърът за избиране на програми работи при замерване с уред.
boris goguschev
C17 на долната платка да не е надут иначе такива ефекти са от долната платка .

Всичко записи: 703 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Юли, 2010 - 06:36:09
kolyo

Админ
От: Русе

пералня INDESIT WIL 85 - центрофуга
Здравейте! Имам следният проблем с пералня INDESIT WIL 85
Щом започне да центрофугира забива и върти центрофугата докато не я изключа ръчно.
Благодаря за помощта!
kuvert

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Декември, 2011 - 09:28:01
kolyo

Админ

Пералня Indesit WIL85 - ­мотор
Здравейте, проблема този път е, че когато пералнята е заредена с повече от 2 kg. пране
мотора не успява да завърти барабана, натоварва се и след по-малко от секунда релето подаващо напрежение към мотора се изключва (предполагам, че има вградена защита против претоварване в платката). Ако пералнята бъде пусната с минимално количество или без пране ралетата не изключват и мотора върти нормално. Не дава никаква грешка и изкарва всяка програма до край. Моля ако някой има идея как да реша този проблем да пише!
jordanneikov
Сменяш мотора и решаваш проблема

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Октомври, 2015 - 12:10:21
jordanneikov

Нов участник

Аз също мислех, че причината може да е в мотора, но странното за мен бе, че като пусна пералнята на празен ход на някоя дълга програма (около 2 часа) след приключване на програмата мотора е съвсем леко топъл , но не и прегрял.
Благодаря за бързия отговор!

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Дек. 2011 : Отправено: 22 Октомври, 2015 - 13:12:42
goldmen_73

Нов участник

Пералня Индезит wil85
Пералнята работи само на центрофуга. Нулира се и сама започва пак. При избиране на програма вкарва вода и веднага след това се включва на центрофуга. По платката няма видими нагорели елементи,мотора и четките са добре, нагревател също. Горната платка също е изправна. При включване на дадена програма не свети лампата за основното пране. Не показва грешки.

Пробвах с откачено замасяване на мотора Даже смених и мотора същата работа .Всички кондезатори сменени макар че нямаше надути без С 17.

Като въртя врътката на селектора напрежението на изводите му се променя, но ми направи впечатление че когато работи и завъртя една от другите врътки за температурата или обороти на центрофуга изключва нацяло.
Мисля ,че проблемът е в долната платка, но нямам здрава за проба.

След смяна на С 17 проблема остава същия.

Колеги дайте ми работещ дъмп за индезит WIL 85 ex
Платка 215007819.01 _ S. N 0200667 _ Mask 2.74

wil 85 (EX) BG
9133598000 S.N 411301065
Слагаме вече втори дъмп но явно не е същия
Това е оригиналния дъмп (повреден)

Всичко записи: 26 : Дата на рег-ция: Май 2011 : Отправено: 26 Ноември, 2015 - 19:32:29
kolyo

Админ

WIL85EXBG_33598_0001
В архива във втори пост има подобен - WIL85EX_33598_0000
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=220

Интернет експлоер >>> Десен бутон на мишката >>>Запиши като >>> WIL85EX.rar
отдолу слагаш отметка "всички файлове"
Разархивираш архива, в програматора слагаш отметка "всички файлове(All files binary)" и записваш.

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 26 Ноември, 2015 - 20:16:43
s_gangalov

Супер участник
От: гр.Русе
Според мен нищо ти няма на оригиналния дъмп:

Имя файла: .......indesit_wil_85.bin
Размер файла: ....8192 Байт
Модель:...........WIL 85 EX(BG)
Серийный номер:...411301065
Код прошивки:.....28335980001
Формат прошивки:..EVOII

Checksum - Контрольная сумма прописана: F4E5h
Checksum - Контрольная сумма посчитана: F4E5h
* Совпадение контрольных сумм указывает на большую вероятность исправности прошивки.

Ако и с този не се оправи търси проблема на друго място, а не в дъмпа.
Изтегли файл: WIL85EX_BG__28335980001_Unknown.rar
Изтеглен пъти: 121

Всичко записи: 528 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 26 Ноември, 2015 - 21:48:39
goldmen_73

Нов участник

Всичко направих стъпка по стъпка и пак същата грешка.Паметта има захранване защо не иска да я прочете
С неговия дъмп работеше само на центрофуга.Ще кача оригиналния дъмп да видя дали ще го прочете
ето го дъмпа който е в момента
Изтегли файл: WIL85EX.rar
Изтеглен пъти: 76

Всичко записи: 26 : Дата на рег-ция: Май 2011 : Отправено: 27 Ноември, 2015 - 13:53:14
s_gangalov

Супер участник
Като гледам и на този дъмп нищо му няма, само че е с друг сериен номер. Или нещо става грешка при записването на паметта , или самия чип ( памет) нещо му има , или проблема е на друго място.

