Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня INDESIT WIA 600 - платка

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (3): [1] 2 3 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

iuli

Участник
От: Ихтиман

Здравейте,при мене дойде един Индезит wia600 S/N 707195154, платката е code:210130041,03 , Мain Ver 8.5.80 ,S/N:707180069 .
Проблема е следния, пералнята започва програмата си нормално пере докато стигне да нагрява, включва нагревател за секунди и го изключва,
прави го това нещо още веднъж и се включва помпа, светва лампичката на центрофугата и лампичката за вратичката.
Проверих заключвалката, нагреватела, нивореголатора всичко е OK.
Ако някой знае нещто моля да помага.

Захранването в мрежата е нормално, на платката беше изгоряло импулсното захр. и му сложих един траф на 12волта, пералнята пра две седмици без проблеми.

Всичко записи: 50 : Дата на рег-ция: Септ. 2007 : Отправено: 09 Юни, 2008 - 19:31:37
kolyo

Админ
От: Русе

Сложи по голям електролитен кондензатор след изправителя

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Юни, 2008 - 19:50:53
kolyo

Админ

indesit wia 600 - не нулира програмите
При нулево положение на програматора , мига индикатора на прането. При включване на бутона старт пералнята при изключено положение на прогроматора започва да пълни вода и да върти барабана.При опит да включа на друга програма пак прави същото. Исключих от щепсела за около 5 мин. пак е същото.Проблема дали не е в платката?
bobi
Размени местата на потенциометрите
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=168
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=236

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Март, 2009 - 18:13:16
kolyo

Админ

Indesit WIA 600 - не избира програми
С включването на щепсала на пералнята в контакта светват всички светлинни индикатори и без да е натиснат бутон "старт" се включва помпата за изхвърляне на вода.Каква е вероятната причина?
DINKO64

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Май, 2009 - 19:31:30
kolyo

Админ

пералня Indesit WIA 600 - Търся схема или описание на буксите
Колеги ремонтирах Захранването на тази платка и искам да я пробвам при мен извън пералнята но не знам къде да включа , мотор, вентили ,помпа ,,,,,общо взето искам да си направя нащо като тест шаси а уреда не е при мен и не мога да проследя по кабелите ако някой има схема моля да помогне.
Благодаря предварително.Прилагам и снимки на платката на части са че не можах да я хвана на една.
strob66
Подаваш 220 волта на J11 - ако светне , значи е добре
Изтегли файл: att-4a464f2290a85600.jpg
Изтеглен пъти: 111

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Юни, 2009 - 19:55:09
Гост

ОТСТРАНЕН

Това го знам нотези платки като светят не значи че работят както трябва доста проблеми са ми създавали затова ми трявва схема може и монтажна.

Отправено: 27 Юни, 2009 - 20:29:20
kolyo

Админ

Имам за WIU61 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Изтегли файл: WIU61CSI.pdf
Изтеглен пъти: 123

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Юни, 2009 - 20:37:00
Гост

ОТСТРАНЕН

Благодаря за схемата и тази ще ми свърши работа ,те всички перални от серията WIA....... са с еднакви платки.

Отправено: 28 Юни, 2009 - 12:07:53
kolyo

Админ

пералня INDESIT WIA 600 - пълни и изпразва
При включване започва да пълни и изпразва.Няма значение от програмата.Мига лампата за ключалката,и светят за без центрофуга и центрофуга.INDESIT
valentin nikov
Ами прочети каква е грешката:

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Юли, 2009 - 15:50:46
Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

Провери ли симисторите ,които управляват магнитвентилите? И резисторите.

Всичко записи: 416 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 23 Юли, 2009 - 21:00:19
бориславминев

Нов участник

при мен дойде пералня indesit wia 600 sn606291929 code 210130062 main ver 8.5.80
има захранване на j11 но не изпълнява никакви команди след това
не свети

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Дек. 2009 : Отправено: 11 Декември, 2009 - 18:39:30
kolyo

Админ

Щом не свети значи е избило импулсното захранване
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=236&start=2

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Декември, 2009 - 18:52:44
valentin nikov

Редовен участник

INDESIT WIA 600 - платка
При включване в мрежата,след след време тръгва помпата и включва мгнетвинтилите.След задаване на програма пак същата работа но светят индикаторите за центрофуга и без центрофуга ,постоянно.Индикатора за заключване мига постоянно.

Размених местата на потенциометрите но пак същата работа.

Всичко записи: 197 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 11 Декември, 2009 - 18:54:40
kolyo

Админ

Прочети каква е грешката

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Декември, 2009 - 18:58:08
rado1

Участник
От: Провадия

някой има ли думп за indesit wia600

Всичко записи: 92 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 02 Март, 2010 - 00:27:43
Гост

ОТСТРАНЕН

Вземи оригинален и добре работещ.
Изтегли файл: WIA_600.e2p
Изтеглен пъти: 90

Отправено: 09 Март, 2010 - 22:25:18
Гост

ОТСТРАНЕН

пералня индезит WIA 600 - светят постоянно всички лампички
здравейте пералнята имаше проблем с помпичката наведохми я и оправихме помпата но като я изправихме и я включихме в контакта започна веднага да пълни вода и да изпразва след около 10 секунди нещо изпуши отворихме да видим и видяхме че по платката е капнало малко вода почистихме я и не се виждат никакви изпушили писти или елементи подсошихме я мн.добре но ся неще да тръгне на никаде като я включиме почват да светят постоянно всички лампи и това е .
ако някой може да ми помогне

