Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Indesit W 83 T

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

vvnovid

Нов участник

Indesit W 83 T при центрофугиране се тресе и се чува стържене и сякаш се удря в нещо.
Опитах се да я отваря, но стигнах до пластмасов капак . Как да го отворя.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юни 2008 : Отправено: 13 Юни, 2008 - 12:02:55
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=212

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Юни, 2008 - 16:53:03
kolyo

Админ

Проблем с пералня Indesit W83T - Включва, когато си иска
Здравейте!
Въпросната пералня съм я взел в сервиза и опитвам да я подкарам, но засега от всичките опити тръгна само веднъж. Нулира си програмата и като се избере нова, затваря блокировката, светва лампичката и увисва в това положение. Пробвах блокировката, затваря си както трябва.
Като разгледах платката видях, че са пукнати няколко от спойките на релетата. Презапоих ги и огледах за други такива. От тази гледна точка всичко е ОК. Но положението е същото.
Насочете ме какъв може да е проблема. Предварително благодаря!
npokonu

Провери ли четките на мотора?
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=116
ilko iliev

att-4a1a8a9685739STON.jpg

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Май, 2009 - 13:45:27
npokonu

Нов участник

Благодаря за помощта!
Проблема беше в четките на мотора и е отстранен!

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 25 Май, 2009 - 16:20:17
rdracing

Нов участник

Пералня Indesit W 83 T
здравейте.
при пускане на пералната, програматора започва да се върти безконечно, и пуска помпа и центрофуга.
когато я нулирам понякога тръгва да пълни вода, пуска нагревателя, но по някое време отново започва програматора да се върти,и да не спира

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 29 Септември, 2009 - 02:54:10
kolyo

Админ

Колко пъти мига лампата
http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Ariston.html

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Септември, 2009 - 06:51:02
rdracing

Нов участник

провериx всичко - нагревател,терморезистор около 20к, нивостат, мотор, помпа, ключалка и всичко си е в ред.
при първоначално пускане тръгва помпата и центрофуга,
програматора започва да се върти и отива в положение на испиране но чак в 3-тата програма 8-9 ,където е финно пране и вълна.
когато я нулирам, без да отварям люка , или когато е още заключила, пералната си тръгва нормално, но отключи ли люка, отново отива на исплакване

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 30 Септември, 2009 - 01:21:47
kolyo

Админ

пералня Индезит W 83T - схема
Може ли някои дя ми прати схема или снимка на куплонзите на платкиата понеже кабелите са раздъппани и разбандажирани.Понеже четирите са еднакви а само един е различен,просто да ме ориентирате по някакъв начин.
Благодаря предварително
miroslavtod
Каква е платката - като на снимката ли ?
Чукни в търсачката ARISTON FE

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Януари, 2012 - 13:08:51
kolyo

Админ

INDESIT W83T - магнетвентил
Здравейте! Първоначалният проблем на пералнята е отстранен благодарение на този форум. Смяна на четките на мотора и за всеки случай презапоих крачетата на релето за мотора на платката Ariston FE.
Сега проблемът е следният: Когато се пусне на програма различна от 1, започва да пълни, спира. След това не завърта а започва да пълни на тънко ручейче сякаш вентила е отворил малко. Ако се пусне на 1 програма си пълни и върти нормално. Ако първо се напълни на 1 програма и след това, вече пълна с вода, се смени например на 4-та програма, пак пълни и си заработва нормално.
Чудя се дали не е някаква утечка към вентила за второто отделение и ако разменя вентилите ( мисля че са еднакви ) дали ще е решение или ....?
Иначе си изкарва програмата докрай. Пере, центрофугира, източва. А и се появи неприятно скърцане, когато върти в едната посока. На другата посока е нормално. Може ли да е от ремъка или е лагер?
dimdonev

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Януари, 2016 - 11:16:14
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

Ако не вие на центрофуга може да е от ремъка

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 08 Януари, 2016 - 20:55:12
dimdonev

Нов участник

Благодаря! А някаква идея за проблема с нежеланието да потегля нормално на програма различна от 1-ва? Пералнята не е при мен. И ми се иска ако ходя нататък да е с някаква идея.
Благодаря предварително!

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2016 : Отправено: 09 Януари, 2016 - 11:24:37

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Indesit W 83 T [Страници (1)]