Имя файла: .......WIL85EX..bin
Размер файла: ....8192 Байт
Модель:...........WIL 85 EX(BG)
Серийный номер:...503232160
Код прошивки:.....28335980001
Формат прошивки:..EVOII

Checksum - Контрольная сумма прописана: F4E5h
Checksum - Контрольная сумма посчитана: F4E5h
* Совпадение контрольных сумм указывает на большую вероятность исправности прошивки.

Всичко записи: 528 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 27 Ноември, 2015 - 14:47:18
goldmen_73

Нов участник

Отново качих оригиналния дъмп и платката тръгна със старите симптоми.Отново не свети индикатора за основно пране и работи на центрофуга.Интересно ми е защо с оригиналния дъмп тръгва а с другите ми дава грешка 9

Всичко записи: 26 : Дата на рег-ция: Май 2011 : Отправено: 27 Ноември, 2015 - 15:50:14
s_gangalov

Супер участник
Как да ти го кажа по-просто. В първия ми пост съм ти дал разбивка на твоя дъмп (оригиналния - повреден според тебе), където се вижда че на него нищо му няма. Изтеглих ти нов - чист дъмп от Мерлони според продуктовия ти номер. Чудно ми е как с него ти дава грешка 9. Ами щом с оригиналния тръгва, остави него , а търси проблема на друго място.

Всичко записи: 528 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 27 Ноември, 2015 - 16:09:54
goldmen_73

Нов участник

Благодаря ви за помощта все пак, но не знам къде да ровя вече.Бях убеден че тези проблеми са именно от дъмпа,но явно бъркам някъде.

дъмпа в момента е на нов чип

Всичко записи: 26 : Дата на рег-ция: Май 2011 : Отправено: 27 Ноември, 2015 - 17:37:11
Боян Ангелов

Участник

колега пробвай с този дъмп
Изтегли файл: WIL85EX.rar
Изтеглен пъти: 99

Всичко записи: 70 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 28 Ноември, 2015 - 11:14:11
goldmen_73

Нов участник

И с този дъмп тръгва на ценрофуга същите симптони като оригиналния дъмп.Проблема май наистина ще е на друго място.
След презапис на памет на колегата S_gangalov същия проблем тръгва на центрофуга без никаква индикация.Остава проблема явно в процесора

Всичко записи: 26 : Дата на рег-ция: Май 2011 : Отправено: 28 Ноември, 2015 - 14:42:59
s_gangalov

Супер участник
Естествено, че ще се държи като оригиналния, защото това е той само че изчистен - на нула (0) , запомнените операции надолу.

Всичко записи: 528 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 28 Ноември, 2015 - 16:00:31
goldmen_73

Нов участник

Това че е изчистен отново доказва че проблема не е в него защото и Кольо спомена че нищо му няма.Въпроса ми е дали се е прецакал проца или да продължавам да се ровя по платката.

Всичко записи: 26 : Дата на рег-ция: Май 2011 : Отправено: 28 Ноември, 2015 - 17:20:09
s_gangalov

Супер участник
Според мен не трябва да ровиш по платката , а да измериш елементите по нея. На тази платка всички елементи могат да се измерят освен процесора, а той дали е дефектен може да разбереш само когато го смениш с друг и то работещ. За паметта мисля, че вече си разбрал че не е от нея. Двете платки ( основната и управление) ако си ги свържеш с кабела между тях и подадеш захранване на основната, можеш да си ги командваш на масата без другите неща да са свързани. Трябва да можеш да си я пускаш, спираш, нулираш, сменяш програмите и съответно диодите да си сменят позицията според съответната програма така както са на масата.

Всичко записи: 528 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 28 Ноември, 2015 - 18:09:45
goldmen_73

Нов участник

Всичко по двете платки е проверено и изправно , явно проблемът остава в процесора.

Всичко записи: 26 : Дата на рег-ция: Май 2011 : Отправено: 30 Ноември, 2015 - 20:56:31
kolyo

Админ

goldmen_73, когато се надуе С17 понякога се изтрива и част от паметта в процесора.
Затова винаги пробвам с дъмп от друга пералня и с дисплей от друга пералня .

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 30 Ноември, 2015 - 21:02:24

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Indesit WIL 85 - не ­ ресетва [Страници (1)]