Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня INDESIT WIL 105 (ЕХ) - ­ ­ платка

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 PCB flash with 1 Hz
JURA

Нов участник
От: Croatia

Hy
I need help about error on PCB Wil105EX.
Electromagnetic valve (wash and prewash) and LED-diodes flash with 1Hz
EEprom 24C64 is OK.

Hy я нуждаюсь в помощи об ошибке на PCB Wil105EX. Электромагнитный клапан (моются и предмоются), и вспышка ВЕ-ДИОДОВ с 1Hz
EEprom 24C64 в порядке

Пожалуйста помогите, если кто - то имеет эту проблему, вспышка PCB с 1Hz.
Какой компонент отсутствует? Спасибо

att-4833289adfa4105EX.JPG

Всичко записи: 36 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 20 Май, 2008 - 22:38:02
kolyo

Админ
От: Русе

EEprom 24C64

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Май, 2008 - 07:57:35
bamze

Супер участник
От: Варна
Труден ми е превода (моются и предмоются- пълни и прелива явно ) ,но не чета дали мига и нещо друго или само диода за ключалката пък и е написал ,че паметта е читава а картинката къде е постнал е за модел със сушилня .

att-4920228321fe605EX.gif

Всичко записи: 705 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Май, 2008 - 10:54:24
jires

Нов участник

24c64--orginal dump >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Изтегли файл: WIL105XEX_30539_0000.zip
Изтеглен пъти: 1176

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 02 Август, 2008 - 13:40:06
kolyo

Админ

indesit wil 105
ако някой може да помогне ще сам му много благодарен. Та значи става въпрос за една перална indesit wil 105 ,когато ми е докараха ниамаше платка аз намерих една която жизуално е като оригиналната но е сас 1200 оборота на центрофугата а пералната е с 1000 .
Проблема е 4е и лагерите са от малките (6203-6204)и просто няма да издаржат.
Крайния ми въпрос е някои може ли да ми кайе дали могат да се намалят оборотите от платката.Благодаря предварително
niko
Ами смени дъмпа

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Март, 2009 - 20:52:15
kolyo

Админ

Проблем INDESIT WIL 105
Здравейте, имаме перялня Indesit Wil 105.
Преди 2 дена докато се въртя прането замириса странно, като на бакелит, но всичко приключи успешно. При следващото пране обаче прането започна да се върти и НЕ премина към втория стадий на програмата - изплакване.
Технически няма проблем, всичко си се върти, но не преминава на 2рия етап от прането. Трябва да извадиме прането, да го изплакнем на ръка, да го вкараме обратно и да пуснем центрифугата за да се завърши цикъла. Но така е много сложно помогнете моля
escada

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Октомври, 2009 - 03:49:00
Гост

ОТСТРАНЕН

Тези платки най- често прогарят писти между двата слоя около буксата която е за ниворегулатора(Т) и нагревателя (S) на снимката провери и под самата нея.

Отправено: 13 Януари, 2010 - 22:04:23
ironick

Нов участник
От: от село

Пичове, живи да сте заради хубавата тема и насоките.
Помогнахте ми да съживя Indesit-а ми дето две години седи в коридора с проблемна платка, докато един уж нов Whirlpool се мъчеше да го замени и не роди лагери онзи ден - един месец след като му изтече гаранцията....
Приготвил съм му зегето на хайвана... Коледа иде все пак...

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Дек. 2010 : Отправено: 16 Декември, 2010 - 01:09:10
jangle

Нов участник

Здравейте, Имам Indesit Wil 105, на 4 години е, не е правила проблеми досега.
Проблемът е следният: пере си нормално до момента, в който стигне до центрофуга (на която и да е програма) и зацикля на центрофугата до безкрайност. Налага се да я спирам ръчно, за да не прегрее нещо и вадя дрехите прани-недоизпрани.
Имате ли идеи какъв може да е проблемът?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2013 : Отправено: 12 Март, 2013 - 11:05:59
tropod

Нов участник

пералня indezit WIL 105 - грешка F8
Пускам пералнята започва да мига червената лампичка, след като натисна старт бутона светва индикатора за избраната програма и започва да пълни - завърта - но в момента в който трябва да върти и пълни едновременно започва да цъка някое от релета, като забелязвам искра между релето К2 и куплунга, след което червения индикатор загасва и пералнята спира. след което какво и да правя нищо не се променя. изключва се но като искам да я включа светва зеления индикатор загасва червения и пералнята не се пуска.
Оставям я малко и като опитам отново се случва същото отначало.
само да допълня, че първо източвам водата през филтъра и тогава отново се чува щракване в релетата и се включва грешка Ф8, тоест червената свети интензивно а зеления индикатор над времето с доста по малка честота. но като опитам веднага след това нищо различно не се случва трябва да я оставя за малко.

Между другото платката ми е със седем релета, като тази по горе.

закачих пробна лампа на мястото на нагревателя, но пералнята не включа светва зеления индикатор загасва червения и пералнята изобщо не тръгва

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Юни 2015 : Отправено: 03 Юни, 2015 - 21:51:03

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня INDESIT WIL 105 (ЕХ) - ­ ­ платка [Страници (1)]