Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

пералня LG WD-8021 C - грешка dE

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Evgeni

Нов участник

Здравейте, имам следния проблем с пералня lg wd 8021 c
при включване и задаване на програма след няколко секунди изписва на дисплея "dE"
придрузен с писък. т. е. това е съобштени за незатворена врата.
проверих датчика на вратата, оказа се че тои е изправен, но няма ток между 1 и 2 кабел на датчика, а между 1 и 3 има напрезение 7.8 волта. Втория кабел отива в реотаните като маса. останалите два отиват в ел. табло.
мозе ли да ми кажете какав е проблема? Благодаря предварително!

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 30 Май, 2008 - 00:56:10
kolyo

Админ
От: Русе

Обикновенно е от лоши спойки на изводите на релетата по платката

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 30 Май, 2008 - 07:44:04
kolyo

Админ

пералня LG 8021 C - не прехвърля ток
Проблема е следният на пералнята, показва грешка dE, че не заключва люка. Иначе си показва на дисплея всичко и идва ток до ключалката Първото към което се упътих е ключалката свалих я ключалката и я смених с друга, но пак показва същата греша, след което я шунтирах и пак същата грешка. Някой ще може ли да помогне. Значи както са прали е спряла и са помисли ли, че е свършила и като са отворили е потекла вода.
Благодаря Ви предварително.
germanetsa

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1075

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Май, 2011 - 20:49:21
kolyo

Админ

Здравейте
И аз имах проблем с LG wd 8021, авария dE. Благодаря за информацията успях да намеря болното място, лоша спойка на едно от релетата на нагревателя. До автомата на вратата не достигаше напрежение.
Вече работи.
didko1234

Здравейте, Появи се проблем точно като на didko1234 - грешка dE, с точно същия модел.
Явно е слабо място.
Понамирисваше на изгоряло, но никъде по електрониката не мога да открия нищо видимо.
Приемам всякакви съвети.
bobo21

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Юни, 2011 - 20:27:35
kolyo

Админ

LG WD-8021 C -грешка SE
програма центрафуга не работи
сигурен съм че е от платката, но не знам какво точно може да е
ако някои знае нещо за този проблем ще му бъда благодарен
moni
SE - SENSOR ERROR

Да не би да е грешка CE
http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Lg.html
CE - сработила токова защита
- късо съединение в статора на мотора

att-4e38131984fa81021.gif

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Август, 2011 - 17:44:46

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » пералня LG WD-8021 C - грешка dE [Страници (1)]