когато светят постоянно всички лампи какво означава това и каде да търся проблема

не мигат а си светят постоянно и не приема никаква информация никое копче не функционира

Отправено: 27 Март, 2010 - 13:20:28
kableman

Редовен участник
От: Варна
Indesit WIA 600 - Не се ресетва,пере все на една и съща програма...
Пералнята не може да се ресетне. Дори когато поставя позиционера вертикално нагоре работи.Опитах на позиция 3 пак не иска да се ресетне.Работи все на една и съща програма.
Измерих нагревателя няма към корпус ,здрав е топли вода.Ниворегулатора си прехвърля
По платката видимо нищо няма нагоряло.Прави ми впечатление че когато свърши прането светодиодчето средното(вертикално)с символика (ваничка 3 капки вълнички) мига САМО ТО.
Да сменям електролити ли, или позиционерирте да им разменя местата?В краен случаи дъмп.
След размяна на позиционерите пералнята се ресетва. Пълни вода тръгва да нагрява но като и дам центрофуга не иска да тръгне помпата а директно тръгва на центрофуга.От помпата извадих около 3 лева на стотинки.Помпата е пробах с кабел на 220 в работи си.
Искам да попитам кое триаче управлява помпата Q5,Q6, Q7?Снимката на платката е в горния ми пост.Моля знаещите да помагат .
Искам да проверя симисторчето , и тогава да мисля за дъмп.

Всичко записи: 227 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 12 Май, 2010 - 19:02:46
kolyo

Админ

Платка Индезит wia600
Здравейте!Искам да попитам патилите,с този тип платка нормално ли е след смяна на потенциометрите,при извадена платка и подадено напрежение на J11-220v,след натискане на бутон старт да светва само първото вертикално светодиодче(ваничка)Т.Е. иска да пълни?Питам защото пералнята е далече и да знам дали е нормално преди да я събирам,иначе преди смяна на потенциометрите не се ресетваше.
kableman
Задържаш ли натиснат бутон START за няколко секунди ?
По принцип би трябвало да ти дава грешка F3 - прекъснал датчик за температура.

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Юни, 2010 - 09:57:39
kableman

Редовен участник
От: Варна
Да задържам го!Тогава светват всички светодиоди,потенциометрите са в нулево положение .Ресетва се според мен.След обед е слагам пък каквото стане,и тогава ще пиша.

Всичко записи: 227 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 04 Юни, 2010 - 13:26:49
kolyo

Админ

Пералня INDESIT WIA 600 - Спира преди изпомпването
Тръгва да работи,нагрява и преди изпомпването спира.Започва да мигат индикаторите на ключалката и на изплакването.Когато дам на изпомпване не тръгва помпата.Ако чукна релето веднага тръгва.Смених релето пак същата работа.Помпата е нова.Някакви идеи за проблема?

Когато е само на изпомпване и не тръгне се нулира. Но когато е на програма,не.
valentin nikov
Че прочети каква е грешката
Изтегли файл: att-4c2f4f7a2fab8A600.jpg
Изтеглен пъти: 90

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Юли, 2010 - 17:53:02
valentin nikov

Редовен участник

Разгледах информацията за други подобни платки и реших да разменя местата на потенциометрите,и сега работи докато стигне до изпомпванията и чака без да дава грешка.Като чукна леко предният панел тръгва и така се повтаря докато свърши.

Всичко записи: 197 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 03 Юли, 2010 - 20:57:35
azcv

Нов участник

Имам въпросната пералня.Миналата година й дефектираха клапаните,в следствие на което изгоря и платката.Беше в гаранция и умника от сервиза смени само платката и тя пак изоря.Оставаха броени дни до края на гаранцията ,но все пак успяхме да ги накараме да я оправят.Този път смениха и клапаните.Дотук добре.Обаче тия дни,около девет месеца след ремонта отново се появи проблем.В нулево положение пералнята тръгваше на произволна програма.От гугъл досигнах до този форум.От тази тема и от другата за виа 102 разбрах,че този проблем може да се оправи с размяна на потенциометрите на селектора и на температурата.Така и направих.Пералнята заработи нормално.Обаче имам въпроси:
1.Да очаквам ли проблеми със селектора за температурата,тъй като там е проблемния потенциометър?
2.Какви са параметрите на въпросните потенциометри и откъде мога да намеря такива.В София никъде няма.От сервиза ми предлагат цяла платка за 185 лв. с чип за още 20>общо 205 лв.
Предварително благодаря!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юли 2010 : Отправено: 16 Юли, 2010 - 16:38:01
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=236&start=2
http://zip.garant-ul.ru/res/

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 16 Юли, 2010 - 22:10:30
azcv

Нов участник

Това е много добре,но да разбирам ли,че в милата ни родина ги няма никъде?Защото цялото удоволствие ще ми излезе колкото нова платка.Искат да си вземеш поне 10 бр за да ти ги пратят.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юли 2010 : Отправено: 17 Юли, 2010 - 00:30:16

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня INDESIT WIA 600 - платка [Страници (3): [1] 2 3 » ]