Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня NEO WM-AE600

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не стартира
vanco

Редовен участник
От: Русе

Привет на всички и весели празници. Имам проблем с пералня NEO WM-AE600. Избирам програма от селектора, светва диода за готовност,но при натискане на бутона старт,не тръгва. Блокировката е изправна.Платката е REMCO, дали проблема е там ? Благодаря предварително.

Блокировката заключва.Не светят диоди за грешка, но не стартира на никоя програма.

Всичко записи: 125 : Дата на рег-ция: Май 2007 : Отправено: 25 Април, 2008 - 12:58:24
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=561

Пробва ли да задържиш пусковия бутон натиснат за 5 секунди за да се нулира програмата

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Април, 2008 - 14:41:22
kolyo

Админ

Пералня NEO WM-AE600 - принципна схема на платката
Здравейте, моля някой ако има принципната схема на платката(НЕ изходите към периферията) на пералня NEO WM-AE600, да ми я даде или линк към нея.
Предварително благодаря!
macromax_lbo
Ми нарисувай си я

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Януари, 2011 - 18:37:21
kolyo

Админ

NEO WM AE600 - не взима омекотителя
Здравейте на всички имам следния проблем,пералнята ми не взима омекотителя.
Само пълни кутийката с вода до горе и си седи водата с омекотителя и до там
какво трябва да предприема.Благодаря ви предварително.

На каква програма трябва да е настроена пералня преди да задържа бутона,за да се рестартира, и как ще се разбере дали се рестартирала пералнята.
eskinazi

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Август, 2011 - 22:21:43
kolyo

Админ

Пералня NEO WM-AE600 - Не върти в едната посока
Когато започне да топли вода не иска да върти в посока обратно на часовниковата стрелка- само прави опит, а иначе центрофугата върви в същата посока.
С откачен нагревател върти нормално. Въртях щепсъла и откачах масата на нагревателя, но няма ефект.
Платка REMCO CI680008
angeldqvol
Замери ли захранващото напрежение - да не би да пада като включи нагревателя

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Февруари, 2012 - 18:07:56
svara1

Нов участник

Пералня NEO WM-AE600 - блокировка
Здравейте моля за съвет имам пералня нео АЕ 600 проблема е,че като е пуснеш не тръгва да пере индикатора мига че врата не е затворена.
Викнах техник който каза че е от блокировката. Обаче ми иска много пари за ремонт 50 лв.
Въпроса ми е следния как точно се сменя. В смисъл купувам нова включвам кабела в нея завивам я на място и това ли е?

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Март 2012 : Отправено: 10 Март, 2012 - 19:24:23
Georgi

Редовен участник
От: Карлово

Що не му изпя една песен?

Всичко записи: 118 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 10 Март, 2012 - 22:01:48
kolyo

Админ

Пералня NEO WM-AE600 - ПРОГРАМА ­ "БЪРЗО ИЗПИРАНЕ"
Пералня NEO WM-AE600 - ПРОГРАМА "БЪРЗО ИЗПИРАНЕ" има ли такава програма?
Някой знае ли колко е времетраенето на различните програми?
ники

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Август, 2012 - 21:34:46
valentin nikov

Редовен участник

NEO WM-AE 600 - спира
Пералнята си тръгва да пълни и след това изключва и светва индикатора за готовност, когато постои малко стартирам я отново и си тръгва,но примерно стигнала до половината пране и пак спира и светва индикатора готовност, и ако не я изключа веднага угасва всичко и не може вече да се включи,
като поседи ден, два се сеща и може да се включи.

Проверих четките и нагревателя, но сега не свети никаква индикация

Всичко записи: 197 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 20 Октомври, 2012 - 17:13:22
kolyo

Админ

Пералня NEO WM-AE600
Здравейте току-що се връщам от посещение при тази пералня. Стопанина каза че като я пусне да пере на дългите програми и прави проблем не изпомпва водата, ако изпомпи не включва центрофугата или едновременно пълни и изпразва.
На няколко пъти като откаже да работи са светвали едновременно индикаторите за готовност и край на програмата.
Аз я пуснах на бързата програма за да я тествам пералнята си заработи нормално напълни си вода пра изхвърли и започна да изплаква, изплакна веднъж после втори път като същевременно си пускаше и центрофуга както си е нормално но като дойде време на последното плакнене да центрофугира продължително време не включи центрофуга, а помпата започна да работи непрекъснато и дотам. Наложи се да я спра принудително. Не се задействаха никакви индикатори при мен.
Дайте идея къде да търся проблема, според мен е в платката за управление ама знае ли човек. Благодаря предварително на всички които помогнат.
viper19

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Декември, 2012 - 16:08:18
kolyo

Админ

NEO WM AE600 AURA - индикация за центрофуга
Колеги здравейте.Въпросната пералня NEO WM AE600 AURA /която не е при мен/ ,но информацията която имам е ,че при натискане на бутона старт светва и за известно време индикацията за отмяна на центрофугата.В повечето случаи светодиода е изгасвал докато се стигне до центрофугиране и всичко е ОК.Но са вадени и дрехи обилно мокри което значи, че центрофуга някои път не се включва /за индикацията не са обърнали внимание/ .Зацапан микро бутон,намалена стойност на съпротивление,................ моля дайте съвет.
emot

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Януари, 2013 - 00:07:33
Гост

ОТСТРАНЕН

Имам същата NEO WM-AE600, същият проблем със завъртането в едната посока по време на загряване - тормози се и не иска.
Нагревателят няма отечка,а мотора си върти нормално в двете посоки докато не се включи нагревателя. Центрофуга също си прави. Напрежение не съм се сетил да меря.
Някакви други идеи? Платката да я нося ли на някого? Възможно ли е да е от нея?

Отправено: 15 Май, 2014 - 17:32:17
milenbgbgbg

Нов участник

Здравейте имам NEO WM-AE600 някой можели да постне снимка на кабелите към програматора, предварително благодаря.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Ноем. 2014 : Отправено: 02 Ноември, 2014 - 16:19:51
Vasildg

Нов участник

Имам пералня NEO-WM-E1000.При достигане на центрофуга светват лампичките четене и край и пак започва да изпомпва сама и така си прави постоянно.
Смених четки, смених помпа на платката и няма нищо, проверена е и сега търся съвет какво да правя.
Моля помогнете, благодаря ви предварително.

лампичките светят,не мигат,не е сменявано нищо по платката

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2014 : Отправено: 15 Ноември, 2014 - 19:20:37
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Neo.html
Смени сивия кондензатор на платката

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Ноември, 2014 - 19:59:35

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня NEO WM-AE600 [Страници (1)]